انحلال در رمزنگاری چیست؟

ساخت وبلاگ

در Crypto ، یک انحلال بسته شدن اجباری موقعیت تجاری است. این امر معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که حاشیه برای پوشاندن موقعیت به پایان رسیده است ، به این معنی که تجارت باید تسویه شود و تابعی از اهرم است.

اهرم یک شمشیر دو لبه است ، و چیزی است که ما قبلاً در مقاله خود در مورد آتی مقاله خود نوشتیم: ساختن اهرم برای شما.

بزرگترین جذابیت برای استفاده از اهرم ، افزایش سود برای همان موقعیت بدون اهرم است. شما همچنین قادر به کنترل موقعیت های بیشتر با سرمایه کمتر هستید. با این حال ، نکته منفی این است که ضررها نیز تقویت می شوند - نه به ذکر تهدید انحلال.

بیایید موضوع را در این مقاله بیشتر مورد بررسی قرار دهیم ، و بفهمیم که آیا حتی راه هایی برای سودآوری از انحلال سایر معامله گران وجود دارد یا خیر.

چگونه حاشیه در Crypto کار می کند

عمل وام گرفتن از مبادله رمزنگاری برای تجارت مقدار قابل توجهی از رمزنگاری به عنوان معاملات حاشیه شناخته می شود. این می تواند به معامله گر قدرت خرید بیشتر و امکان بازده بالاتر بدهد.

به عبارت دیگر ، اهرم از وجوه وام گرفته شده برای ایجاد موقعیت مهم تر از آنچه بودجه شخص اجازه می دهد استفاده می کند. با این وجود ، این امر همچنین برای چنین معامله گران خطر بیشتری را شامل می شود ، زیرا اگر بازار مخالف آنها باشد ، می توان از منابع اهرمی به سرعت انحلال یافت.

اما تجارت حاشیه ای پول رایگان نیست. برای ایجاد یک موقعیت معاملاتی اهرم ، مبادله نیاز به معامله گر (چه فیات یا رمزنگاری) به عنوان وثیقه می گذارد ، که معمولاً از آن به عنوان "حاشیه اولیه" یاد می شود.

این سرمایه مقدماتی با هدف محافظت از وام گیرنده در صورت نوسان قیمت بسیار وحشی است. حداکثر قیمت مخالف دلتای موقعیت ، قیمت انحلال نامیده می شود. اگر قیمت بازار در آنجا معامله شود ، موقعیت انحلال می شود.

از آنجا که مقررات کمی در بازارهای رمزنگاری وجود دارد و اشخاص ثالث همیشه صلاحیت اجرای قوانین را ندارند ، صرافی های رمزنگاری ترجیح می دهند به جای تماس های حاشیه ای عملکردی از انحلال اجباری داشته باشند ، به این ترتیب در یک بازار سنتی که کارگزار "تماس می گیرد"معامله گر ، درخواست وثیقه بیشتری را برای پوشش موقعیت دارد.

چه زمانی انحلال رخ می دهد؟

همانطور که گفته شد ، هر زمان که معامله گر نتواند الزامات حاشیه ای را برای دارایی های اهرم خود برآورده کند ، آنها مجبور به نقدینگی مواضع می شوند.

این به طور معمول در حداکثر "نقاط درد" بازار اتفاق می افتد ، به خصوص هنگامی که معاملات شلوغ است. به طور خاص ، این احتمال وجود دارد که در ارتفاعات و کمترین میزان ، مناطق پشتیبانی و مقاومت که توسط ساختار بازار تعریف شده است ، و همچنین چهره های دور روانی و دستگیره های بزرگ رخ دهد.

از نظر فنی تر ، انحلال هنگامی اتفاق می افتد که حساب حاشیه معامله گر زیر درصد کل ارزش تجارت که قبلاً با مبادله توافق شده بود ، پایین بیاید.

با استفاده از 10 برابر اهرم در موقعیت 10،000 دلاری ، فقط 10 ٪ از بین می رود تا شما را از بین ببرد. برای بدتر شدن اوضاع ، مبادلات معمولاً شامل هزینه ای برای معاملات نقدینگی است.

چگونه از انحلال جلوگیری کنیم

تجارت همه چیز در مورد بازنده خوب است. از آنجا که اجتناب از خسارات غیرممکن است ، در مورد مدیریت صحیح آن ضررها می شود.

در اینجا چند روش برای جلوگیری از یکی از دردناک ترین اشکال از دست دادن - کیک بندی وجود دارد.

