تجزیه و تحلیل بازار عرضه توضیح داده شده است (و آخرین به روزرسانی های 2021)

ساخت وبلاگ

تهیه می تواند به عنوان طیف وسیعی از فعالیت های انجام شده توسط مشاغل در به دست آوردن کالا و خدمات گفته شود. در حالی که تدارکات به طور کلی به مرحله نهایی خرید اشاره دارد ، می تواند کل فرآیند تهیه را به طور کلی شامل شود. سازمانها می توانند به عنوان خریدار یا فروشنده عمل کنند ، هرچند که تمرکز آن به طور کلی روی شرکت درخواست کننده است. به طور خلاصه ، تهیه آن به عنوان "پنج حقوق" انجام می شود: گرفتن کیفیت مناسب ، در مقدار مناسب ، در زمان مناسب ، برای قیمت مناسب ، از منبع مناسب.

procurement pillar img1

جدول محتویات

معرفی

فشار همه گیر مدیریت زنجیره تأمین را کشیده و فشرده کرده است ، و شرکت ها را وادار می کند تا به سرعت مسیرهای جدید را بشناسند و ایجاد کنند ، همکاری های جدیدی ایجاد کنند و با وجود عدم قطعیت های اساسی ، جریان پایدار محصولات یا خدمات را تضمین کنند.

با بلوغ در حال تحول عملیات مدیریت روابط تأمین کننده و افزایش تقاضا برای پس انداز بهتر و کاهش خطرات ، تجزیه و تحلیل بازار عرضه به یک تجارت مهم استراتژیک تبدیل شده است. عوامل کلان از جمله ، نوسان شرایط بازار ، بی ثباتی سیاسی و اجتماعی بیشتر و افزایش حرکت بازار کار ، نیاز تجارت به راه حل های اطلاعاتی به موقع ، قابل اعتماد و روشنگری را تقویت کرده است.

این که آیا از طریق گزارش های تحقیقاتی اطلاعات مربوط به تهیه وصل به بازی ، گزارش های شخصی شده در صورت تقاضا یا تعامل یک بار ، اطلاعات بازار عرضه Beroe به عنوان سنگ بنای چندین مشاغل برای افزودن ارزش قابل توجهی به مدیریت روابط تأمین کننده خود خدمت کرده است. بشراطمینان می دهد که شما را با ابزارها و نقاط داده مناسب برای تجزیه و تحلیل جامع بازار عرضه می کنید. بازی خود را با رهبر در زمینه اطلاعات تهیه در کنار خود قدم بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با Beroe تماس بگیرید.

درک اصول

تجزیه و تحلیل بازار عرضه روشی است که برای واحد از ویژگی های بازار برای خدمات یا کالاهای خاص استفاده می شود. این بینش را ارائه می دهد که برای تدوین استراتژی های کارآمد از نظر برنامه ریزی برای تهیه در مقیاس بزرگ مهم است. این دانش استراتژیک در مورد نحوه عملکرد بازار ، رقابت آن ، روند بازار ، واریانس قیمت ، ظرفیت و توانایی بازار ، تأمین کنندگان کلیدی و موارد دیگر ارائه می دهد.

چارچوب تحلیل بازار عرضه

چارچوب تحلیل بازار عرضه شامل چهار بعد زیر است:

ساختار بازار

در این مورد ، تقسیم بازار عرضه انجام می شود که به موجب آن بخش های مختلف بازار از دسته محصولات خاص یافت می شود. سایر اطلاعات مانند کل اندازه بازار جهانی و منطقه ای تعیین می شود. تأمین کنندگان کلیدی در بازار یافت می شوند و سهام مختلف بازار آن تأمین کنندگان نیز وجود دارد. عوامل سودآوری تأمین کنندگان مختلف نیز تعیین می شود.

رقابت

تجزیه و تحلیل بازار عرضه شامل مطالعه رقبا است. این شامل ارزیابی و تجزیه و تحلیل روندهای مختلف تقاضا برای درک بهتر چگونگی رقابت تأمین کنندگان مختلف بازار با یکدیگر است. روند قیمت گذاری در مورد کالاها و خدمات نیز در این مرحله تعیین می شود و روندهای آینده مشخص می شود. این به برنامه ریزی دقیق کمک می کند.

