Rune Factory 5 یک RPG ناقص اما جذاب است

ساخت وبلاگ

Jess Reyes

کارخانه Rune فقط SPINOFF ماه برداشت نیست. این یک شبیه ساز کشاورزی و RPG فانتزی در یک است ، و این ترکیب قدرتی است که در طول تکرارهای مختلف آن انجام می شود. Xseed Games از زمان Rune Factory 4 ویژه ، نسخه جدید Nintendo Switch از Rune Factory 4 ، در سال 2020 ، عنوان جدید کارخانه Rune را منتشر نکرده است. طرفداران سالها منتظر کارخانه Rune 5 هستند ، تا مدتهاست که برخی از افراد دارنددر حال حاضر روی نسخه ژاپنی پاشیده شده است. اکنون ، Rune Factory 5 سرانجام به آمریکای شمالی و اروپا می آید.

اول از همه: این همه چیز است که طرفداران می خواهند. Rune Factory 5 همان خصوصیاتی را که پیشینیان خود را عالی کرده است ، از جمله یک سیستم پیشرفت رضایت بخش و بازیگران جذاب به ارمغان می آورد. من فقط تا پایان اولین سیاه چال در طول پیش نمایش بازی کردم ، و حتی همین کافی بود تا مرا به این نسل جدید وصل کنم. این عالی نیست ، به خصوص با توجه به پرش کمتر از بیش از حد به یک دیدگاه سنتی سه بعدی. با این وجود ، ارزش این را دارد که به دنبال وفاداران سری ، طرفداران سیم کشاورزی ، علاقه مندان به JRPG یا هر تلاقی بین این سه نفر باشید.

به ریبارت خوش آمدید

Alice wanders the streets of Rigbarth in Rune Factory 5.

Rune Factory 5 با داستانی شروع می شود که باید برای هر فن آشنا باشد. یک شخصیت فراموشی در یک شهر خارجی از خواب بیدار می شود ، جایی که در ازای هیئت مدیره در یک مزرعه کار می کنند در حالی که رمز و راز پشت خاطرات از دست رفته خود را کشف می کنند. در این حالت ، شخصیت اصلی (Ares نر یا زن آلیس) در ریبارت از خواب بیدار می شود و پیشنهادی را برای پیوستن به بذر ، با نام کارگروه محلی می پذیرد. به عنوان بخشی از بذر ، مسئولیت های آنها شامل کشاورزی ، اجرای کارها و خنثی کردن هیولا است.

و البته آنها باید با روستائیان پیوند برقرار کنند (و معاشقه کنند). تمام بازی های کارخانه Rune دارای چندین لیسانس یا لیسانس برای بازیکنان هستند که می توانند در طول زمان حضور در شهر از آن استفاده کنند. این تک آهنگ ها هر یک از نظر ظاهری و شخصیت منحصر به فرد خود مانند خدمتکار مهربان و صورتی با موی صورتی پریسیلا ، و کارآموزان سیاهپوست زره پوش ، مارتین را دارند. هر روز با آنها گپ می زنید ، آنها را با هدایا دوش می گیرید و وقت بیشتری را با آنها می گذرانید باید سطح قلب خود را به اندازه کافی بالا ببرد تا آنها بتوانند شما را به عنوان یک شریک عاشقانه بپذیرند.

نامزدهای ازدواج طیف گسترده ای از انواع شخصیت ها را پوشش می دهند که حداقل یکی از آنها باید در برابر بازیکن ایستادگی کند. بازیکنان فقط در همان ابتدای بازی با شش نفر از آنها ملاقات می کنند و بقیه بعداً در طرح ظاهر می شوند. بسیاری از آنها با معرفی و برش های خود به اندازه کافی جالب توجه ایجاد کردند تا من بخواهم که بخواهم درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنم ، حتی اگر آنها لزوماً "نوع" من نبودند. حتی تریلرهای آنها از انتشار ژاپنی ها برای هدایت هواداران به دیوانگی Lovestruck کافی بود.

