کوتوک: طلا فقط یکی از سه ویژگی یک ارز عملکردی دارد

ساخت وبلاگ

نماد پیوند ایمیل تصویری از یک لینک زنجیره ای. این یک URL لینک وب سایت را سیماب می کند.

طلا عناوین را با یک شیرجه سریع ، برخی از پایه های احتمالی و سپس یک غوطه وری دیگر ساخت. بیایید یک دقیقه در مورد طلا صحبت کنیم.

بانکداران مرکزی ترجیح می دهند عموم مردم ، کلاس سرمایه گذار و دارندگان ثروت نهادی را به اعتبار مهارت های بانکی مرکزی و توانایی آنها در مدیریت ارزهای مربوطه اعتقاد داشته باشند. اما بانکداران مرکزی یک نکته مهم را از دست می دهند.

وقتی صحبت از طلا می شود ، اشکالات طلا استدلال می کنند که طلا پول است. به عبارت ساده ، این دقیقاً درست نیست. طلا 150-200 سال و حتی قرن ها پیش از آن پول بود. در ایالات متحده ، اگر می خواستید چیزی بخرید ، می توانید آن را با یک سکه طلا بپردازید.

آن روزها مدتهاست که از بین رفته است. تکرار می کنم ، آن روزها مدتهاست که از بین رفته است. اما طلا هنوز هم یک ویژگی مهم را از سه موردی که ما به یک ارز عملکردی نسبت می دهیم ، حفظ می کند.

بنابراین اجازه دهید ما به این سؤال بپردازیم که آیا طلا پول است یا خیر. برای پول بودن ، باید توانایی تبادل آسان در معاملات را داشته باشید. وقتی به فروشگاه می روید و هزینه ای را به دلار می پردازید ، این دلار به عنوان پول عمل می کند. شما می توانید به ارز کاغذی بپردازید ، چک بنویسید ، آن را به صورت الکترونیکی منتقل کنید یا ورودی الکترونیکی را روی یک قطعه پلاستیکی که حمل می شود از قبل خریداری کنید و از آن برای پرداخت استفاده کنید. پول راهی است که در آن پرداخت ها انجام می شود. شما به راحتی نمی توانید چیزی را با یک کیسه یا نوار طلا ، حتی با یک سکه طلا خریداری کنید. افراد زیادی در جهان وجود ندارند که برای پرداخت طلا طلا می گیرند. مکانیسم پرداخت پول در ارزهای اداره شده توسط بانکهای مرکزی انجام می شود ، صرف نظر از اینکه این ارز دلار ، پوند ، ین ، یورو ، فرانک ، کرونا ، دینار ، یوان ، پزو یا چیز دیگری است.

ویژگی دوم پول این است که به عنوان یک واحد حساب ، روشی برای اندازه گیری عمل کنید. صورت درآمد شرکت مورد علاقه خود را باز کنید. این نشان می دهد که چه میزان درآمد ، هزینه ، سود ، دارایی و بدهی هایی که به آنها دلار به عنوان واحد حساب یا روش اندازه گیری دارند. در سرتاسر جهان نیز همین مسئله صادق است. ما به طور مداوم از این ابزارهای اندازه گیری استفاده می کنیم ، بنابراین پول باید روشهای آسان و ایمن اندازه گیری را ارائه دهد.

مشکل جایگزین های پول که این دو آزمایش اولیه را شکست می دهند این است که آنها در معرض نوسانات قرار می گیرند که باعث اختلال در استفاده از آنها می شود. طلا چنین موردی است. بیت کوین یکی دیگر است. هزینه چیزی را با بیت کوین بپردازید و چگونه می دانید در مقایسه با بقیه معاملات روزانه خود چقدر پرداخت می کنید؟

ویژگی سوم پول این است که "فروشگاه ارزش" است. این پاسخی به این سؤال ارائه می دهد ، "از کجا می توانم با خیال راحت انباشت ثروت خود را ، نتیجه تلاش کار خود ، جمع آوری پس انداز خود قرار دهم ، و ارزش خود را حفظ می کنم؟"فروشگاه ارزش برای طلا بسیار مهم است.

