4 اشتباه برتر فیبوناچی برای جلوگیری از

ساخت وبلاگ

ریچارد لی متخصص در بازارهای ارزی است و به تعدادی از سیستم عامل های آنلاین از جمله Finance Yahoo و Dailyreckoning کمک می کند.

گوردون اسکات به مدت 20+ سال یک سرمایه گذار فعال و تحلیلگر فنی اوراق بهادار ، آینده ، فارکس و سهام پنی بوده است. وی عضو هیئت بررسی مالی سرمایه گذاری Investopedia و همکار سرمایه گذاری برای پیروزی است. گوردون یک تکنسین بازار منشور (CMT) است. او همچنین عضو انجمن CMT است.

سوزان یک بازاریاب محتوا ، نویسنده و حقایق است. وی دارای مدرک لیسانس علوم مالی از دانشگاه ایالتی Bridgewater است و به توسعه استراتژی های محتوا برای مارک های مالی کمک می کند.

هر معامله گر ارزی در مقطعی از کار تجاری خود از بازپرداخت های فیبوناچی استفاده می کند. برخی از آنها فقط بعضی اوقات از آنها استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر آنها را مرتباً اعمال می کنند. اما مهم نیست که چند بار از این ابزار استفاده می کنید ، مهمترین چیز این است که هر بار از آن به درستی استفاده می کنید.

استفاده نادرست از روشهای تجزیه و تحلیل فنی منجر به نتایج فاجعه بار مانند نقاط ورود بد و ضرر و زیان در موقعیت های ارز خواهد شد. در اینجا ما بررسی خواهیم کرد که چگونه نمی توان از بازپرداختهای فیبوناچی در بازارهای ارزی استفاده کرد. با این اشتباهات متداول آشنا شوید و احتمال اینکه بتوانید در معاملات خود از ایجاد آنها و تحمل عواقب خودداری کنید.

غذای اصلی

  • اصلاح فیبوناچی یک مرجع در تجزیه و تحلیل فنی به مناطقی است که پشتیبانی یا مقاومت را ارائه می دهند.
  • اعداد فیبوناچی از یک فرمول ریاضی هندی است که جامعه غربی آن را برای لئوناردو فیبوناچی نامگذاری کرد ، که این مفهوم را به اروپا معرفی کرد.
  • یک اشتباه رایج که معامله گران ایجاد می کنند ، نقاط مرجع گیج کننده هنگام متناسب با تنظیم مجدد فیبوناچی برای عملکرد قیمت است.
  • معامله گران جدید تمایل دارند که یک رویکرد نزدیک بینی را انجام دهند و بیشتر به جای نشانه های بلند مدت بر روندهای کوتاه مدت تمرکز می کنند.
  • فیبوناچی می تواند مجموعه های تجاری قابل اعتماد را ارائه دهد ، اما بدون تأیید نیست ، بنابراین به تنهایی به فیبوناچی اعتماد نکنید.

4 اشتباه برتر فیبوناچی برای جلوگیری از

1. نقاط مرجع را مخلوط نکنید

هنگام متناسب کردن تنظیم مجدد فیبوناچی برای عملکرد قیمت ، همیشه خوب است که نقاط مرجع خود را ثابت نگه دارید. بنابراین ، اگر از نزدیک به یک جلسه یا بدنه شمع به پایین ترین قیمت یک روند مراجعه می کنید ، باید بهترین قیمت بالا در بدن یک شمع در بالای یک روند موجود باشد: بدنه شمع به شمع بدنه؛ویک به ویک.

تجزیه و تحلیل نادرست و اشتباهات پس از مخلوط کردن نقاط مرجع ایجاد می شود - از یک شمع شمع به بدنه شمع. بیایید نگاهی به نمونه ای در جفت ارز دلار یورو/کانادا بیندازیم. شکل زیر قوام را نشان می دهد. جابجایی های فیبوناچی به صورت فتیله ای به صورت فتیله ای ، از بالای 1. 3777 به پایین 1. 3344 اعمال می شود. این یک سطح مقاومت روشن در 1. 3511 ایجاد می کند ، که آزمایش می شود و سپس شکسته می شود.