FUN (و خوش آمدید) واقعیت: Rune Factory 5 اولین بازی کارخانه Rune است که شامل ازدواج همجنسگرا است.

Alice and Martin in Rune Factory 5.

با این حال ، دوستیابی فقط نیمی از سرگرمی است. Factory Rune بخشی از سیم کشی و بخشی از Fantasy RPG است. هر دو ، هر دو به دست و دست می روند ، زیرا سیستم پیشرفت هم برای مهارت های کشاورزی و هم برای مبارزات اعمال می شود. بازیکنان با انجام هر کاری ، حتی پیاده روی ، مهارت های خود را بالا می برند. سطح مهارت برای کشاورزی ، کاردستی ، جعل ، آشپزی و سایر فعالیتهایی که در طول بازی می توانند انجام شود وجود دارد و همه آنها نوار تجربه خاص خود را دارند که در خلاصه شخصیت شما قابل مشاهده است. به طور خلاصه ، همیشه احساس می کند چیزی در حال افزایش است.

این پیشرفته تر از آن چیزی است که ممکن است از یک سیم کارت نیمه مزرعه نیز انتظار داشته باشد. کارخانه Rune هر آنچه را که از Harvest Moon کار می کند ، می گیرد و آن را با یک محیط فانتزی سازگار می کند. استخراج معدن برای سنگ معدن به معنای جعل سلاح و همچنین ابزارهای کشاورزی است. چمنزارهای وحشی فقط برای چای نیستند - آنها همچنین برای معجون هستند که وقتی به ناچار در یک دعوا صدمه می بینید. همچنین ، هیولا اساساً به عنوان حیوانات حساب می شود ، بنابراین تن قطره های دیگر علاوه بر شیر ، تخم مرغ و پشم وجود دارند. شما می توانید یک گرگ حیوان خانگی داشته باشید که هر روز یک پنجه یا حصار را در انبار خود می ریزد.

پیشرفت از بازی های گذشته

Alice carries a stack of rocks in Rune Factory 5

Rune Factory 5 شامل شبکه های ایمنی برای بسیاری از اشتباهات گنگ که من در بازی های گذشته استفاده کردم. این مانع از استفاده از مواردی مانند دانه یا پخت و پز نان در زمان های نامناسب می شود ، که اساساً شما را از هدر رفتن آنها نجات می دهد. من در حالی که یک تنه درختی را که در کنار آن تخم ریزی کرده بود ، از طریق یک جعبه حمل و نقل خرد کردم. با این وجود ، این یک بازی ضد انفجار در هنگام هدر رفتن موارد است. برخی از این موارد از Rune Factory 4 و Remaster آن برای Nintendo Switch منتقل شده است.

همچنین در مورد کیفیت زندگی از عناوین گذشته مانند مکان های سفر سریعتر از Rune Factory 4 ، و نشانگرهای راهنما برای جستجوی داستان های مهم بهبود می یابد. طرفداران همچنین می توانند انتظار داشته باشند که ویژگی های مورد علاقه طرفداران مانند هیولا سوار ، موجودی قابل ارتقاء و انباشت کالاها را برگردانند. من به اندازه کافی از طرح پیشرفت نکرده ام تا عادلانه آن را قضاوت کنم. با این حال ، حتی تا اولین سیاه چال ، Rune Factory 5 اطلاعات کافی را برای اشاره به یک طرح کلی که شامل موجودات جادویی و اتفاقات مرموز است ، ارائه می دهد.

طرفدار این چند چیز نیست

Alice inspects a cooking table in Rune Factory 5

متأسفانه ، Rune Factory 5 لزوماً پیشینیان خود را در هر گروه پیشی نمی گیرد. این یک بازی سه بعدی سنتی تر از همیشه است ، اما هنوز هم مانند یک عنوان 2D که در یک بدن سه بعدی گیر کرده است ، احساس می شود.