زنجیره های عرضه

زنجیره تأمین بعد دیگری از چارچوب SMA است. با تجزیه و تحلیل زنجیره تأمین ، مشاغل می توانند هزینه های درگیر در مراحل مختلف زنجیره تأمین ، ارزش بخش های مختلف زنجیره تأمین و خطر موجود را درک کنند. این به درک نحوه مدیریت خطرات مختلف مطرح شده کمک می کند. تمام این اطلاعات زنجیره تأمین به ایجاد یک استراتژی تهیه مؤثر کمک می کند.

جایگزین کالاها و خدمات

تجزیه و تحلیل کالاها و خدمات جایگزین ضروری است. این کمک می کند تا درک کنید که چگونه تقاضا می تواند در صورت بروز آنها برآورده شود. این بخش از چارچوب SMA در صورت وجود انحصار در بازار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از زمینه های کلیدی که باید مورد بررسی قرار گیرد شامل محصولات جایگزین است که در آینده قابل توسعه است.

مزایای تجزیه و تحلیل بازار عرضه

مزایای بسیاری برای تجزیه و تحلیل بازار عرضه وجود دارد. در اینجا برخی از مهمترین مواردی است که تأکید می کنند که چرا تحقیقات بازار عرضه توسط ذینفعان اصلی در بسیاری از سازمان ها درباره آن صحبت می شود:

فرصت های موجود در بازار

سرمایه گذاری در یک راه حل تجزیه و تحلیل بازار عرضه به مشاغل کمک می کند تا به راحتی تغییراتی را که ممکن است در پیشنهادات یا خدمات آنها لازم باشد ، صرفه جویی در وقت و هزینه کند.

به عنوان مثال ، برخی از مشاغل ممکن است دریابند که مکان خاصی که می خواستند یک فروشگاه را باز کنند ، در خط تجارت خود بازار بالغ دارد. با داده های تجزیه و تحلیل زنجیره تأمین ، چنین مشاغل می توانند از تصمیم گیری خودداری کنند و به دنبال مکان بهتری باشند.

به راهنمایی تعامل با مصرف کنندگان کمک می کند

هنگامی که مشاغل نتایج تحقیق خود را داشته باشند ، بینش کافی برای ایجاد بهترین تاکتیک ممکن برای تعامل با مشتریان خواهند داشت. دانستن امثال و دوست نداشتن پایگاه مشتری ، ارتباط عالی و بازده بیشتر در طولانی مدت را تضمین می کند.

کاهش هزینه ها

ایجاد معاملات با تأمین کنندگان جدید با برخی از هزینه های قابل توجه همراه است. با این حال ، بخش های اطلاعاتی در بازار بسیاری از این هزینه ها را از بین می برد. با همکاری در یک رابطه متقابل سودمند با تأمین کنندگان عمده ، شرکت ها می توانند در دراز مدت برای کاهش هزینه تلاش کنند.

کارایی بهتر

به عنوان یک رابطه تأمین کننده تعریف شده و مستقر در حال تکامل است ، ارتباطات بهتر می شود. تأمین کنندگان تصویر بهتری از مشاغل مورد نظر خود جمع می کنند و این باعث می شود تا نیازهای خود را با کارآمدتر انجام دهند. مکث در زنجیره تأمین کاهش می یابد و جریان عملیات به طور قابل توجهی قدم می گذارد. و هنگامی که مشکلات در فرایند سفارش به وجود آمده است ، رابطه قوی کار بین مشتری و تأمین کننده ، حل چنین مواردی را آسان تر می کند.

2021 به روزرسانی اطلاعات بازار عرضه بازار

در بازار عرضه اتفاقات زیادی رخ می دهد ، از جمله برخی از تحولات مهم که توجه ما را جلب می کنند. در این بخش ، به روزرسانی های مهم اطلاعات بازار عرضه در سال 2021 را پیدا کنید.

(توجه: ما این بخش را مرتباً به روز خواهیم کرد. بنابراین ، این صفحه را علامت گذاری کرده و دوباره بازدید کنید!)

