کاهش ریسک بازار در سرمایه گذاری های نقدی کوتاه مدت

ساخت وبلاگ

ریسک بازار را می توان به عنوان این خطر تعریف کرد که ارزش یک سرمایه گذاری به دلیل تغییر در عوامل خارجی کاهش می یابد. این عوامل خطر با توجه به ماهیت سرمایه گذاری متفاوت است. با این حال ، برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت ، ریسک بازار تمایل دارد خطر کاهش ارزش ناشی از تغییر در نرخ بهره را پوشش دهد.[…]

ریسک بازار را می توان به عنوان این خطر تعریف کرد که ارزش یک سرمایه گذاری به دلیل تغییر در عوامل خارجی کاهش می یابد. این عوامل خطر با توجه به ماهیت سرمایه گذاری متفاوت است. با این حال ، برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت ، ریسک بازار تمایل دارد خطر کاهش ارزش ناشی از تغییر در نرخ بهره را پوشش دهد. سایر عوامل خطر ، مانند قرار گرفتن در معرض سهام ، کالاها و/یا ارزی (FX) ، به دلیل نوسانات بالای آنها ، به طور کلی برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت در نظر گرفته نمی شوند. علاوه بر این عوامل ، بانک ها باید نیازهای سرمایه ای را که بوجود می آیند در نظر بگیرند و سطح پیچیدگی دیگری را به مدیریت ریسک بازار اضافه می کنند.

هنگامی که بانک ها-یا هر سرمایه گذار دیگری-هرگونه سرمایه گذاری کوتاه مدت را انجام می دهند ، اشتهای آنها برای از دست دادن بالقوه ارزش به شدت کاهش می یابد ، اگر نه صفر. اگرچه این لزوماً دلالت بر محافظت از همه ریسک بازار در هنگام سرمایه گذاری در ترازهای نقدی کوتاه مدت ندارد ، اما به مدیریت دقیق ریسک نیاز دارد. صندوق های بازار پول (MMFS) از طریق شیوه های مدیریت ریسک که به سرمایه گذار اجازه می دهد تا در معرض خطر بازار قرار بگیرد ، یک راه حل مناسب برای سرمایه گذاری برای مانده های نقدی کوتاه مدت ارائه می دهد ، اما هنوز بازده بازار پول رقابتی را بدست می آورد.

افق سرمایه گذاری

دوره احتمالی که می تواند یک سرمایه گذاری انجام شود ، بر انتخاب ابزار سرمایه گذار تأثیر می گذارد. مانده های نقدی کوتاه مدت به طور کلی در نوسان هستند ، و خزانه داران اغلب اطمینان محدودی در مورد اینکه آیا و برای چه مدت ، این تعادل در دسترس خواهد بود. سرمایه گذاری هایی که برای یک دوره زمانی محدود انجام می شود باید در معرض حداقل قرار گرفتن در معرض بازار - یا هر ریسک دیگر باشد. این به این دلیل است که مدت کوتاهی که آنها در آن برگزار می شوند ، پتانسیل محدودی برای کاهش ریسک را فراهم می کند. MMF ها با توجه به اینکه هدف آنها تأمین امنیت و نقدینگی است ، در حالی که در معرض خطر بالقوه محدود در معرض خطر بازار قرار دارد ، به این معیارها پاسخ می دهند.

مانده های نقدی میان مدت و طولانی مدت را می توان در ابزارهایی که حساسیت بیشتری به خطرات دارند ، از جمله هرگونه تغییر در ارزش به دلیل قرار گرفتن در معرض ریسک بازار ، سرمایه گذاری کرد. این به طور مستقیم از یک افق سرمایه گذاری طولانی تر دنبال می شود ، که امکان دوره زمانی بیشتری را فراهم می کند که در آن ممکن است هرگونه ریسکی مدیریت شود و به درستی کاهش یابد. در این موارد ، قرار گرفتن در معرض بالقوه بالاتر در برابر خطر بازار در برابر تمایل بیشتر برای افزایش بازده جبران می شود - معضل ریسک/پاداش کلاسیک.

بنابراین هنگام سرمایه گذاری در تعادل نقدی ، انتخاب یک ابزار و بنابراین روش مدیریت ریسک (بازار) ، بر اساس افقی که سرمایه گذاری در آن انجام می شود ، اساسی است. خطرات احتمالی و پاداش های احتمالی (یعنی بازگشت) ، پس از آن ، از این پرونده پیروی می کنند.

مدیریت ریسک در MMF

MMF ها وسیله ای مناسب برای مدیریت مانده های نقدی کوتاه مدت ارائه می دهند. برای دستیابی به اهداف امنیتی و نقدینگی صندوق ، مدیر MMF نمونه کارها صندوق را به گونه ای برای محدود کردن و کنترل قرار گرفتن در معرض خطر بازار می سازد.