Rigbarth در مقایسه با شهرهای دیگر سریال احساس زیبایی در طراحی می کند. تنظیمات در مقایسه با مناظر دقیق تر از Rune Factory 4 بیشتر شبیه به تکه های مبهم رنگ به نظر می رسند. ساختمانها از هم فاصله دارند و از یکدیگر متمایز نیستند ، و به نظر نمی رسد که Townsfolk در خارج از خانه های خود ارتباط برقرار کند. این شهر اکنون به لطف گرافیک های سه بعدی تپه ها را شامل می شود ، اگرچه آنها علاوه بر تبدیل شدن به یک خیابان خالی طولانی به یک تپه خالی طولانی ، کارهای زیادی انجام نمی دهند.

برخی از کارها ، مانند قرار دادن مبلمان در برابر دیوار ، به دلیل طرح زیرین نیز دشوارتر از حد لازم می شوند. با این حال ، مدل های شخصیت از همیشه دقیق تر هستند و به بازیکنان این امکان را می دهند که آنها را با لباس های زیبا و خنک بپوشند.

Rune Factory 5 از بازی های گذشته نیز دوربین متفاوتی دارد. به جای یک دیدگاه کاملاً سوم شخص ، از بازی های اکشن مانند Legend of Zelda با دوربین قابل تنظیم POV الهام می گیرد. من توصیه می کنم تنظیمات دوربین را فوراً تنظیم کنید تا تنظیم خودکار را خاموش کنید. این اغلب هنگام کشاورزی و جنگ ، دوربین را به زاویه های ناخوشایند منتقل می کند. من تلاش کردم تا در طول دعوا تنظیم کنم و گاهی اوقات ساده تر کردن و امید را آسان تر می کردم.

قطره های فریم ، تاخیر غیر قابل توضیح که باعث می شود انیمیشن های کشیده شوند ، گیم پلی بازی را نیز در طول دعوا های رئیس و حتی کارهای ساده مانند حمل مبلمان قطع کرد. این به اندازه کافی من را برای متوقف کردن بازی اذیت نکرده است ، اما این مسئله ای است که هرگز در Rune Factory 4 ظاهر نشده است.

Martin and Cecil read as Alice looks on in Rue Factory 5.

برخی از مشکلات فراتر از محدودیت های فنی گسترش می یابد. SideQuests همیشه دستورالعمل های روشنی در مورد چگونگی تکمیل آنها یا برجسته کردن جایی که باید در کنار هم برای فعال کردن تلاش مانند در بازی های دنیای باز وجود داشته باشد ، ندارند. یکی از شخصیت ها درخواستی در مورد ساخت یک انبار برای هیولاهای من ارسال کرد و گفت که او چوب و سنگ را برای آن تهیه می کند. با این حال ، هنگامی که من از او دیدن کردم ، او چیزی در مورد آن ذکر نکرد. سرانجام فهمیدم که باید از برگه نوسازی در مغازه ، انبار را سفارش دهم. همچنین آزار دهنده این موارد در مورد درخواست ها آزار دهنده است زیرا نمی توانید دوباره آن را از منوی Quest خود بخوانید. شما باید درخواست را لغو کرده و دوباره آن را برای پخش مجدد دستورالعمل ها انجام دهید.

با وجود نقص ها ، من مشتاق ادامه کارخانه Rune 5 هستم. این فقط این است که به نظر نمی رسد پیشرفت چشمگیری نسبت به عناوین گذشته داشته باشد. مطمئناً ، این سه بعدی است ، اما احساس می کنم در 2D ، به ویژه با مشکلات نرخ فریم ، از آن به همان اندازه لذت می برم. من هنوز هم هیجان زده ام که در کل چیزها بازی کنم ، یا حداقل به اندازه کافی برای اینکه نگاهی بهتر در این طرح داشته باشم. با این وجود ، به نظر می رسد توصیه ای آسان برای طرفداران کارخانه Rune یا کسانی که می خواهند با پیچ و تاب JRPG یک شبیه سازی کشاورزی را امتحان کنند.

نسخه های Rune Factory 5 در 22 مارس 2022 در آمریکای شمالی برای Nintendo Switch.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 20 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:41