گارتنر 2021 زنجیره تأمین برتر 25 را اعلام کرد

گارتنر لیست سالانه زنجیره تأمین خود را با 25 لیست برتر ، رتبه بندی بهترین زنجیره های تأمین سازمانی برای سال 2021 را منتشر کرد. گارتنر هر ساله صدها شرکت را طی می کند ، آنها را در برابر پارامترهای کلیدی مقایسه می کند و رهبران برتر را که در مدیریت زنجیره تأمین برتری دارند ، رتبه بندی می کند.

Cisco Systems در صدر این لیست 25 زنجیره تأمین قرار گرفته است و پس از آن Colgate-Palmolive ، Johnson & Johnson ، Schneider Electric و Nestle قرار دارد. این همچنین شامل اولین تایمرهایی مانند Dell Technologies ، General Mills ، Bristol-Myers Squibb و Pfizer است.

این لیست با توجه به عملکرد و نظر تجاری این سازمان ها ایجاد می شود. در مجموع ، به سازمان ها نمره کامپوزیتی اعطا می شود که براساس آنها در رده بندی قرار می گیرند.

وی گفت: "در هفدهمین نسخه ما از زنجیره تأمین 25 ، ما سازمان هایی را دیدیم که همچنان با اثرات Covid-19 بر مشاغل خود مقابله می کنند. بنابراین قابلیت انعطاف پذیری و قابلیت چابکی برای بقا ضروری شد. "گفت: مایک گریسولد ، VP و مدیر تیم با تمرین زنجیره تأمین گارتنر.

نکته مهم این لیست ، دقیقاً مانند سال گذشته ، این است که شامل سازمان های بیشتری است که دارای هدف هستند. سازمانهایی که جامعه را در روزهای اوج این همه گیر ، به یک روش یا روش دیگر ادامه می دادند. به عنوان مثال ، Pfizer نمونه ای خوب از چنین سازمانی است که برای اولین بار در این لیست به دلیل توزیع نوآورانه و کارآمد واکسن COVID-19 در این لیست قرار دارد.

می توانید لیست 25 زنجیره تأمین گارتنر را در اینجا بررسی کنید.

پاناسونیک برای به دست آوردن آبی آبی با 5. 6 میلیارد دلار

Blue Yonder یک نرم افزار زنجیره تأمین مشهور با نام هایی مانند Agile Network ، General Motors ، Heineken و Lenovo در لیست مشتریان است. این شرکت 8. 5 میلیارد دلار ارزش دارد.

در اواسط سال 2020 ، پاناسونیک مالکیت اقلیت ها را در Blue Yonder به دست آورد. اکنون قرار است 80 درصد باقیمانده سهام را خریداری کند و 5. 6 میلیارد دلار برای آن پرداخت کند.

در بیانیه ای که Blue Yonder منتشر شد ، گفت: "با هم ، Panasonic و Blue Yonder یک مزیت رقابتی منحصر به فرد را برای مشتریان فراهم می کنند تا اتوماسیون بیشتری را انجام دهند و بینش های تجاری در زمان واقعی را که باعث کاهش ضایعات و بهبود عملیات می شود ، در حالی که دنیای پایدارتری را ایجاد می کند ، ایجاد کند."

یوکی کوزومی ، مدیرعامل پاناسونیک گفت: "من اطمینان دارم که با ترکیب قدرت آبی و پاناسونیک ، می توانیم در زنجیره های تأمین جهانی نوآوری ایجاد کنیم."

تصاحب پاناسونیک یک پیشرفت بزرگ است و در آینده به اکوسیستم زنجیره تأمین پویاتر اشاره می کند که توسط اتوماسیون و بینش های تجاری در زمان واقعی هدایت می شود ، که متعاقباً منجر به بهبود عملیات ، کاهش زباله و پایداری بالاتر می شود.

سوالات متداول

تجزیه و تحلیل بازار عرضه چیست؟

تجزیه و تحلیل بازار عرضه فرایندی است که شامل شناسایی ویژگی های بازار عرضه یک کالای خاص یا خدمات خاص است. این شامل مطالعه کامل جنبه های مختلف بازار عرضه است. تجزیه و تحلیل بازار عرضه یکی از مؤلفه های مهم عملکرد تهیه است. این به ایجاد و اجرای استراتژی های تهیه برای یک تجارت کمک می کند.

