همه چیز موسیقی دانان باید در مورد توزیع موسیقی بدانند

ساخت وبلاگ

Everything Musicians Need to Know about Music Distribution

این درس مرحله 1/3 از یک برنامه درس LANDR است. برای شروع از ابتدا اینجا را کلیک کنید یا فقط به خواندن ادامه دهید.

برنامه درسی را نشان دهید

توزیع موسیقی پیوند بین رکورد تمام شده و طرفداران آینده شماست.

توزیع بخش مهمی از تبلیغ موسیقی است. توزیع کنندگان موسیقی آجر و ملات تنها راهی برای برچسب های ضبط و هنرمندان مستقل برای گرفتن سوابق خود در دست شنوندگان بودند.

اما توزیع موسیقی دیجیتال مرحله مرکز را به خود اختصاص داده است. دیجیتال از فروش رسانه های فیزیکی برای اولین بار در سال 2015 پیشی گرفت.

به عنوان یک هنرمند ، توزیع دیجیتال برای رسیدن به همه طرفداران بالقوه خود به یک ضروری تبدیل شده است. توزیع هوشمند دید شما را افزایش می دهد. این موسیقی شما را تا حد امکان گوش می کند. و این به شما کمک می کند تا برای موسیقی خود پرداخت کنید.

بنابراین در اینجا همه چیزهایی است که شما باید در مورد توزیع موسیقی دیجیتال و نحوه انجام درست آن بدانید.

توزیع موسیقی دیجیتال چگونه کار می کند: پس و اکنون

به طور سنتی ، توزیع کنندگان سوابق را در فروشگاه ها دریافت کردند و برچسب ها باعث شد تا مردم به خرید آنها (از طریق ارتقاء) بروند. در طول راه ، هر یک از این واسطه ها درصدی از درآمد را گرفتند.

هنگام انتشار آهنگ های خود با LANDR ، از پشتیبانی سریع و روشنگری و نکات ، ابزارها و ترفندها و توزیع در 100+ سیستم عامل پخش موسیقی استفاده کنید. یک آهنگ را آزاد کنید.

این سیستم هنوز هم وجود دارد. حداقل تا حدی

اما نقش توزیع کنندگان و برچسب های ضبط به طرز چشمگیری تغییر کرده است. ناگفته نماند تغییراتی که اینترنت در نحوه مصرف موسیقی مردم به وجود آورده است. مردم زمان بیشتری را بصورت آنلاین و پول کمتری برای موسیقی بدنی می گذرانند.

به علاوه ، منابع و انرژی توزیع کنندگان فیزیکی اغلب فقط روی سوابق پرفروش متمرکز است. گروههای کوچکتر که به آنها امضا می کنند ، در توافق های انحصاری که در نهایت مانع موفقیت آنها می شوند ، به دام می افتند.

به همین دلیل است که توزیع دیجیتال به روشی هوشمندانه برای سوابق شما در آنجا تبدیل شده است ، حقوق کامل موسیقی خود را حفظ کرده و شروع به ساختن یک نام می کند.

توزیع موسیقی چیست؟

توزیع موسیقی نحوه تحویل موسیقی به شنونده است. به طور سنتی ، توزیع کنندگان برای فروش به فروشگاه ها با برچسب های ضبط توافق می کنند. با این حال ، توزیع دیجیتال با قطع کردن واسطه ، همه این موارد را تغییر داد - به هنرمندان اجازه می دهد موسیقی را مستقیماً در فروشگاه های آنلاین توزیع کنند و در عین حال 100 ٪ حق امتیاز خود را حفظ کنند.

امروز توزیع موسیقی دیجیتال چگونه کار می کند

هدف توزیع دیجیتال این است که موسیقی خود را در Apple Music ، Spotify ، Tidal و سایر سیستم عامل های جریان از جمله سایت های رسانه های اجتماعی مانند YouTube و Tiktok بدست آورید.

مانند یک فروشگاه ضبط دیجیتال به آنها فکر کنید - از آنجا که موسیقی خود را در آنها می گیرید ، مردم می توانند موسیقی خود را پخش کنند ، بارگیری و خریداری کنند. در عوض ، بسته به نحوه گوش دادن به موسیقی ، حق امتیاز دریافت می کنید.

