گلدمن ساکس در حالی که زیر ارزش کتاب خود تجارت می کند خرید است

ساخت وبلاگ

Khen Elazar profile picture

من به عنوان یک سرمایه گذار رشد سود سهام ، من دائماً به دنبال فرصت های جدیدی هستم که درآمد سود سهام سالانه من را افزایش می دهد. بعضی اوقات من سهام خود را که قبلاً متعلق به آن هستم ، تجزیه و تحلیل می کنم و به آن اضافه می کنم ، در حالی که مواقع دیگر تمرکز من روی موقعیت های جدید است که می تواند سبد رشد سود سهام من را تقویت کند. در این مقاله ، من یک نامزد جدید برای نمونه کارها خود را تجزیه و تحلیل خواهم کرد.

در سبد رشد سود سهام خود ، من در معرض بخش مالی قرار ندارم. در این بخش ، من سهام خود را در بانکهایی مانند Bank of America (BAC) ، شرکت های بیمه مانند Prudential (PRU) و مدیران پول مانند T. Rowe (Trow) دارم. در این مقاله ، من یک بانک سرمایه گذاری پیشرو در ایالات متحده ، گلدمن ساکس (NYSE: GS) را که در معرض صفر قرار دارم ، تجزیه و تحلیل خواهم کرد.

من شرکت را با استفاده از روش خود برای تجزیه و تحلیل سهام رشد سود سهام تجزیه و تحلیل خواهم کرد. من از همان روش استفاده می کنم تا مقایسه سهام تجزیه و تحلیل شده را برای من آسانتر کند. من به اصول ، ارزش گذاری ، فرصت های رشد و خطرات شرکت خواهم پرداخت. سپس سعی می کنم تعیین کنم که آیا این یک سرمایه گذاری خوب است یا خیر.

طبق بررسی اجمالی شرکت آلفا ، گروه گلدمن ساکس ، یک موسسه مالی ، طیف وسیعی از خدمات مالی را برای شرکت ها ، موسسات مالی ، دولت ها و افراد در سراسر جهان ارائه می دهد. این شرکت از طریق چهار بخش فعالیت می کند: بانکداری سرمایه گذاری ، بازارهای جهانی ، مدیریت دارایی و مدیریت مصرف کننده و ثروت. این شرکت در سال 1869 تأسیس شد و مقر آن در نیویورک ، نیویورک است.

اصول

درآمد گلدمن ساکس طی یک دهه گذشته بیش از دو برابر شده است. درآمدها با عملکرد خوب بازار افزایش یافت و به گلدمن اجازه داد تا بیشتر شارژ کند و دارایی های بیشتری را مدیریت کند زیرا ارزش دارایی های تحت نظارت (AUS) را افزایش داده است. با پیشروی ، اجماع تحلیلگران ، همانطور که در جستجوی آلفا دیده می شود ، انتظار دارد که گلدمن ساکس از کاهش درآمد در سال 2022 رنج ببرد ، و پس از آن افزایش می یابد که بازار پس از افزایش نرخ بهره تثبیت می شود.

Chart

داده های YCHARTS

EPS (درآمد هر سهم) با سرعت بسیار سریعتر افزایش یافته است. دلیل این امر این است که علاوه بر فروش بالاتر ، این شرکت همچنین از حاشیه های بهبود یافته برخوردار بود زیرا راندمان بالایی را حفظ می کرد. علاوه بر این ، پس از بحران مالی 2008-09 نیز از رشد EPS بالاتر حمایت کرده است. با پیشروی ، اجماع تحلیلگران ، همانطور که در جستجوی آلفا دیده می شود ، انتظار دارد که EPS گلدمن در سال 2022 کاهش یابد و ما وارد بازار خرس می شویم و به دنبال آن رشد سالانه رقمی بالا در 3 سال دنبال می شود.

