چگونه اهداف را تعیین کنیم و به آنها برسیم

ساخت وبلاگ

سوزان وارد در مورد مشاغل کوچک برای تعادل به مدت 18 سال نوشت. او یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات را اداره کرده و دوره هایی را در مورد چگونگی ارتقاء مشاغل کوچک طراحی و ارائه کرده است.

دیوید جی روبین یک واقعیت برای تعادل با بیش از 30 سال در ویرایش و انتشار است. بیشتر تجربه وی در فضاهای حقوقی و مالی نهفته است. در ناشر حقوقی Matthew Bender & Co./lexisnexis ، او مدیر تحقیق و توسعه ، تحلیلگر برنامه نویس و ویرایشگر ارشد کپی بود.

Goal Setting Tips

تنظیم هدف می تواند به شما در ایجاد یک برنامه واقع بینانه کمک کند تا شما را در مسیر درست برای تحقق اهداف یا اهداف خود قرار دهید. اگر در دستیابی به اهداف شغلی یا شخصی خود مشکل دارید ، تنها نیستید. ممکن است زمان آن رسیده باشد که رویکرد خود را به تنظیم هدف تغییر دهید. هدف موفقیت آمیز با شناسایی اهداف خاص و برنامه ریزی چگونگی دستیابی به آنها به روشی واقع بینانه آغاز می شود. این مقاله شامل نکات تعیین هدف برای کمک به شما در ایجاد ، ردیابی و تحقق اهداف خود است.

غذای اصلی

  • تعیین اهداف می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی کوتاه ، میان مدت و بلند مدت برای موفقیت کمک کند.
  • تعیین هدف مؤثر شامل داشتن اهداف ارزشمند ، قابل دستیابی و خاص است.
  • اهداف خود را در اولویت قرار دهید و آنها را عمومی کنید تا به شما در تعهد خود کمک کند.
  • این به ارزیابی و پیگیری پیشرفت شما کمک می کند ، و نتایج خود را در طول مسیر تعیین می کند.

چرا اهداف را تعیین کنید

یک هدف نشان دهنده یک هدف ، میل یا عینی است که می خواهید در آینده به آن برسید. وقتی اهداف را تعیین می کنید ، در تشریح مراحل لازم برای دستیابی به آن نتیجه نقش فعالی را بر عهده می گیرید. به عنوان مثال ، اگر هدف شما تبدیل شدن به یک پرستار است ، ممکن است مراحل لازم برای دستیابی به هدف شغلی خود را بنویسید ، که ممکن است شامل آموزش ، مطالعه و ایجاد یک برنامه مطالعه یا کاری باشد.

تعیین اهداف می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی کوتاه ، میان مدت و بلند مدت برای موفقیت کمک کند. تنظیم هدف می تواند به تقویت تعامل شما کمک کرده و حس هدف را به ویژه در هنگام کار در یک محیط تیمی فراهم کند.

برای ماندن در هدف ، پیگیری پیشرفت اهداف خود با تجدید نظر در دوره ای به صورت دوره ای ضروری است. در صورت امکان ، نتایج پیشرفت خود را تعیین کنید. گاهی اوقات یک هدف بلند مدت می تواند دلهره آور باشد ، اما ردیابی پیشرفت شما به شما کمک می کند تا با دیدن اهداف کوتاه مدت و میان مدت خود ، اعتماد به نفس و شتاب کسب کنید. اگر در یک تیم کار می کنید ، تنظیم هدف و ردیابی نتایج می تواند به اطمینان حاصل شود که همه در همان صفحه هستند و به سمت همان نتیجه کار می کنند.

اهداف باید خاص باشند و اهداف خوب کافی نیستند. فقط به این دلیل که شما قصد تغییر یک رفتار خاص ، مانند صرفه جویی در بیشتر یا خوردن سالم را دارید ، لزوماً منجر به تغییر رفتاری و هدف انجام شده نمی شود.

چگونه اهداف را تعیین کنیم و به آنها برسیم

اهدافی را انتخاب کنید که ارزشمند باشند

شما فکر می کنید بدون گفتن پیش می رود ، اما بسیاری از افراد اهداف بی معنی را تعیین می کنند و سپس تعجب می کنند که چرا هیچ حس دستاورد را احساس نمی کنند. به یاد داشته باشید که هدف از تعیین هدف ، حرکت ما به جلو و ایجاد تغییرات مثبت است. اگر یک هدف از این کیفیت انگیزه و تحول گرا برخوردار نیست ، با آن زحمت نکشید. شما فقط ناامید خواهید شد

تصمیم گیری برای شروع یک تجارت یک هدف شایسته و در حال تغییر زندگی است-می تواند شما را برای بررسی ایده های تجاری ، جمع آوری یک برنامه تجاری ، به دست آوردن بدهی یا تأمین اعتبار سهام ، استخدام کارمندان و بازاریابی محصولات یا خدمات خود سوق دهد. بازگشت به مدرسه برای مدرک یا یادگیری تجارت یک هدف ارزشمند است.