از ضررهای توقف استفاده کنید

سفارشات از دست دادن را می توان برای هر دو موقعیت ورود و خروج استفاده کرد ، اما در این حالت ما روی سناریوی دوم تمرکز خواهیم کرد. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد عملکردهای مختلف سفارشات توقف در راهنمای کامل ما برای توقف بخوانید.

هنگامی که معامله گران از ضرر توقف برای خروج از موقعیت ها استفاده می کنند ، آنها اساساً از این رشته استفاده می کنند تا بگویند "این حداکثر ضرر است که می توانم در این تجارت لخت کنم". در صورت استفاده از تکنیک های مناسب مدیریت ریسک ، خروج از تجارت که ثابت کرده است بی اعتبار است ، بسیار خوبی است که می تواند شما و سرمایه شما را نجات دهد و به شما امکان می دهد یک روز دیگر تجارت کنید.

قرار دادن ضرر توقف فاصله خوبی از جایی که قیمت انحلال شما در آن قرار دارد ، احتمال انحلال را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با این حال ، از آنجا که ضررهای توقف به عنوان سفارشات بازار ایجاد می شود ، آنها در معرض لغزش قرار می گیرند ، به این معنی که از نظر تئوری ، قیمت می تواند از سطح ضرر توقف شما در یک سناریوی شدید عبور کند ، که به طور بالقوه منجر به انحلال می شود.

اندازه گیری موقعیت و اهرم را کاهش دهید

گزینه دیگر تجارت کوچکتر است. تجارت با اندازه موقعیت کوچکتر با تعریف ، خطر شما را کاهش می دهد و با پسوند ، احتمال انحلال شما را کاهش می دهد.

اندازه اهرم و موقعیت موقعیت را به دست می آورید ، بنابراین تجارت کوچکتر به این معنی است که شما به اهرم کمتری نیاز دارید ، روش دیگری برای کاهش خطر انحلال.

نظارت بر علاقه آتی (OI)

تماشای علاقه های آتی در مبادله ای را که در آن تجارت می کنید ، تماشا کنید ، زیرا گاهی اوقات از نظر تاریخی بسیار باز می تواند نشانگر این باشد که بازار بیش از حد از آن استفاده می شود. در صورت استرس بازار ، این موقعیت ها قابل انحلال هستند و باعث ایجاد آبشار می شوند که حتی می تواند منجر به تصادف فلش شود ، که در تاریخ کوتاه Crypto تعداد زیادی از آنها وجود داشته است.

شما می توانید در مورد OI در مقاله ما اطلاعات بیشتری کسب کنید ، با درک علاقه آزاد به تجارت.

معرفی نشانگر انحلال: دقیقاً بدانید چه موقع انحلال رخ داده است

با تشکر از یک شاخص نوآورانه دیگر که توسط تیم توسعه BookMap تولید شده است ، معامله گران اکنون می توانند دقیقاً ببینند که در کجا ، چه زمانی ، و چه میزان انحلال در نقشه گرما رخ داده است.

افزونه دارای 2 حالت تجسم است: در نمودار و زیر نمودار.

با تشکر از داده های API از ابزارهای رمزنگاری پشتیبانی شده و مبادلات ، اکنون می توان جزئیات دقیق انحلال رمزنگاری را مشاهده کرد.

یک کلیپ ویدیویی کوتاه درباره شاخص جدید انحلال را تماشا کنید!

از افزونه نقدینگی می توان برای برجسته کردن نقاط معکوس بالقوه که در آن یک قیمت فرسودگی در حال فرسودگی است ، استفاده شود ، یا برای دیدن زمان انحلال آبشار و بازار در حال سقوط آزاد باشد (یا یک فشار کوتاه را تجربه می کند).

نتیجه

بسیاری از مشکلات برای جلوگیری از هنگام تجارت کلاس دارایی بسیار بی ثبات که رمزنگاری است ، وجود دارد و این شامل انحلال نیز می شود.

هنگامی که یک معامله گر نتواند الزامات حاشیه ای را برای حساب آنها انجام دهد ، مبادله آنها را وادار می کند تا دارایی های رمزنگاری خود را نقدینگی کنند.

اگرچه استفاده از اهرم در بسیاری از موارد می تواند یک حرکت هوشمندانه باشد ، اما خود برای تجارت ضعیف و معامله گر مبتدی است. این پرخطر است و می تواند ضررهای شما را تشدید کند.

با این وجود ، شما می توانید با نظارت بر حاشیه های خود ، تنظیم اهرم بر اساس شرایط بازار و استفاده از ابزارهای تجاری مانند سفارشات از دست دادن ، خطر انحلال را کاهش دهید.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 28 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:48