به طور واضح ، ریسک بازار در MMF اغلب با محدود کردن قرار گرفتن در معرض صندوق در ابزارهای طولانی تر و همچنین نرخ شناور مدیریت می شود. IMMFA MMF در معرض حداکثر بلوغ متوسط وزنی (WAM) 60 روز قرار دارد. WAM با استفاده از تاریخ تنظیم مجدد بهره بعدی هر ابزارهای نرخ شناور محاسبه می شود و اندازه گیری حساسیت MMF در حرکات نرخ بهره است. هرچه WAM بالاتر باشد ، تأثیر تغییر در نرخ بهره بر ارزش صندوق بیشتر می شود.

WAM یک صندوق نشان دهنده دیدگاه مدیر صندوق در نرخ بهره کوتاه مدت و میان مدت است. جایی که مدیر صندوق در نظر می گیرد که نرخ بهره احتمالاً افزایش می یابد ، ممکن است مدت کلی نمونه کارها را کاهش دهد و به صندوق اجازه می دهد تا به سرعت در برابر هرگونه افزایش نرخ بهره واکنش نشان دهد. در جایی که یک صندوق دارای یک WAM طولانی تر باشد ، مدیر یا بازارها را پایدار می داند ، یا احتمالاً نرخ بهره سقوط خواهد کرد. در این موارد ، یک WAM طولانی تر به صندوق اجازه می دهد تا از بازده های بالاتر قابل پرداخت در دارایی های با تاریخ طولانی تر بهره مند شود.

محدودیت WAM یک کاهش دهنده مؤثر برای ریسک بازار را فراهم می کند. MMF می تواند بدون تأثیر مادی بر ارزش سهم در صندوق ، در برابر حرکات قابل توجهی در نرخ بهره مقاومت کند. به عنوان مثال ، اگر MMF دارای 60 روز WAM باشد و هیچ بازخرید خالص را تجربه نمی کند ، باید بتواند در یک روز افزایش نرخ بهره 300 پایه را جذب کند و هنوز هم یک ارزش خالص ثابت 1. 00 را حفظ کند. حتی با بازپرداخت 30 ٪ دارایی ها در یک روز معین ، یک MMF باید با وجود افزایش نرخ سود 200 پایه ، ارزش ثابت خود را حفظ کند. بیشتر وجوه با یک WAM در منطقه 30-40 روز کار می کنند ، به این معنی که آنها باید در یک روز واحد حتی در برابر حرکات بالاتر در نرخ بهره مقاومت کنند بدون اینکه هیچ تأثیر بر ارزش یک سهم داشته باشند.

مزایای MMF ها

این محدودیت در حداکثر WAM میزان ریسک بازار را در صندوق بازار پول محدود می کند. علاوه بر این ، صندوق های IMMFA قادر به محدود کردن قرار گرفتن در معرض خطرات اعتباری و نقدینگی هستند. این وجوه رتبه بندی سه گانه A را حفظ می کند و آنها را ملزم به خرید سرمایه گذاری های با کیفیت بالا می کند. دارایی های نگهداری شده کوتاه مدت است و هیچ چیز بیشتر از 397 روز مجاز نیست. این دارایی ها به بلوغ نگه داشته می شوند و بلوغ منظم این دارایی های کوتاه مدت بودجه را با عرضه مداوم نقدینگی فراهم می کند. این "نقدینگی طبیعی" با حداقل مقدار دارایی های یک شبه و یک هفته تکمیل می شود که در صورت بروز نیاز می توان درخواست های بازپرداخت را برآورده کرد.

این MMF ها همچنین فواید تنوع را فراهم می کنند. MMF به منظور برآورده کردن پارامترهای تنوع دقیق تعهدات برای سرمایه گذاری های جمعی در بخشنامه اوراق بهادار قابل انتقال (UCITS) و الزامات آژانس های رتبه بندی ، تعدادی از دارایی ها را خریداری می کند. هرگونه خطری در سراسر نمونه کارها پخش می شود و تأثیر آن را که یک دارایی واحد می تواند بر روی نمونه کارها داشته باشد ، محدود می کند. ترکیب مدیریت ریسک بازار ، اعتبار و نقدینگی ، همراه با مزایای تنوع ، محصولی را فراهم می کند که باید به طور مداوم امنیت سرمایه و نقدینگی همان روز را تحویل دهد.

برای بانک ها ، سرمایه گذاری در MMF با این وجود نیاز به سرمایه را ایجاد می کند. براساس رویکرد استاندارد برای ریسک اعتباری ، وزن ریسک 20 ٪ است - همان زمانی که سرمایه گذاری در سپرده بانکی قرار می گیرد. قوام در وزن ریسک بین MMF و سپرده بانکی نشان دهنده شباهت در پروفایل های ریسک آنها است. اگر سرمایه گذاری توسط بانک تحت کتاب معاملاتی ثبت شود ، رویکرد استاندارد شده وزن 32 ٪ ریسک را اجرا می کند. هم برای هر دو کتاب بانکی و تجارت ، رویکردهای پیشرفته تر منجر به نیاز سرمایه از نظر مادی می شوند ، جایی که نگاه به دارایی های زیرین منجر به اندازه گیری محتاطانه تر از ریسک می شود. تخمین زده شده است که وزن ریسک تحت یک رویکرد داخلی مبتنی بر رتبه بندی داخلی به ریسک اعتباری می تواند در منطقه 6 ٪ باشد. 1

نظارت بر

MMF ها به طور مرتب داده های کلیدی - از جمله WAM را منتشر می کنند - به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا حساسیت نسبی صندوق را به حرکات در نرخ بهره نظارت کنند. این داده ها همچنین به سرمایه گذاران امکان می دهد تنوع MMF های موجود را با یکدیگر مقایسه و تضاد کنند و همچنین بر نوسانات WAM نظارت کنند.