اهدافی را انتخاب کنید که کشش های قابل دستیابی باشد

این واقعیت که اهداف باید قابل دستیابی باشند ، مشاوره استاندارد در مورد موضوع نحوه تعیین اهداف است. خیلی خوب همه می دانند که هیچ نکته ای برای تعیین هدفی وجود ندارد که هرگز قادر به تحقق آن نخواهید بود. تمام کاری که شما انجام می دهید این است که ناامید شوید و آن را رها کنید. کمتر شناخته شده است این واقعیت است که اهداف باید شما را به شکلی دراز کنند. اگر یک هدف جذاب نباشد ، حوصله خود را می گیرید و آن را رها خواهید کرد.(برای اطلاعات بیشتر در این مورد به راهنمای تنظیم هدف خود مراجعه کنید.)

اهداف خود را خاص کنید

اهدافی که مبهم یا غیر اختصاصی هستند ، دستور العمل شکست است. به عنوان مثال ، تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهید 20 پوند از دست بدهید یا از بدهی خارج شوید ، خوب است ، اما هیچ راهنمایی برای انجام این کار در اختیار شما قرار نمی دهد.

فکر کنید اگر دقیقاً می دانستید که برای از دست دادن وزن چه کاری انجام می دهید ، انجام این کار چقدر آسان تر خواهد بود. بنابراین هنگامی که شما هدف قرار می گیرید ، از یک فرمول تعیین شده هدف استفاده کنید که به هدف شما یک برنامه اقدام داخلی می دهد. شما بیشتر از آنچه فکر می کنید ممکن است انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر مشاغل خود را اداره می کنید و می خواهید 20 ٪ فروش خود را افزایش دهید ، به عنوان مثال ، باید یک برنامه را ارائه دهید. شاید شما نیاز به افزایش بهره وری فروش داشته باشید یا یک کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی در فیس بوک ایجاد کنید.

به اهداف خود متعهد شوید

برای تحقق هدفی که انتخاب کرده اید باید خود را وقف کنید. به همین دلیل نوشتن اهداف خود یک نکته مشترک هدف است. این اولین قدم برای دستیابی به اهداف شما است. یک برنامه عملی تهیه کنید که اهداف شما و نحوه دستیابی به آنها را به وضوح تشریح می کند. خود را با یک داستان دستمال به ثروت یا نقل قول معروف انگیزه دهید.

همچنین درک کنید که دستیابی به یک هدف یک فرایند یک شبه نیست و شما باید به طور مرتب در تبدیل هدف خود به یک موفقیت کار کنید. و شما باید زمان لازم برای کار روی هدف خود را کنار بگذارید.

هدف خود را علنی کنید

عمومی کردن هدف شما روشی است که برای بسیاری از افراد واقعاً مؤثر است. به سازمانهایی مانند تاپ ها فکر کنید (پوند را به طور معقول بریزید) و وزن هفتگی آنها. دانستن اینکه دیگران در حال نظارت بر نتایج شما هستند ، تعهد به هدف را تضمین می کند و بسیار انگیزه دهنده است. لازم نیست به یک سازمان بپیوندید یا هدف خود را در صفحه فیس بوک پخش کنید تا هدف خود را عمومی کنید. داشتن یک دوست دروازه ، یک فرد مجرد که به تلاش شما علاقه مند است ، می تواند به همان اندازه مؤثر باشد.

اهداف خود را در اولویت قرار دهید

اهداف لازم نیست پروژه های بزرگی باشند که ماه ها یا حتی سالها طول می کشد ، اما به دلیل اینکه آنها به تعهد نیاز دارند و باید به طور مرتب روی آنها کار کنند ، هر هدفی که شما تعیین کرده اید خواستار خواهد بود. بنابراین با گرفتن یک دسته از اهداف به طور همزمان ، خود را خراب نکنید. با فرض اینکه شما تمام نکات هدف دیگر را که در اینجا ارائه شده است دنبال می کنید و می دانید چگونه می توانید اهدافی را تعیین کنید که ارزش آن را داشته باشد ، من توصیه می کنم در یک زمان بیش از سه کار نکنید ، و حتی در این صورت باید یک هدف را به عنوان اولویت اصلی خود انتخاب کنید.