Image

اصلاح فیبوناچی برای اقدام قیمت در جفت ارز دلار یورو/کانادا اعمال می شود. تصویر توسط سابرینا جیانگ © Investopedia 2020

شکل زیر ، از طرف دیگر ، ناسازگاری را نشان می دهد. بازپرداختهای فیبوناچی از نزدیک بالای 1. 3742 (35 پیپ زیر ویک بالا) اعمال می شود. این باعث می شود سطح مقاومت از طریق چندین شمع (بین 3 فوریه و 7 فوریه) کاهش یابد ، که سطح مرجع خوبی نیست.

Image

با حفظ آن ، سطح پشتیبانی و مقاومت به چشم غیر مسلح آشکارتر می شود ، سرعت تجزیه و تحلیل را افزایش می دهد و منجر به معاملات سریعتر می شود.

بازپرداختهای فیبوناچی مبتنی بر اعداد به اصطلاح فیبوناچی است که توسط لئوناردو از پیزا در سال 1202 به جهان غرب معرفی شده است. اگرچه آنها به نام یک ایتالیایی نامگذاری شده اند ، اما آنها صدها سال قبل توسط ریاضیدانان هندی کشف شدند. اولین استفاده شناخته شده آنها در حدود 200 B. C. توسط شاعر پینگالا ، که از آنها برای طبقه بندی متر شعر سانسکریت استفاده می کرد. یکی دیگر از ریاضیدانان هندی ، ویراهانکا ، فرمول محاسبه آنها را در حدود 600 سال قبل از فیبوناچی ارائه داد.

2. روندهای بلند مدت را نادیده نگیرید

معامله گران جدید غالباً سعی می کنند در کوتاه مدت حرکات و بک های قابل توجهی را اندازه گیری کنند بدون اینکه تصویر بزرگتر را در ذهن داشته باشند. این دیدگاه باریک باعث می شود معاملات کوتاه مدت بیش از کمی گمراه کننده باشد. با نگه داشتن برگه ها در روند بلند مدت ، معامله گر می تواند از تنظیمات فیبوناچی در جهت صحیح حرکت استفاده کند و خود را برای فرصت های عالی تنظیم کند.

در شکل زیر ، ما تعیین می کنیم که روند بلند مدت در جفت ارز پوند پوند انگلیس/نیوزیلند به سمت بالا است. ما Fibonacci را اعمال می کنیم و می بینیم که سطح اول پشتیبانی ما در 2. 1015 یا سطح فیبوناچی 38. 2 ٪ از 2. 0648 به 2. 1235 است. این یک مکان مناسب برای طولانی شدن در جفت ارز است.

Image

یک ترمیم فیبوناچی برای جفت ارز دلار پوند/نیوزیلند انگلیس اعمال می شود ، طولانی مدت را ایجاد می کند. تصویر توسط سابرینا جیانگ © Investopedia 2020

اما اگر نگاهی به کوتاه مدت بیندازیم ، تصویر بسیار متفاوت به نظر می رسد.

Figure

اصلاح فیبوناچی که در یک بازه زمانی کوتاه مدت اعمال می‌شود، می‌تواند تصور نادرستی به معامله‌گر بدهد. تصویر سابرینا جیانگ © Investopedia 2020

پس از افزایش در جفت ارز، ما می توانیم یک فرصت کوتاه بالقوه را در بازه زمانی پنج دقیقه ای (در بالا) مشاهده کنیم. این تله است. با رعایت نکردن دیدگاه بلندمدت، فروشنده کوتاه مدت فیبوناچی را از بالای 2. 1215 تا 2. 1024 پایین (11 فوریه) اعمال می کند که منجر به موقعیت فروش در 2. 1097 یا سطح فیبوناچی 38٪ می شود.

این معامله کوتاه مدت سود 50 پیپ خوبی را برای معامله گر به همراه دارد، اما به قیمت پیش پرداخت 400 پیپ زیر تمام می شود. برنامه بهتر این بود که در جفت GBP/NZD در حمایت کوتاه مدت 2. 1050 موقعیت خرید داشته باشیم.