از نظر تاریخی ، طلا و همچنین نقره و سایر موارد گرانبها مانند الماس تا حد کمتری ، به عنوان مکانی برای ذخیره ارزش دیده می شود. طلا در این زمینه کار می کرد: این قارچ بود ، از نظر وزن قابل اندازه گیری بود و همان جهان بود. و به همین ترتیب قرن ها مکان سنتی برای ذخیره ارزش باقی مانده است.

در ابتدا ، بانک های مرکزی طلا را معامله کردند و از آن به عنوان ذخیره استفاده کردند زیرا این یک فروشگاه موفق با ارزش بود. بانک های مرکزی هنوز دلبستگی خود را به طلا حفظ می کنند ، حتی اگر آنها نمی خواهند آن را بپذیرند.

اکنون اجازه دهید در چند روز و هفته های گذشته به نوسانات وحشی بازار طلا برسیم. در اروپا ما یک بحران داریم. این بحران شامل قبرس و توانایی پرداخت آن است. قبرس شکسته است. این بیشتر از آنچه که دارد مدیون است و بیشتر از آنچه می تواند کسب کند. و این در اثر فروپاشی بانکی در میان این همه است. قبرس از یورو برای پول مانند سایر اعضای منطقه یورو استفاده می کند. با یورو ، ویژگی های پولی مورد نیاز برای معاملات و قیمت گذاری هنوز اعمال می شود ، بنابراین قبرس اکنون مجبور است بخشی از پول خود را قفل کند زیرا کنترل سرمایه تحمیل شده است. علاوه بر این ، قبرس ها در توانایی خود در گرفتن یورو و تبدیل آنها به ارز دیگری مانند دلار ، ین یا پوند محدود شده اند. سرانجام ، قبرس نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان طلای طلا دارد.

همکاران یورو قبرس پیشنهاد می کنند که قبرس مقداری از طلای خود را بفروشد. آنها در مورد آن بسیار عمومی هستند. و دولت قبرس ممکن است به دلیل فشار همکاران اروپایی خود ، مجبور به مذاکره در مورد آن طلا شود. اگر به دریافت کمک یورو ادامه ندهد ، قادر به بدست آوردن پول و پرداخت هزینه های بدهکار نخواهد بود.

بانک مرکزی قبرس نمی خواهد طلا را بفروشد. می داند که آن را پس نمی گیرد. همچنین می داند که اگر طلا را در اختیار داشته باشد ، این فروشگاه عرفانی از ارزش را که با طلا همراه است ، حفظ می کند. اما اگر طلا را بفروشد ، آن فروشگاه ارزش را نخواهد داشت. بانک مرکزی به دو دلیل در برابر فروش طلا مقاومت می کند: (1) این یک مبنای تاریخی برای حفظ ذخیره طلا دارد و (2) می داند که در صورت فروش نمی تواند جایگاه خود را جایگزین کند.

اروپایی ها در فشار قبرس برای فروش ، به جهانیان اعلام کردند که ممکن است یک فروشنده بزرگ طلا وجود داشته باشد. معامله گران جهان در طلا و سایر کالاها به سرعت در آن تجارت می روند. آنها می دانند که اگر قبرس با فروش طلای خود از بین برود ، ممکن است کشورهایی مانند یونان ، پرتغال و اسلوونی در مرحله بعدی باشند. آنها نمی توانند خرید طلا را ببینند ، از این طریق قیمت طلای آمریکا را در چنین شرایطی افزایش می دهند. اما آنها می توانند فروش آن را کوتاه ببینند ، یا در غیر این صورت آن را به نزولی معامله می کنند.

نتیجه: طلای پلاسیده و فروش گسترده ای وجود دارد. این باعث وحشت دارندگان ETF و خریداران خرده فروشی طلا می شود. آنها در تجارت جمع می شوند و شکاف های طلا به قیمت غیر منتظره ای پایین می رسد.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

اول ، درام اروپایی پیرامون طلا باید مسیر خود را طی کند. مدتی طول می کشد.