اهداف خود را برای خود واقعی کنید

تنظیم هدف اساساً راهی برای نزدیک شدن به روند موفقیت است. این یک روش بسیار موفق است ، اگر درست انجام شود ، اما مانند همه این فرآیندها ، کمی انتزاعی است. استفاده از تکنیک هایی مانند تجسم برای تمرکز بر آنچه در واقع هدف شما انجام می شود مانند و آنچه برای شما انجام خواهد داد می تواند بسیار قدرتمند باشد - و کمک بزرگی در ایجاد انگیزه در آن. انتخاب و ارسال تصاویری که نشان دهنده موفقیت موفقیت آمیز هدف شما است ، روش دیگری برای انجام این کار است.

برای تحقق اهداف خود مهلت تعیین کنید

یک هدف بدون مهلت هدفی است که شما به طور کامل به آن متعهد نشده اید و هدفی که به آن نخواهید رسید. از یک چیز ، اگر کار کردن روی رسیدن به هدف کاری است که می توانید هر زمان انجام دهید ، این کار را نمی کنید. برای دیگری ، داشتن مهلت برنامه عمل شما را شکل می دهد.

برای بازگشت به مثال بدهی ، این تفاوت زیادی ایجاد می کند که آیا هدف شما این است که در دو سال یا پنج سال از بدهی خارج شوید. بدیهی است که شما باید هزینه های خود را کاهش داده یا درآمد خود را بسیار شدیدتر افزایش دهید تا زودتر از بدهی خارج شوید.

اهداف خود را ارزیابی کنید

به یاد داشته باشید که تنظیم هدف یک فرآیند است - و ارزیابی بخش مهمی از این روند است. فقط برای ارزیابی "خوب" یا "بد" حل و فصل نکنید. به آنچه انجام داده اید ، چگونه این کار را انجام داده اید ، و آنچه از آن خارج شده اید فکر کنید. این که آیا شما هدف خود را با موفقیت انجام داده اید یا نه ، همیشه چیزی برای آموختن وجود دارد: چه چیزی برای شما مؤثر است ، چه دستیابی به هدف شما مطابق انتظارات شما باشد ، چرا شکست خورده اید. استخراج این دروس ، موفقیت های شما را حتی بیشتر می کند زیرا آنها را در تجربه هدف آینده خود به کار می برید.

برای موفقیت خود به خود پاداش دهید

رضایت داخلی یک چیز عالی است ، اما پاداش های خارجی نیز می تواند بسیار رضایت بخش باشد. هنگامی که یک هدف را به دست می آورید ، وقت و تلاش خود را به موفقیت خود اختصاص داده اید ، بنابراین برای جشن گرفتن موفقیت خود وقت بگذارید. یک احتیاط: با انتخاب پاداش نامناسب ، تلاش های خود را تضعیف نکنید. خوردن یک دال عظیم از کیک پنیر پاداش مناسب برای از دست دادن 20 پوند نیست. به عنوان مثال ، یک لباس جدید یک انتخاب مناسب تر خواهد بود.

خط پایین

قبل از شروع کار در انجام اهداف مورد نظر خود ، تلاش های خود را شکست ندهید. با استفاده از این نکات تعیین کننده هدف ، خود را به جای عدم موفقیت قرار دهید و شروع به دستیابی به آنچه می خواهید به دست آورید.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

تنظیم هدف هوشمند چیست؟

تنظیم هدف هوشمند فرآیندی است که به شما کمک می کند تا اهدافی را ایجاد کنید که ویژگی های خاصی داشته باشد که می تواند شانس شما برای دستیابی به نتیجه مورد نظر شما را تقویت کند. هوشمند مخفف مخفف است که در آن اهداف شما باید باشد:

چرا تعیین یک هدف مهم است؟

تنظیم هدف می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی برای موفقیت و دستیابی به نتیجه مورد نظر خود کمک کند. ردیابی و کمیت پیشرفت شما در طول مسیر می تواند به ایجاد اعتماد به نفس کمک کند زیرا می بینید که اهداف کوتاه مدت شما انجام می شود. نوشتن یک برنامه خاص با مهلت می تواند به شما در تعهد و رسیدن به اهداف خود کمک کند.

این تعادل فقط از منابع با کیفیت بالا ، از جمله مطالعات بررسی شده توسط همسالان ، برای حمایت از حقایق موجود در مقاله های ما استفاده می کند. فرایند تحریریه ما را بخوانید تا در مورد چگونگی بررسی واقعیت و حفظ محتوای خود دقیق ، قابل اعتماد و قابل اعتماد باشید.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 15 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:07