دقیقاً مانند فروشگاه های ضبط سنتی ، فروشگاه های موسیقی دیجیتال موسیقی را از شرکت های توزیع دیجیتال دریافت می کنند. اما به جای حمل جعبه های وینیل هر هفته ، توزیع کنندگان دیجیتال موسیقی دیجیتالی را به فروشگاه های اصلی موسیقی که در بالا به آنها اشاره کردم ، تحویل می دهند.

بنابراین آنچه که هفته ها یا ماه ها حمل و نقل و تولید طول می کشد - ذکر بسیاری از هزینه های مقدماتی - اکنون به اندازه چند کلیک ساده و سریع است.

بهترین شرکت های توزیع موسیقی

تعداد خدمات توزیع موسیقی در آنجا وجود دارد. نگه داشتن 100 ٪ حق امتیاز خود مهم است. قبل از تصمیم گیری ، خود را در مورد تمام هزینه های آنها و آنچه را که می گیرید آموزش دهید. برخی می گویند که آنها برش نمی گیرند ، اما در برخی موارد هزینه های پنهان وجود دارد. تحقیقات خود را انجام دهید!

در اینجا بهترین خدمات توزیع موسیقی و شرکت های موجود در آنجا وجود دارد:

اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب توزیع کننده دیجیتال خود در زیر ، ادامه دهید!

مزایای بسیاری از توزیع دیجیتال

چرا توزیع دیجیتال را انتخاب کنید؟

موسیقی دیجیتال بهترین ها را به فروش می رساند و همچنان رو به افزایش خواهد بود. درآمدهای صنعت موسیقی این مسئله را روشن می کند - دیجیتال راهی برای پیشبرد است. در اینجا درآمد جهانی صنعت در سال 2016 آورده شده است:

 • 50 ٪ از درآمدهای دیجیتال
 • 34 ٪ از فروش فرمت فیزیکی (سی دی ، وینیل ، کاست)
 • 14 ٪ از حقوق عملکرد (رادیو ، نمایش و غیره)
 • 2 ٪ از درآمدهای هماهنگ سازی (فیلم ها و همگام سازی های تبلیغاتی)

بنابراین استراتژیک باشید. موسیقی خود را در جایی که طرفداران شما در واقع آویزان هستند در دسترس قرار دهید: آنلاین. شانس بیشتری برای رسیدن به آنها خواهید داشت.

هزینه ها و دردسر توزیع فیزیکی را خود ذخیره کنید - به خصوص در یک آلبوم اول. با ساختن مخاطب و نامی با نسخه های دیجیتال شروع کنید.

به علاوه ، بسیاری از توزیع کنندگان دیجیتال معاملات انحصاری ندارند. این بدان معنی است که شما از حقوق موسیقی خود دست نمی کشید. این بسیار زیاد استزیرا اگر سابقه بعدی شما توسط توزیع کننده دیگری بهتر نشان داده شود ، شما می توانید در هر زمان توافق غیر انحصاری را پایان دهید.

همچنین الگوریتم های توصیه ای مانند الگوریتم های توصیه اضافه شده است. اینها ممکن است آهنگ های شما را بر اساس آنچه به آنها گوش می دهند ، به افراد نشان دهد. اینگونه است که مردم موسیقی جدید را در دنیای دیجیتال کشف می کنند!

آماده پرش به توزیع هستید؟در اینجا مراحل دنبال شده است:

1. پلت فرم توزیع دیجیتال مناسب را پیدا کنید

خوب ، بنابراین رکورد شما آماده است. شما آن را مخلوط کرده اید و به آن تسلط دارید. هنر آلبوم شما آماده رفتن است. شما از بیرون آمدن آن هیجان زده اید.

اکنون ممکن است تعجب کنید که چگونه موسیقی خود را در Spotify ، Apple Music و سایر فروشگاه های اصلی بدست آورید. اولین قدم پیدا کردن پلت فرم توزیع موسیقی آنلاین مناسب است.

با سیستم عامل های اصلی توزیع آشنا شوید:

زمین

LANDR تنها سرویس توزیع است که به شما امکان دسترسی به تسلط حرفه ای ، توزیع جهانی و موارد دیگر در یک مکان را می دهد.

LANDR با اشتراک جدید استودیوی LANDR ، برای هنرمندان این کار را آسان و مقرون به صرفه کرده است که تسلط ، توزیع ، افزونه های حرفه ای ، نمونه های بدون حق امتیاز و موارد دیگر را در یک سکوی همکاری بصری دریافت کنند.