دوم ، سرمایه گذاران خرده فروشی وحشت زده که وحشت کرده و فروخته اند باید فروشندگان خسته شوند. این خیلی سریع اتفاق می افتد ، اگرچه تمام نشده است. این تصور که دیگر نمی توان به طلا اعتماد کرد به عنوان فروشگاهی از ارزش بدون هیچ گونه آمادگی در سرمایه گذاران قرار گرفت. آنها حرکت مداوم به سمت بالا از قیمت های طلا را تأیید کردند که طلا همچنان به افزایش ارزش ادامه می یابد. آنها نتوانستند ببینند که نوسانات می تواند در بازاری که نسبتاً نازک در سراسر جهان است ، بسیار زیاد باشد. اکنون ، سرخورده ، آنها از وحشت واکنش نشان می دهند.

پس از خسته شدن سرمایه گذاران خرده فروشی و پرده بر روی درام طلای اروپا چه اتفاقی می افتد؟

ما معتقدیم مجموعه جدیدی از خریداران طلا وجود خواهد داشت. آنها مؤسسات بازارهای نوظهور از جمله بانکهای مرکزی خواهند بود که دارایی های طلای آنها نسبت به آنچه اروپایی ها حفظ کرده اند بسیار پایین تر است. همچنین برخی از خریداران بزرگتر طلا وجود خواهد داشت.

در اینجا ما می خواهیم پیشنهاد کنیم که ژاپن طلا را به عنوان افزودنی جدید در ذخایر خود مشاهده می کند. ژاپن قبلاً گفته است که قصد دارد ذخایر خود را بالا ببرد. قبلاً گفته است که این سیاست های پولی بسیار تحریک آمیز را اجرا می کند. این برنامه قبلاً آن برنامه را به روشی بسیار اساسی راه اندازی کرده است. ژاپن در حال چاپ ین و خرید دارایی است. به عبارت ساده ، این باعث افزایش قیمت همه دارایی ها می شود.

اکنون ژاپن مشکلی دارد. این باید در مورد تغییر سیاست خود در دنیایی مذاکره کند که در آن همکاران در سایر کشورهای بزرگ این تضعیف سریع ین را در برابر ارزهای خود دوست ندارند. و آنها نمی خواهند ژاپنی ها با تبدیل ین تازه چاپ شده به ارز دیگری و استفاده از آن ارز برای خرید بدهی دولت کشوری که در آن تبدیل شده اند ، به طور مستقیم بدهی های حاکمیتی را در سایر کشورها خریداری کنند.

اما گزینه دیگری برای ژاپن وجود دارد. ژاپن می تواند ین را چاپ کند و طلا بخرد. اگر به جای اوراق قرضه صادر شده توسط یک کشور مستقل ، فلز را خریداری کند ، قیمت این فلز را بالا می برد. این ین را برای ارزها مبادله می کند و قرار گرفتن در معرض آن در بین همه ارزها را متنوع می کند. این امر قادر به تداخل مستقیم در بازارهای اوراق بهادار سایر کشورهای مستقل نخواهد بود. همچنین ژاپن قادر به تداخل در سیاست فعلی فدرال رزرو مبنی بر خرید بدهی با حمایت از دولت ، یا با سیاست های بانکهای مرکزی منطقه یورو یا بانکهای انگلیس نیست. علاوه بر این ، با بانک های مرکزی و سایر موسسات در آلمان ، فرانسه ، ایالات متحده ، هند ، روسیه و جاهای دیگر همچنان به خرید طلا ادامه می دهند ، ژاپن در موقعیتی قرار دارد که بپرسد ، "چرا ما نمی توانیم طلا بخریم؟"

سایر کشورهای موجود در بازار در حال ظهور نیز برنامه های خرید طلا دارند. از نظر ما ، اکنون احتمالاً تعداد بیشتری از آنها را می بینیم.

نتیجه گیری ما در مورد طلا این است. این به معنای سنتی ارز که در آن معاملات انجام می شود ، پول نیست. این پرداخت را تسهیل نمی کند. این یک واحد حساب نیست. ما صورتهای مالی را از نظر اونس یا تن طلا چاپ نمی کنیم. در عوض ، ما از ارزها برای اندازه گیری وضعیت مالی خود استفاده می کنیم.