وجوه می توانند استراتژی های مختلفی را برای مدیریت نیازهای نقدینگی سرمایه گذاران خود اتخاذ کنند. اینها ممکن است شامل یک رویکرد نردبان (در جایی که صندوق دارای یک بلوغ دارایی یکنواخت است) ، یا یک رویکرد هالتر (جایی که مقادیر زیادی از دارایی های کوتاه مدت و بلند مدت نگهداری می شود ، به طور مؤثر میزان دارایی های میان مدت را محدود می کند). اگر یک صندوق با استفاده از یک رویکرد هالتر برای برآورده کردن حجم زیادی از درخواست های رستگاری لازم باشد ، به احتمال زیاد دارایی های کوتاه مدت برای برآورده کردن این بازخریدها فروخته می شوند. این می تواند منجر به افزایش سنبله در WAM صندوق شود ، زیرا دارایی های باقیمانده در درجه اول بلند مدت خواهند بود. بنابراین یک رویکرد هالتر ممکن است ریسک واقعی بازار را در صندوق نقاب کند. بنابراین سرمایه گذاران باید برای دستیابی به دیدگاه در مورد نوسانات آن و همچنین خرابی نقدینگی ، WAM یک صندوق را کنترل کنند تا مشخصات سررسید دارایی های صندوق را درک کنند.

سایر افشای ارائه شده توسط IMMFA MMF نشانگر ریسک اعتباری (میانگین وزنی) و خطر نقدینگی (درصد در اوراق بهادار یک شبه و یک هفته) است. این ترکیب از داده های خلاصه کلیدی به یک سرمایه گذار اجازه می دهد تا وجوهی را که از نزدیک از نزدیک آینه می کند ، اشتهای و اهداف ریسک خود را شناسایی کند.

نتیجه

افقی که سرمایه گذاری در آن انجام می شود ، تأثیر می گذارد تا سرمایه گذار برای پذیرش آن چه ریسک کند. هنگامی که این افق کوتاه باشد ، باید خطر از دست دادن سرمایه محدود شود ، چه از طریق قرار گرفتن در معرض خطر بازار و چه ریسک دیگری مانند اعتبار یا ریسک نقدینگی. MMF ها یک راه حل خطرناک برای مدیریت کوتاه مدت پول نقد ارائه می دهند و خزانه داران را قادر می سازد تا در معرض خطر بازار خود قرار بگیرند و باز هم بازده بازار پول رقابتی را بدست آورند. MMF ها مانند هر سرمایه گذار دیگر برای بانک ها به همان اندازه مناسب هستند. نیازهای سرمایه قابل استفاده برای سرمایه گذاری در MMF حداقل است ، به ویژه در مواردی که سرمایه گذار بانک از یکی از رویکردهای پیشرفته برای مدیریت بازار یا ریسک اعتباری استفاده می کند. چنین سرمایه گذاری کم خطر و حداقل سرمایه گذاری سرمایه باعث می شود این صندوق ها هنگام جستجوی راه حل سرمایه گذاری برای مانده های نقدی کوتاه مدت ، برای بانک ها جذاب شوند.

1 صندوق های بازار پول اروپا و بازل دوم ، Fitch Ratings (اکتبر 2007).< Pan> افقی که سرمایه گذاری در آن انجام می شود ، تأثیر می گذارد تا سرمایه گذار برای پذیرش ریسک کند. هنگامی که این افق کوتاه باشد ، باید خطر از دست دادن سرمایه محدود شود ، چه از طریق قرار گرفتن در معرض خطر بازار و چه ریسک دیگری مانند اعتبار یا ریسک نقدینگی. MMF ها یک راه حل خطرناک برای مدیریت کوتاه مدت پول نقد ارائه می دهند و خزانه داران را قادر می سازد تا در معرض خطر بازار خود قرار بگیرند و باز هم بازده بازار پول رقابتی را بدست آورند. MMF ها مانند هر سرمایه گذار دیگر برای بانک ها به همان اندازه مناسب هستند. نیازهای سرمایه قابل استفاده برای سرمایه گذاری در MMF حداقل است ، به ویژه در مواردی که سرمایه گذار بانک از یکی از رویکردهای پیشرفته برای مدیریت بازار یا ریسک اعتباری استفاده می کند. چنین سرمایه گذاری کم خطر و حداقل سرمایه گذاری سرمایه باعث می شود این صندوق ها هنگام جستجوی راه حل سرمایه گذاری برای مانده های نقدی کوتاه مدت ، برای بانک ها جذاب شوند.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:27