برنامه های توزیع نامحدود فقط با 19 دلار در سال آغاز می شود. شما 100 ٪ کپی رایت را نگه می دارید ، بنابراین همیشه مالکیت کامل هر چیزی را که از طریق توزیع LANDR به صورت آنلاین قرار داده اید ، حفظ خواهید کرد و اگر موسیقی خود را لغو کنید به صورت زنده در سایت های جریان می ماند.

انتشار با LANDR موسیقی شما را در بیش از 250 فروشگاه موسیقی و سیستم عامل از جمله Spotify ، Apple Music ، Apple Music ، Google Play ، Amazon Music ، Tidal و موارد دیگر دریافت می کند. همچنین به هنرمندان این امکان را می دهد که اگر می خواهند به طرفداران این امکان را بدهند که از آهنگ های خود در فیلم های Tiktok یا داستانهای اینستاگرام استفاده کنند ، آهنگ ها را در Tiktok و Instagram بارگذاری کنند.

به علاوه LANDR شناسه محتوای YouTube را برای موسیقی خود به شما می دهد ، بنابراین می توانید در هر زمان که شخصی از محتوای شما در YouTube استفاده کند ، از جریان های خود درآمد کسب کنید.

حتی یک داشبورد گزارش دهی آسان برای پیگیری موفقیت و پایگاه فن شما را ارائه می دهد تا تصمیمات مهمی در مورد حرکات بعدی خود به عنوان یک هنرمند بگیرید. در سوئد بزرگ؟زمان رزرو یک تور.

امروز LANDR یک شریک ترجیحی با Spotify و Apple Music است و ادعای مشخصات خود را در هر سیستم عامل آسانتر و سریعتر می کند و آهنگ های خود را به جهان می رساند!

ویژگی مورد علاقه LANDR ما: ما در اینجا کمی مغرضانه هستیم ، اما ویژگی مورد علاقه ما برای انتشار LANDR باید قیمت و توانایی نگه داشتن 100 ٪ کپی رایت شما باشد. این باعث می شود LANDR سرویس توزیع باشد که نوازندگان مستقل می توانند به آن وابسته باشند.

هنگام انتشار آهنگ های خود با LANDR ، از پشتیبانی سریع و روشنگری و نکات ، ابزارها و ترفندها و توزیع در 100+ سیستم عامل پخش موسیقی استفاده کنید. یک آهنگ را آزاد کنید.

در پایان روز می دانیم که شما فقط می خواهید موسیقی خود را در جهان بیرون بیاورید. به همین دلیل خوشحالیم که چنین روشی ساده و مؤثر برای انجام آن را ارائه می دهیم که هنرمند اول و شفاف است.

چندین طرح قیمت گذاری با ویژگی ها و مزایا مختلف وجود دارد، بنابراین سری بزنید و به آنچه ما ارائه می دهیم نگاهی بیندازید.

TuneCore

TuneCore توزیع دیجیتالی در سراسر جهان را برای آلبوم‌ها، تک‌آهنگ‌ها و آهنگ‌های زنگ به شما می‌دهد. همچنین به شما یک بسته مدیریت انتشارات موسیقی می دهد که به شما امکان می دهد حق امتیاز و همگام سازی را دریافت کنید.

TuneCore شما را به این موارد می‌رساند: Apple Music، Amazon، Spotify، Google Play، YouTube Music و موارد دیگر.

ویژگی مورد علاقه ما TuneCore: مدیریت انتشارات موسیقی یک فروشگاه برای صدور مجوز موسیقی شما است. آمار آنها یکی از بهترین ها برای ردیابی نحوه فروش انتشارات شما است.

قیمت آنها را اینجا چک کنید.

سی دی عزیزم

با CD Baby به توزیع دیجیتالی و فیزیکی (سی دی و وینیل) در سراسر جهان بروید. آلبوم ها یا تک آهنگ ها را توزیع کنید. همچنین مجوز همگام سازی را برای تلویزیون، فیلم و بازی دریافت کنید.

CD Baby شما را به این موارد می‌رساند: Apple Music، Amazon، Spotify، Google Play، Apple Music، Tidal، YouTube Music و موارد دیگر.

ویژگی مورد علاقه ما CD Baby: ترکیبی بین توزیع فیزیکی و دیجیتالی یک بسته توزیع کامل را به شما می دهد. آنها تنها کسانی هستند که حق امتیاز SoundExchange (مالک حقوق) را برای شما جمع آوری می کنند (با تشکر از راهنمایی Ari).

قیمت آنها را اینجا چک کنید.