Chart

داده های YCHARTS

گلدمن ساکس طی 10 سال گذشته سود سهام خود را افزایش داده است. این شرکت در طی بحران مالی 2008-9 ، پرداخت سود سهام را کمی کاهش داده است ، اما سود سهام فعلی 2 دلار سه ماهه بیش از چهار برابر بیشتر از سود سهام 2009 است. سود سهام با نسبت پرداخت 16 ٪ بسیار بی خطر است و حتی با کاهش درآمد ، این عملکرد تقریباً 3 ٪ برای سرمایه گذاران رشد سود سهام بی خطر است.

Chart

داده های YCHARTS

تعداد سهام برجسته طی یک دهه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. گلدمن ساکس 28. 6 ٪ از سهام خود را خریداری کرده است ، این بدان معنی است که بیش از 1 در 4 سهم بازنشسته شده است. بازپرداخت در هنگام استفاده از یک تجارت در حال رشد برای رشد EPS سودمند است و علاوه بر سود سهام ، راهی عالی برای بازگشت سرمایه به سهامداران است. در صورت گذراندن تست استرس 2022 ، گلدمن ممکن است بازپرداخت ها را افزایش دهد.

Chart

داده های YCHARTS

ارزش

سهام گلدمن ساکس با نسبت جذاب P/E (قیمت به درآمد) معامله می شود. این شرکت 7. 5 برابر EPS تخمین زده شده 2022 را با توجه به اجماع تحلیلگران که در جستجوی آلفا مشاهده می شود ، معامله می کند. نمودار زیر از نمودارهای سریع تأکید می کند که گلدمن ساکس با ارزش بسیار جذاب است زیرا به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین نسبت P/E 12. 5 معامله می شود. در حالی که نرخ رشد مورد انتظار فعلی پایین تر از میانگین تاریخی است ، اما سهام هنوز هم به طرز جذاب به نظر می رسد.

FAST Graphs analysis

علاوه بر این ، هنگامی که ما به نسبت P/B (قیمت به ارزش کتاب) نگاه می کنیم ، که یک متریک بسیار برجسته برای ارزیابی یک بانک است ، می بینیم که گلدمن ساکس هم اکنون زیر ارزش کتاب خود تجارت می کند. فقط چند ماه پیش ، این شرکت با حق بیمه قابل توجهی به ارزش کتاب خود معامله کرد. هنگامی که یک بانکی کمتر از ارزش کتاب خود معامله می کند ، این بدان معنی است که سهام به طرز جذاب ارزش دارد.

Chart

داده های YCHARTS

برای نتیجه گیری ، گلدمن ساکس یک بانک سرمایه گذاری تراشه آبی است. این کار طی یک دهه گذشته عملکرد خوبی داشته و از افزایش درآمدها و EPS که منجر به سود سهام بالاتر و بازپرداخت می شود ، برخوردار بوده است. این بسته جامد هنگامی که نسبت P/E و نسبت P/B نشان می دهد که قیمت فعلی ممکن است یک نقطه ورود جالب باشد ، در یک ارزیابی جذاب قرار می گیرد.

فرصت ها

اولین فرصت رشد بخش مدیریت ثروت است. در طول Q1 2022 این بخش درآمدهای رکورد را نشان داده است. این بخش تقریباً 18 ٪ از درآمدها را تشکیل می دهد و وقتی نوسانات بازار مانند امروز زیاد است ، گلدمن ساکس می تواند بدرخشد. این شرکت مورد اعتماد و مشهور است و سابقه ای برای نشان دادن موفقیت طولانی مدت دارد. هنگامی که خطرات بیشتر است ، سرمایه گذاران مارک های معتبر و شناخته شده را ترجیح می دهند و گلدمن ساکس یکی از آنهاست ، بنابراین بسیاری از شرکت های پیشرو گلدمن را برای کارمندان خود انتخاب می کنند.