در نظر گرفتن تصویر بزرگتر نه تنها به شما کمک می کند فرصت های تجاری خود را انتخاب کنید، بلکه از مبارزه با این روند نیز جلوگیری می کند.

3. به تنهایی به فیبوناچی اعتماد نکنید

فیبوناچی می‌تواند تنظیمات تجاری قابل اعتمادی را ارائه دهد، اما نه بدون تأیید.

استفاده از ابزارهای فنی اضافی مانند MACD یا اسیلاتورهای تصادفی از فرصت تجارت پشتیبانی می کند و احتمال یک معامله خوب را افزایش می دهد. بدون این روش ها که به عنوان تایید عمل کنند، یک معامله گر چیزی بیش از امید به یک نتیجه مثبت ندارد.

در شکل زیر، ما شاهد کاهش یک حرکت بلند مدت میان مدت در جفت ارز یورو/ین ژاپن هستیم. از 10 ژانویه 2011، نرخ مبادله EUR/NZD طی تقریباً دو هفته به بالاترین سطح 113. 94 رسید. با اعمال دنباله اصلاح فیبوناچی، به سطح اصلاحی 38. 2 درصدی 111. 42 (از بالای 113. 94) می رسیم. به دنبال کاهش برگشتی، متوجه می‌شویم که نوسان‌گر تصادفی نیز مومنتوم پایین‌تر را تأیید می‌کند.

Figure

نوسانگر تصادفی روند در جفت EUR/JPY را تایید می کند. تصویر سابرینا جیانگ © Investopedia 2020

اکنون این فرصت زنده می شود زیرا عمل قیمت سطح اصلاح فیبوناچی ما را در 111. 40 در 30 ژانویه آزمایش می کند. با در نظر گرفتن این فرصتی برای طولانی شدن، نقطه قیمت را با استوکاستیک تأیید می کنیم که سیگنال فروش بیش از حد را نشان می دهد. معامله‌گری که این موقعیت را می‌گیرد تقریباً 1. 4% یا 160 پیپ سود می‌برد، زیرا قیمت از 111. 40 جهش کرد و طی چند روز آینده تا 113 معامله شد.

4. استفاده از فیبوناچی برای کوتاه مدت

معاملات روزانه در بازار ارز هیجان انگیز است، اما نوسانات زیادی وجود دارد.

به همین دلیل ، استفاده از عقب نشینی های فیبوناچی در یک بازه زمانی کوتاه بی اثر است. هرچه بازه زمانی کوتاه تر باشد ، سطح اصلاح کمتر قابل اطمینان خواهد بود. نوسانات می تواند ، و اراده ، سطح پشتیبانی و مقاومت را کاهش دهد ، و انتخاب و انتخاب چه سطحی را می توان برای معامله گر بسیار دشوار کرد. ناگفته نماند در کوتاه مدت ، سنبله ها و شلاق ها بسیار متداول هستند. این پویایی ها می توانند به ویژه در قرار دادن توقف یا کسب امتیاز سود به ویژه دشوار شوند زیرا عقب نشینی ها می توانند تلاقی باریک و تنگ ایجاد کنند. فقط مثال ین دلار کانادا/ژاپنی را در زیر بررسی کنید.

Image

Fibonacci برای یک حرکت داخلی در جفت CAD/JPY در یک بازه زمانی سه دقیقه ای اعمال می شود. تصویر توسط سابرینا جیانگ © Investopedia 2020

در شکل فوق ، ما سعی می کنیم Fibonacci را در یک حرکت داخلی در نمودار نرخ ارز CAD/JPY (با استفاده از سه دقیقه برای هر شمع) اعمال کنیم. در اینجا ، نوسانات زیاد است. این امر باعث می شود که در عملکرد قیمت ، حرکات طولانی تری ایجاد کند و پتانسیل سوء استفاده از سطح پشتیبانی خاصی را ایجاد کند. همچنین به این کمک نمی کند که سطح فیبوناچی ما به طور متوسط توسط شش پیپ از هم جدا شود و احتمال متوقف شدن را افزایش می دهد.