سمفونیک

سمفونیک موسیقی شما را در سراسر جهان توزیع می کند. آنها تمام نیازهای بازاریابی، صدور مجوز و انتشار موسیقی شما را برآورده می کنند. سمفونیک هم توزیع فیزیکی و هم دیجیتال را انجام می دهد.

ویژگی سمفونیک مورد علاقه ما: موسیقی شما را به Beatport می‌رساند، مخصوصاً برای پروژه‌های الکترونیکی خوب است.

قیمت آنها را اینجا چک کنید.

رکورد اتحادیه

screen-shot-2016-10-11-at-2-10-38-pm

Record Union به شما توزیع دیجیتال جهانی می دهد. موسیقی خود را در تمام پلتفرم های موسیقی آنلاین اصلی - از جمله Tidal، Juno Download و Beatport دریافت کنید. از طریق مشارکت با Sony Music، Record Union فرصت‌هایی برای هنرمندان ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند شنیده شوید.

ویژگی مورد علاقه ما Record Union: ابزار Discovery ارتقا یافته آنها به موسیقی شما بیشتر دیده می شود. آنها همچنین در میان تنها توزیع کنندگانی هستند که توزیع را در Juno Download ارائه می دهند.

در مورد قیمت آنها بیشتر بدانید.

MondoTunes

MondoTunes بزرگترین کانال پخش آنلاین موسیقی در جهان را فراهم می کند. این به صدها فروشگاه آنلاین و شرکت های پخش جریانی در بیش از 140 کشور دسترسی دارد.

MondoTunes شما را به این موارد می‌رساند: Apple Music، Amazon، Spotify، Google Play، Apple Music، Tidal، Beatport و موارد دیگر.

ویژگی مورد علاقه ما MondoTunes: آپلود نامحدود از طریق بزرگترین کانال توزیع دیجیتال در جهان.

آی موزیسین

با iMusician موسیقی دیجیتال خود را در سراسر جهان بفروشید و بازاریابی کنید.

Imusician به هنرمند و برچسب های مستقل کمک می کند تا موسیقی خود را بصورت آنلاین از طریق جریان و بارگیری در فروشگاه های آنلاین بفروشند و از آن درآمد کسب کنند.

آنها همچنین از طریق شناسه محتوا از YouTube و Facebook مراقبت می کنند و به چندین زبان پشتیبانی شخصی ارائه می دهند.

آنها یک "قفل موسیقی" رمزگذاری شده را ارائه می دهند که به شما کمک می کند اثبات کنید که موسیقی متعلق به شما است.

با گروه باند

موسیقی خود را آزاد کنید و آن را در Bandcamp بفروشید. بر خلاف سیستم عامل های فوق ، Bandcamp موسیقی شما را در سایر فروشگاه های آنلاین (موسیقی اپل و غیره) قرار نمی دهد. این یک فروشگاه آنلاین مستقل است. این امکان را به شما می دهد تا کالاهای فیزیکی یا CD های خود را به فروش برسانید.

ویژگی مورد علاقه Bandcamp ما: یک لینک Bandcamp "Buy" را به SoundCloud خود اضافه کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد Bandcamp را بخوانید.

قله

Topspin یک فروشگاه دیجیتال و یک بستر بازاریابی برای نوازندگان است. به شما امکان می دهد موسیقی (فیزیکی و دیجیتال) ، کالا و بلیط خود را به فروش برسانید. مانند Bandcamp ، این موسیقی شما را بر روی سیستم عامل های دیگر قرار نمی دهد (Apple Music ، Spotify و غیره). در عوض به شما امکان می دهد آن را در وب سایت یا فیس بوک خود جاسازی کنید.

ویژگی مورد علاقه Topspin ما: شبیه به Bandcamp اما با ویژگی ایمیل اضافه شده است. ایمیل های فن خود را جمع کنید و در تماس با آنها باشید.

قیمت آنها را اینجا چک کنید.

بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید

هر یک از این سیستم عامل ها قیمت گذاری خود را دارند. این یا است:

 • هزینه تعیین شده برای هر آلبوم/تک آهنگ
 • هزینه سالانه
 • درصدی از فروش رکورد شما (10-25 ٪).

بودجه خود را برنامه ریزی کنید: برنامه ها و شرایط قیمت گذاری هر توزیع کننده را با دقت بخوانید.

