آموزش سیستم تجارت ایچیموکو

ساخت وبلاگ

Ichimoku

ابر ایچیموکو چیست؟آموزش استفاده در تحلیل فنی

برای داشتن ارزهای دیجیتالی در سرمایه گذاری یا بسیاری از بازارهای مالی دیگر مانند بورس و فارکس موفق باشید. ما باید با علم تحلیل فنی آشنا باشیم. سپس به ما بپیوندید تا یکی از ابزارهای مورد استفاده در یک تجزیه و تحلیل فنی به نام Cloud Ichimoku را یاد بگیرید.

Cloud Ichimoku روشی برای تجزیه و تحلیل فنی است که چندین شاخص را در یک نمودار واحد ادغام می کند. این فرآیند در نمودارهای شمعدانی به عنوان یک ابزار تجاری یا معاملاتی استفاده می شود که اعتقاد بسیار خوبی به مناطق پشتیبانی و مقاومت قیمت به ما می دهد.

این ابزار همچنین برای پیش بینی استفاده می شود و بسیاری از معامله گران از آن استفاده می کنند. برای تعیین جهت روند آینده و حرکت بازار.

مفهوم ابر Ichimoku برای اولین بار در اواخر دهه 1930 توسط یک روزنامه نگار ژاپنی به نام Guichi Hosada ابداع شد. اما استراتژی تجارت خلاق وی در سال 1969 ، پس از ده ها سال مطالعه و توسعه فنی معرفی شد.

Hosada ابزار خلاق خود را Ichimoku Kinko نامگذاری کرد ، که به معنی "نمودار تعادل در یک نگاه" به زبان ژاپنی است.

چگونه کار می کند؟

سیستم ابری Ichimoku اطلاعات را بر اساس نشانگرهای حمل و نقل و عقب نشان می دهد و نمودار آن از 5 خط تشکیل شده است:

  1. Trend Line Tenkan-Sen: میانگین متحرک 9 دوره (خط آبی)
  2. خط استاندارد یا Kijun-Sen (Kijun-sen): میانگین حرکت 26 دوره
  3. یک خط پیشرو یا SNKV Aspen (Senkou Span A): حرکت خط متوسط و خط استاندارد Trend Line به اندازه 26 دوره به سمت راست است که به جلو منتقل شده است.
  4. خط پیشرو Aspen SNKV یا بی سیم (Senkou Span B): به طور متوسط 52 دوره حرکت به اندازه 26 دوره انتقال شمع به سمت راست (رو به جلو) بدست می آید.
  5. Line Line یا Chikou Span: بسته شدن قیمت در 26 دوره گذشته.

Ichimoku Cloud - Types of cloud lines

فضای بین خط جلو A و خط جلو B ابر COMO را تولید می کند ، که به نظر می رسد قسمت اساسی سیستم Ichimoku است. این دو خط با تغییر 26 چرخه به جلو پیش بینی آینده را ارائه می دهند. به همین دلیل آنها به عنوان شاخص های اصلی در نظر گرفته می شوند.

Chico Span یک شاخص رگرسیون است که با حرکت 26 چرخه سمت چپ یا عقب به دست می آید.

به طور پیش فرض ، این ابرها به رنگ سبز و قرمز نشان داده می شوند تا خواندن آنها آسان تر شود.

ابر سبز هنگامی شکل می گیرد که خط جلو A (خط ابر سبز) بالاتر از خط جلو B (خط ابر قرمز) باشد.

به طور طبیعی ، اگر اوضاع منفی آنچه گفته شده است ، ابر قرمز شکل می گیرد.

لازم به ذکر است که برخلاف سایر روشها ، میانگین های متحرک مورد استفاده استراتژی Ichimoku بر اساس قیمت بسته شدن شمع ها کار نمی کنند. در عوض ، آنها بر اساس بالاترین و کمترین امتیاز ثبت شده در یک دوره معین (میانگین کم) محاسبه می شوند.

به عنوان مثال ، معادله استاندارد برای یک خط تغییر روند 9 روزه به شرح زیر است:

2 / (حداکثر مقدار ثبت شده در نه روز + حداقل مقدار ثبت شده در نه روز) = خط سن نازک

تنظیمات ichimoku

پس از سه دهه تجزیه و تحلیل و آزمایش ، Guichi Hosada نتیجه گرفت که تنظیمات دوره (9،26،52) بهترین کار را انجام می دهد. در آن زمان ، برنامه کاری در ژاپن نیز شامل شنبه ها (فقط یکشنبه ها بسته بود) ، بنابراین شماره 9 یک هفته بود. و نصف (6 + 3 روز). اعداد 26 و 52 نیز به ترتیب یک و دو ماه را نشان دادند.

در حالی که این تنظیمات هنوز در اکثر مناطق تجاری ترجیح داده می شود ، متخصصان نمودارها می توانند دائماً این اعداد را متناسب با استراتژی های مختلف تنظیم کنند.