Wealth management

ارائه گلدمن ساکس

موقعیت پیشرو این شرکت همچنین به گلدمن ساکس اجازه می دهد تا گزاره ارزش خود را گسترش دهد. همانطور که می بینیم سهام در قلمرو Fintech که گاهی اوقات با بیش از 80 ٪ کاهش می یابد ، گلدمن ساکس می تواند از موقعیت قوی خود برای به دست آوردن برخی از آنها استفاده کند و یک بازیکن حتی برجسته تر شود. این شرکت قبلاً در چند سال گذشته این کار را انجام داده است و محیط فعلی یک محیط عالی M& A برای رهبران صنعت خواهد بود.

Goldman

ارائه گلدمن ساکس

علاوه بر این ، گلدمن ساکس به عنوان یک موسسه مالی پیشرو دائماً تحت نظارت محکم تنظیم کننده ها قرار دارد. در حالی که این بارها یک ضرر است ، هنگامی که اقتصاد از عدم اطمینان بیشتر رنج می برد ، این یک مزیت است زیرا سرمایه گذاران می دانند که این بانک پایدار و ایمن است. در پایان ماه ، نتایج تست استرس برای سال 2022 منتشر می شود و انتظار می رود گلدمن ساکس بار دیگر از آنها عبور کند و به این ترتیب اعتماد به نفس افزایش یابد و احتمالاً افزایش سود سهام و بازپرداخت.

خطرات

رکود برجسته ترین خطر برای گلدمن ساکس است. رکود اقتصادی به احتمال زیاد قیمت سهام را پایین نگه می دارد و بنابراین AUS شرکت کم خواهد بود. این به نوبه خود ، اصلاحات رو به پایین را برای EP و درآمد شرکت ایجاد می کند و تخمین های فعلی ممکن است بالاتر از آنچه پیش بینی شده است ، باشد. بنابراین ، یک رکود ممکن است مانع رشد شرکت در میان مدت شود.

بانک های سرمایه گذاری به دلیل آن نسبت به رکود حساسیت بیشتری دارند. آنها تمایل دارند که در طی بازارهای گاو نر و در حین رکود اقتصادی از زمان رکود اقتصادی بهتر عمل کنند و برخی از مشتریان حتی از این وجوه پول خود را پس گرفتند. در بحران مالی 2008-09 ، گلدمن بیش از بازار گسترده تر کاهش یافت و درآمد آن بیش از متوسط شرکت S& P 500 کاهش یافت.

علاوه بر این ، خطر رقابت نیز وجود دارد. گلدمن ساکس با سایر بانکهای سرمایه گذاری پیشرو مانند مورگان استنلی (MS) و JPMorgan (JPM) رقابت می کند. این شرکت همچنین با گزینه های ارزان تر مانند ETF و استارتاپ هایی که ادعا می کنند مدیران ثروت بهتر با استفاده از فناوری و تجزیه و تحلیل بهتر هستند ، رقابت می کند.

نتیجه گیری

گلدمن ساکس یک شرکت عالی تراشه آبی است. این شرکت با پیشرفت بلند مدت در اصول ، اجرای عالی را اثبات کرده است. فروش بالاتر منجر به EPS بالاتری شد که به شرکت اجازه می داد سود سهام را بپردازد و بیشتر سهام خود را خریداری کند. علاوه بر این ، این شرکت دارای چندین چشم انداز رشد هم از نظر ارگانیک و هم به صورت معدنی با M& A است زیرا ارزیابی بسیاری از شرکت ها به طور قابل توجهی پایین تر است.

در حالی که خطراتی وجود دارد ، آنها بیشتر برای کوتاه مدت تا میان مدت هستند ، زیرا ترس از رکود اقتصادی در حال افزایش است. در حالی که من این خطرات را رد نمی کنم ، ارزیابی فعلی بیشتر آنها را در نظر می گیرد. P/E بسیار پایین تر از حد متوسط است و سهام در زیر ارزش کتاب معامله می شود. بنابراین ، من معتقدم که گلدمن ساکس خرید سرمایه گذاران رشد سود سهام بلند مدت است.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:58