به یاد داشته باشید که توزیع کننده یک مشارکت حرفه ای جدید است. مفیدترین مورد را برای خود انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که توزیع کننده متناسب با نیاز ، منابع و اهداف شما است.

هنگام انتشار آهنگ های خود با LANDR ، از پشتیبانی سریع و روشنگری و نکات ، ابزارها و ترفندها و توزیع در 100+ سیستم عامل پخش موسیقی استفاده کنید. یک آهنگ را آزاد کنید.

2. موسیقی خود را جستجو کنید

In traditional distribution artists had to submit a ‘>یک ورق'. این به معنای واقعی کلمه یک صفحه است که شامل تمام اطلاعات مربوط به سوابق شما (نام هنرمند ، عنوان آلبوم ، تاریخ انتشار ، یک بیوگرافی کوتاه ، ژانر و غیره) است.

معادل دنیای دیجیتال ابرداده است. این توضیحات کوتاه و کلمات کلیدی است که طبقه بندی و یافتن چیزی در وب را آسان می کند.

ابرداده در توزیع دیجیتال بسیار مهم است. همه توزیع کنندگان دیجیتال این اطلاعات را درخواست می کنند. اینگونه است که مردم برای موسیقی آنلاین مرور می کنند - به خصوص با ژانر. شما می خواهید طرفداران بالقوه خود موسیقی شما را به راحتی پیدا کنند.

بنابراین وقتی آلبوم خود را برای توزیع دیجیتال ارسال می کنید ، لیستی از ابرداده ها را درج کنید:

 • نام هنرمند
 • عنوان (آلبوم یا تک)
 • تاریخ انتشار
 • برچسب رکورد
 • عناوین پیگیری
 • ژانر. دسته
 • اطلاعات آهنگساز

کوتاه کناز رایج ترین کلمات استفاده کنید. آن را ساده و بی انتها بسازید: از استفاده از کلمات مرسوم ، مد روز یا هشتگ خودداری کنید. شما می خواهید مردم از این پس 30 سال موسیقی خود را پیدا کنند!

3. ارتقاء تبلیغات

وی گفت: "توزیع کننده شما فقط به اندازه برنامه های بازاریابی شما برای فروش رکورد خوب خواهد بود. از آنها انتظار نداشته باشید که کار [تبلیغاتی] شما را برای شما انجام دهند. "- کتاب مقدس ایندی

اطمینان حاصل کنید که بودجه واقع بینانه ای برای ارتقاء خود دارید. شرکت های توزیع تمایل دارند تلاش های تبلیغاتی خود را بر روی هنرمندان پرفروش متمرکز کنند.

بنابراین کار خود را انجام دهید - یک حضور قدرتمند رسانه های اجتماعی ایجاد کنید و خود را در آنجا قرار دهید.

در مورد آلبوم خود حتی قبل از سقوط ایجاد کنید. پیش نمایش های دزدکی حرکت از جلسات مربا خود را به اینستاگرام ارسال کنید. در استودیوی خود یک نمایش بازی کنید و آن را پخش کنید. 30 پیش نمایش دوم آهنگ های خود را به SoundCloud ارسال کنید.

موسیقی خود را تا حد امکان گوش کنید. از پخش رادیو ، وبلاگ ها ، نمایش ها ، کلمه دهان و هر راه دیگری که می توانید فکر کنید برای بیرون آوردن نام خود در آنجا استفاده کنید. آن ایمیل ها را ارسال کنید و آن تماس های تلفنی را انجام دهید. هیچ هک در اطراف آن وجود ندارد!

انقلاب توزیع

توزیع کنندگان فیزیکی درهای خود را می بندند. چه می شود اگر این به معنای گزینه های بهتر برای شما باشد؟

توزیع دیجیتال اکنون به همه هنرمندان این فرصت را می دهد: "چه یک هنرمند 500 آلبوم یا 500000 نفر را بفروشد ، آنها باید در همان مکان قرار بگیرند و با همان احترام رفتار کنند."

داشتن یک رکورد توزیع دیجیتال جامد مانند داشتن یک CV ستاره ای است. این نمایش های بهتر ، دید بهتر و قدرت مذاکره بیشتر را به شما می دهد.

توزیع دیجیتال مستقیم ترین مسیر به گوش طرفداران است. درست آن را انجام دهید! این کار را دیجیتال انجام دهید!

Leticia عاشق اسید باس و تکنوهای هیپنوتیزم است. او دی جی و تحت نام SoftCoresoft تولید می کند. نویسنده در لندر.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 25 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:57