طلا دارای یک فروشگاه تاریخی از ویژگی های ارزش است. این توسط بانک ها و موسسات مرکزی به عنوان ذخیره نگهداری می شود. آنها نمی خواهند آن را بفروشند. در مقابل ، بسیاری از آنها می خواهند آن را خریداری و جمع کنند. بنابراین ، نقش بارز گلد با توجه به ذخایر حاکمیتی هنوز دست نخورده است ، حتی در میان تکامل جذاب بانکداری مرکزی و امور مالی نهادی که امروز شاهد آن هستیم.

دیدگاه ما در مورد طلا به عنوان یک سرمایه گذاری کمی متفاوت از یک معامله گر است. طلا یک سرمایه گذاری بلند مدت است. ما فکر می کنیم که باید بخش کوچکی از یک نمونه کارها را تشکیل دهد و به طور مداوم حفظ شود. این باید یک سرمایه گذاری نسبتاً منفعل باشد. آن را به عنوان نوعی بیمه نامه فکر کنید. بنابراین ما برای کسانی که تمایل به دنبال کردن آن دارند ، در سطح بسیار متوسطی با استفاده از یک روش متوسط هزینه دلار ، برای کسانی که تمایل به دنبال کردن آن دارند ، توصیه می کنیم. کمی طلا بخرید و آن را کنار بگذارید. قیمت را فراموش کنید. دوباره برگردید ، کمی بیشتر بخرید ، به احتراق خود اضافه کنید و قیمت را فراموش کنید. به طلا به عنوان یک بیمه نامه نگاه کنید که امیدوارید هرگز نیازی به استفاده از آن ندارید. ما اعتقاد داریم که رها کردن طلا به طور کامل و تحقیر آن به عنوان یک یادگار وحشیانه بسیار شدید است.< Pan> دیدگاه ما در مورد طلا به عنوان یک سرمایه گذاری کمی متفاوت از یک معامله گر است. طلا یک سرمایه گذاری بلند مدت است. ما فکر می کنیم که باید بخش کوچکی از یک نمونه کارها را تشکیل دهد و به طور مداوم حفظ شود. این باید یک سرمایه گذاری نسبتاً منفعل باشد. آن را به عنوان نوعی بیمه نامه فکر کنید. بنابراین ما برای کسانی که تمایل به دنبال کردن آن دارند ، در سطح بسیار متوسطی با استفاده از یک روش متوسط هزینه دلار ، برای کسانی که تمایل به دنبال کردن آن دارند ، توصیه می کنیم. کمی طلا بخرید و آن را کنار بگذارید. قیمت را فراموش کنید. دوباره برگردید ، کمی بیشتر بخرید ، به احتراق خود اضافه کنید و قیمت را فراموش کنید. به طلا به عنوان یک بیمه نامه نگاه کنید که امیدوارید هرگز نیازی به استفاده از آن ندارید. ما اعتقاد داریم که رها کردن طلا به طور کامل و تحقیر آن به عنوان یک یادگار وحشیانه بسیار شدید است. دیدگاه ما در مورد طلا به عنوان یک سرمایه گذاری کمی متفاوت از یک معامله گر است. طلا یک سرمایه گذاری بلند مدت است. ما فکر می کنیم که باید بخش کوچکی از یک نمونه کارها را تشکیل دهد و به طور مداوم حفظ شود. این باید یک سرمایه گذاری نسبتاً منفعل باشد. آن را به عنوان نوعی بیمه نامه فکر کنید. بنابراین ما برای کسانی که تمایل به دنبال کردن آن دارند ، در سطح بسیار متوسطی با استفاده از یک روش متوسط هزینه دلار ، برای کسانی که تمایل به دنبال کردن آن دارند ، توصیه می کنیم. کمی طلا بخرید و آن را کنار بگذارید. قیمت را فراموش کنید. دوباره برگردید ، کمی بیشتر بخرید ، به احتراق خود اضافه کنید و قیمت را فراموش کنید. به طلا به عنوان یک بیمه نامه نگاه کنید که امیدوارید هرگز نیازی به استفاده از آن ندارید. ما اعتقاد داریم که رها کردن طلا به طور کامل و تحقیر آن به عنوان یک یادگار وحشیانه بسیار شدید است.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:16