روند کشف قیمت در کالاهای کشاورزی چیست؟

ساخت وبلاگ

بازارهای کالا به عنوان سیستم های کشف قیمت کارآمد در سطح جهان پذیرفته شده اند. اگر این آیین نامه انعطاف پذیرتر باشد و شرکت کنندگان بیشتر از عملکرد خود در هند آگاه باشند ، کالاها می توانند نقش بسیار مهمی ایفا کنند. تلاش های مداوم توسط تنظیم کننده و مبادلات در این جنبه ها انجام می شود ، اما برای اینکه بازارهای کالاهای کشاورزی عاطفی تر و مشارکتی تر شود ، عدم اطمینان مربوط به برخی از قراردادهای حذف یا ممنوعیت باید در اولین مورد حذف شود.

بازارهای کالا به عنوان سیستم های کشف قیمت کارآمد در سطح جهان پذیرفته شده اند. اگر این آیین نامه انعطاف پذیرتر باشد و شرکت کنندگان بیشتر از عملکرد خود در هند آگاه باشند ، کالاها می توانند نقش بسیار مهمی ایفا کنند. تلاش های مداوم توسط تنظیم کننده و مبادلات در این جنبه ها انجام می شود ، اما برای اینکه بازارهای کالاهای کشاورزی عاطفی تر و مشارکتی تر شود ، عدم اطمینان مربوط به برخی از قراردادهای حذف یا ممنوعیت باید در اولین مورد حذف شود.

تجزیه و تحلیل اساسی در فرآیند کشف قیمت نقش دارد. این عمدتا مطالعه عوامل است که بر عرضه و تقاضای هر طبقه خاص دارایی مانند کالاها تأثیر می گذارد. برای درک رفتار قیمت کالا ، جمع آوری و تفسیر اطلاعات مربوط به تقاضا و عرضه کالاها مهم است. برای اینکه درک بهتری از پویایی تقاضا داشته باشیم ، باید با قوانین تقاضا و عرضه و چگونگی تأثیر این عوامل بر قیمت نهایی ، آگاه باشد. قیمت بازار کالاها بر اساس پویایی تقاضا و عرضه تعیین می شود. به عنوان مثال ، اگر تقاضا بالاتر از عرضه باشد ، قیمت دارایی افزایش می یابد زیرا خریداران مایل به پرداخت هزینه بیشتری به دلیل کمبود آن هستند - که به نفع فروشندگان است. به همین ترتیب ، اگر عرضه بیش از تقاضا باشد ، خریداران حاضر نخواهند بود به همان اندازه که ممکن است در صورت پایین بودن عرضه بپردازند ، بپردازند. این امر به این دلیل است که دارایی با عرضه بالا اما تقاضای کم به راحتی برای خرید در دسترس است. در نتیجه ، قیمت اغلب به نفع خریداران است.

تجارت کالاهای کلیدی تجارت: مشتقات ، انواع شرکت کنندگان در بازار آینده ، معاملات رو به جلو و معاملات آتی چیست

مشتقات اغلب به عنوان ابزاری برای مدیریت ریسک مورد استفاده قرار می گیرند و این ابزار در خود بازار کالا سرچشمه می گیرد. مانند…

قیمت کالاها چنان نوسان می کند که تعیین قیمت دقیق در یک نقطه خاص دشوار می شود. این امر به این دلیل است که عوامل مؤثر بر تقاضا و عرضه متنوع و مستقل هستند که دارای منشأ متفاوتی هستند. بنابراین ، کشف قیمت یک فرایند همیشه در حال انجام است. این مهمتر از همه مهمتر می شود که شرکت کنندگان تجارت بدانند که قیمت احتمالاً در آن خط خواهد بود زیرا قیمت کالایی که تجارت آینده برای آن انجام می شود ، بی ثبات است و به صورت واقعی تغییر می کند.

درک مفهوم قیمت تعادل خریداران و فروشندگان

قیمت (P*) نشانگر تعادل است که خریداران (یعنی تقاضا) و فروشندگان (یعنی عرضه) در بازار ملاقات می کنند (شکل زیر). اطلاعات جدید در بازار (به عنوان مثال ، عدم موفقیت محصول در یک بازار خارجی ، شیوع گسترده بیماری حیوانات ، تجدید نظر عمده در تخمین تولید محصولات زراعی قبلی و غیره) می تواند انتظارات شرکت کنندگان در بازار را تغییر داده و منجر به قیمت تعادل جدید شود زیرا فروشندگان پیشنهاد خود را تجدید نظر می کنندقیمت ها و خریداران بر اساس اطلاعات جدید ، پیشنهادات خرید خود را تجدید نظر می کنند.