اطلاعات بازار عرضه عناصر مختلفی از قبیل نحوه عملکرد بازار عرضه برای یک سرویس خوب یا خدمات را روشن می کند. این امر به درک رقبا ، تأمین کنندگان اصلی ، ظرفیت بازار و آینده بازار کمک می کند.

تجزیه و تحلیل بازار عرضه چگونه می تواند به سازمان ها کمک کند؟

تجزیه و تحلیل بازار عرضه دانش استراتژیک از:

  • چگونه بازارها کار می کنند
  • رقابت یک بازار
  • تأمین کنندگان کلیدی و ارزشی که تأمین کنندگان در آژانس به عنوان مشتری قرار می دهند
  • مسیری که یک بازار در آن حرکت می کند
  • ظرفیت و توانایی یک بازار
  • نحوه رسیدگی به واریانس قیمت گذاری با زمان یا بین تأمین کنندگان
  • عملکرد پایداری
  • چگونه تأمین کنندگان می توانند نیازهای تجاری را بهتر تحقق بخشند

داشتن چنین اطلاعات و نقاط داده می تواند سازمانها را قادر سازد تا مزایای بی حد و حصر مانند خطرات به حداقل رساندن و رشد تصفیه شده تجارت را باز کنند.

مراحل مربوط به تجزیه و تحلیل بازار عرضه چیست؟

بسته به نیازها و اهداف متمایز آنها ، مراحل تجزیه و تحلیل بازار عرضه می تواند برای شرکت های مختلف متفاوت باشد. بنابراین ، هیچ قانون مشخصی در مورد اینکه چه اقداماتی را باید دنبال کنید وجود ندارد. با این حال ، چند اصول وجود دارد که باید در این فرایند شرکت کنید. این شامل تعریف اهداف شما ، تحقیق در بازار ، انجام تجزیه و تحلیل کامل تأمین کننده ، شناسایی شاخص های مهم بازار و جمع آوری یافته ها در بینش های عملی برای اجرای است.

چه نوع تحقیقات بازار عرضه گزارش Beroe ارائه می دهد؟

بازار و اطلاعات مربوط به تهیه بازار Beroe بر تجهیز مشاغل به ارزیابی بازار عرضه قوی و بینشانه در مورد تغییرات کلی بازار ، داده های قیمت گذاری ، تأمین کنندگان اصلی و ظرفیت های آنها ، فرصت های کاهش هزینه ، بهترین روشهای تهیه و غیره متمرکز است. هدف این است که به آنها در جهت استراتژیک و پیشرفتهای فرآیند برای مدیریت مذاکره ، تصمیم گیری در مورد منابع و امضاء قرارداد کمک کنیم. برای اطلاعات بیشتر ، امروز با Beroe تماس بگیرید.

*** یک قدم به جلو بردارید ، روند تقاضای زنجیره تأمین را بهتر درک کنید ، در گزارش های اطلاعاتی در بازار عرضه سرمایه گذاری کنید و به مشاغل خود فرصت دهید تا مقیاس بندی کنید. Beroe Live. ai را ببینید

اطلاعات بازار را در دسته 1600+ ارائه دهید

به تیم خرید خود کمک کنید تا با گزارش های اطلاعاتی بازار عرضه از Beroe در مسیر درست حرکت کند. ما اطلاعات قابل اعتماد بازار عرضه را در صدها دسته ارائه می دهیم. گزارش های تجزیه و تحلیل بازار عرضه ما از طریق منابع اصلی (از جمله کارشناسان و محققان صنعت) جمع آوری می شود ، شما را به شما می دهد تا از اطلاعات مناسب برای تصمیم گیری های زنجیره تأمین هوشمند و مقرون به صرفه استفاده کنند.

ریسک را به حداقل برسانید و فرصت ها را با سکوی اطلاعاتی تهیه شده با هوش مصنوعی به حداکثر برسانید

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:17