به یاد داشته باشید ، مانند هر مطالعه آماری دیگر ، هرچه داده های بیشتری استفاده شود ، تجزیه و تحلیل قوی تر است. چسبیدن به بازه های زمانی طولانی تر هنگام استفاده از توالی فیبوناچی می تواند قابلیت اطمینان هر سطح قیمت را بهبود بخشد.

به درستی با استفاده از فیبوناچی برای فارکس

تجزیه و تحلیل فیبوناچی برای معامله گران فارکس برای شناسایی سطح پشتیبانی و مقاومت پنهان مفید است. دو روش برای استفاده از روشهای فیبوناچی در بازار فارکس وجود دارد: تجزیه و تحلیل تاریخی و آماده سازی تجارت. اولین روندهای بلند مدت در بازار فارکس را بررسی می کند تا سطحی را که باعث تغییر عمده روند می شود ، شناسایی کند.

روش دوم برای پیش بینی سطح اصلاح یا بازیابی قیمت فارکس استفاده می شود. در این حالت ، معامله گران یک شبکه فیبوناچی را بر روی نمودار اقدامات قیمت کوتاه مدت اخیر قرار می دهند ، و نشانگر سطح مختلف فیبوناچی هستند. آنها سپس شبکه های اضافی را در فواصل زمانی کوتاه تر و کوتاه تر قرار می دهند و به دنبال مکانهایی هستند که سطح هارمونیک همگرا شود. این نقاط قیمت امکان تبدیل شدن به نقاط عطف برای اقدامات قیمت را دارند.

مانند سایر اشکال تجزیه و تحلیل فنی ، روند طولانی مدت نسبت به نمونه های کوتاه مدت قوی تر است. به عبارت دیگر ، سطح پشتیبانی در یک نمودار هفتگی تمایل دارد از یک نمودار روزانه قابل اطمینان تر باشد.

نقطه ضعف اصلی روش فیبوناچی چیست؟

اگرچه بعضی اوقات می توان از عقب نشینی های فیبوناچی برای پیش بینی حرکات قیمت استفاده کرد ، اما بسیاری از معامله گران محاسبات را بسیار پیچیده و وقت گیر برای استفاده می دانند. نقطه ضعف دیگر این است که نتایج برای اکثر معامله گران بسیار دشوار است. برخی از کارشناسان معتقدند که سطح فیبوناچی بیشتر از هر خاصیت ذاتی سطح فیبوناچی با روانشناسی گله ارتباط دارد. در نتیجه ، معامله گران باید این احتمال را در نظر بگیرند که روش فیبوناچی در واقع خودآگاه باشد.

بهترین تنظیمات اصلاح فیبوناچی کدام است؟

متداول ترین سطح اصلاح فیبوناچی در 23. 6 ٪ ، 38. 2 ٪ ، 61. 8 ٪ و 78. 6 ٪ است. 50 ٪ همچنین یک سطح اصلاح مشترک است ، اگرچه از اعداد فیبوناچی حاصل نمی شود.

عقب نشینی های فیبوناچی چقدر دقیق هستند؟

برخی از کارشناسان معتقدند که عقب نشینی های فیبوناچی می توانند حدود 70 ٪ از حرکات بازار را پیش بینی کنند ، به ویژه هنگامی که یک قیمت خاص پیش بینی می شود. با این حال ، برخی از منتقدین می گویند که اینها به جای سطح مقاومت سخت ، سطح راحتی روانی هستند.

خط پایین

مانند هر تخصص ، زمان و تمرین لازم است تا در استفاده از تعدادی از فیبوناچی در تجارت فارکس بهتر شود. به خودتان اجازه ندهید که ناامید شوید-پاداش های بلند مدت از هزینه ها بالاتر است. از قوانین ساده استفاده از تنظیم مجدد فیبوناچی پیروی کنید و از این اشتباهات رایج یاد بگیرید تا به شما در تجزیه و تحلیل فرصت های سودآور در بازارهای ارزی کمک کند.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 14 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:39