تغییر بیرونی تقاضا از تعادل بازار (به عنوان مثال ، به اخبار مربوط به عدم موفقیت محصول خارجی ، انتظارات برای افزایش صادرات ایالات متحده را افزایش می دهد) با حرکت تقاضا به سمت راست در امتداد منحنی عرضه ، قیمت P* را افزایش می دهد. به همین ترتیب ، تغییر بیرونی در عرضه از تعادل بازار (به عنوان مثال ، به تجدید نظر در بالا در تخمین سطح زمین کاشته شده توسط USDA/دولت هند/NOPA/SOPA که انتظارات برای تولید بالاتر را افزایش می دهد) منجر به پایین آمدن قیمت P* می شود. عرضه به سمت راست در امتداد منحنی تقاضا حرکت می کند. هر دوی این تغییرات قیمت فرضی فقط کوتاه مدت خواهد بود.

در طولانی مدت ، تولید کنندگان با توجه به انتظارات قیمت جدید ، تصمیمات کاشت خود را تغییر می دهند. همه این نشان می دهد که بازار از پتانسیل رشد قوی برخوردار است. در رژیم آزاد شده ، ما باید از آن استقبال کنیم و با بازار مشتق کالا به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد رفتار کنیم. مشتقات فرصت های محافظت را فراهم می کنند و همچنین به کشف قیمت کمک می کنند. تأثیر بد بازار ، در صورت وجود ، ناشی از تنظیم نادرست است و بازار به این ترتیب نمی تواند مقصر آن باشد. بنابراین چشم انداز بازار به اثربخشی تنظیم کننده بستگی دارد.

سرعت و کارآیی که تعدیل قیمت های مختلف با آن اتفاق می افتد ، تا حد زیادی به ساختار بازار بستگی دارد که در آن کالایی معامله می شود. ویژگی های مشترک ساختار بازار شامل موارد زیر است:

تعداد خریداران و فروشندگان - بیشتر شرکت کنندگان در بازار به طور کلی با افزایش رقابت قیمت همراه هستند.

همگن بودن کالا از نظر نوع ، تنوع و کیفیت و ویژگی های استفاده نهایی-تمایز محصول بیشتر به طور کلی با اختلاف قیمت بیشتر در بین محصولات و بازارها همراه است.

تعداد جایگزین های نزدیک - جایگزین های نزدیکتر به این معنی است که خریداران انتخاب بیشتری دارند و از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

قابلیت ذخیره سازی کالا - قابلیت ذخیره سازی بیشتر گزینه های بیشتری را از نظر زمان و تحت چه شرایطی برای فروش محصولات خود به فروشنده می دهد.

شفافیت تشکیل قیمت ، به عنوان مثال ، حراج باز در مقابل قراردادهای خصوصی - شفافیت بیشتر از دستکاری قیمت جلوگیری می کند.

سهولت انتقال کالا بین خریداران و فروشندگان و در بین بازارها - تحرک بیشتر اختلاف قیمت ، منطقه به منطقه را محدود می کند.

محدودیت های مصنوعی در فرآیندهای بازار ، به عنوان مثال ، سیاست های دولت یا تبانی بازار از یک شرکت کننده اصلی - محدودیت های مصنوعی بیشتر تمایل به جلوگیری از رسیدن قیمت به سطح تعادل طبیعی خود دارند. برخی از محدودیت ها (به عنوان مثال ، موانع واردات) عرضه را محدود کرده و قیمت ها را بالا نگه می دارد ، در حالی که انواع دیگر محدودیت ها (به عنوان مثال ، تبانی بازار توسط چند خریداران بزرگ) ممکن است قیمت بازار را سرکوب کند.

بعد از تعطیلات بسیار مورد نیاز ، سال نو برمی گردد! مسابقه سال جدید ما را بگیرید تا دریابید که آیا آنچه را که در سال 2023 برای دیدن آن لازم است دارید. یک مسابقه را انتخاب کنید

حمایت خود را از argi-joualism نشان دهید

حامی عزیز ، از اینکه خواننده ما هستید متشکرم. خوانندگان مانند شما الهام بخش برای ما هستند که روزنامه نگاری Agri را به جلو سوق دهند. ما برای ادامه دادن روزنامه نگاری با کیفیت و به کشاورزان و مردم در هر گوشه ای از روستای هند ، به حمایت شما نیاز داریم. هر سهم برای آینده ما ارزشمند است.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار مربوط به کشاورزی ، ماشین آلات مزرعه ، کالای کشاورزی ، Agritech ، داستانهای موفقیت کشاورزان ، مصاحبه با رهبران در بخش کشاورزی و بسیاری دیگر در مورد بخش های مربوط به کشاورزی در کریشی جاگرا را دریافت کنید. برنامه تلفن همراه Krishi Jagran را بارگیری کنید و در صنعت کشاورزی به روز شوید ..

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 14 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:15