Ichimoku Cloud - Using the Ichimoku tool using the Trading View site

به عنوان مثال ، در بازار ارز دیجیتال ، بسیاری از معامله گران تنظیمات Ichimoku را به 24. 7 تنظیم می کنند (هیچ بازار ارز دیجیتال وجود ندارد. که 24 ساعت در روز ، هفت روز در هفته) از (9،26،52) تا (10 ، باز است. 30،60) تغییر. برخی دیگر یک قدم جلوتر می روند و تنظیمات را به (20،60،120) تغییر می دهند تا سیگنال های نادرست را کاهش دهند.

با این حال ، هنوز بحث در مورد بهترین اصلاح ممکن برای این تنظیمات وجود دارد.

برخی استدلال می کنند که تغییر تنظیمات با توجه به آنچه در زمان بندی بازار ارز دیجیتال اتفاق می افتد ، منطقی است. اما دیگران می گویند که تغییر تنظیمات از حالت پیش فرض اصلی خود ممکن است تعادل سیستم را ناراحت کرده و سیگنال های نامعتبر زیادی ایجاد کند. تولید کردن.

تجزیه و تحلیل نمودار

سیگنال های معاملاتی Ichimoku

با توجه به بسیاری از عناصر مورد استفاده در Ichimoku ، ابر Ichimoku سیگنال های مختلفی تولید می کند که به سیگنال های روند و سیگنال های حرکتی تقسیم می شود.

Ichimoku Cloud - Technical analysis of bitcoins using Ichimoku cloud

سیگنال های حرکتی با توجه به ارتباط بین قیمت بازار ، خط استاندارد و خط بازگشت تولید می شوند.

سیگنال های رو به بالا هنگامی ایجاد می شوند که هر دو خط برگشتی و قیمت بازار از خط استاندارد حرکت کنند.

سیگنال های نزولی هنگامی ایجاد می شوند که خطوط بازده و قیمت بازار از زیر خط استاندارد حرکت کنند.

تقاطع بین خط بازگشت (Tonkan Sen) و خط استاندارد (Keijon Sen) اغلب به عنوان یک صلیب TK گفته می شود.

سیگنال های روند: این سیگنال ها بر اساس رنگ ابر Cumulus و کلاس قیمت بازار نسبت به ابر تولید می شوند.

همانطور که گفته شد ، رنگ ابری تفاوت بین خطوط پیشروی A و B را نشان می دهد.

به بیان اینکه ، هنگامی که قیمت ها به طور مکرر بالای ابر هستند ، بیشتر احتمال دارد که دارایی در حال افزایش باشد. برعکس ، هنگامی که قیمت ها زیر ابر قرار دارند ، می تواند نشانگر شروع روند نزولی باشد.

با چند استثنا ، هنگامی که قیمت ها در داخل ابر حرکت می کنند ، می تواند یک روند مسطح یا بی طرفانه را نشان دهد.

Chico Span ، که یک شاخص عقب مانده است ، ابزاری دیگر است. این می تواند به معامله گران کمک کند و روند واژگونی را تأیید کند. این شاخص نمای خوبی از حرکت قیمت (عمل قیمت) می دهد ، که می تواند با حرکت این شاخص از قیمت های بالاتر از بازار یا برعکس ، روند صعودی را بدست آورد. یک روند نزولی وقتی این شاخص به زیر قیمت بازار حرکت می کند.

به طور معمول ، خط تأخیر تنها برنامه ای نیست که در ترکیب با سایر ویژگی های ابر ICHIMOKU استفاده می شود.

نتیجه

سیگنال های حرکتی

اگر قیمت بازار بالاتر از خط استاندارد باشد ، سیگنالی برای تشخیص صعود است. و اگر زیر خط کلاسیک حرکت کند ، ضمانت پایین آمدن است.

TK Cross: اگر خط روند بالاتر از استاندارد (صعود) و زیر معمولی (پایین آمدن) حرکت کند.

روند زیر سیگنال ها

قیمت های بازار بالاتر از ابر ICHIMOKU (صعود) حرکت می کند و از زیر ابر (پایین آمدن) حرکت می کند.

رنگ ابر از قرمز به سبز (روند رو به بالا) و سبز به قرمز (حرکت رو به پایین) تغییر می کند.

یک خط معکوس یا تأخیر در قیمت های بالاتر از بازار ، یک روند رو به بالا و رو به پایین در قیمت های بازار ، رو به پایین است.

سطح پشتیبانی و مقاومت

نمودارهای Ichimoku همچنین می تواند برای مشخص کردن مناطق پشتیبانی و مقاومت استفاده شود. به طور معمول ، خط جلو A (خط ابر سبز) به عنوان یک خط پشتیبانی در حین صعود و یک خط مقاومت در طول پایین آمدن عمل می کند.

در هر صورت ، شمع های نمودار تمایل دارند که به خط A نزدیک شوند. اما اگر قیمت در داخل ابر حرکت کند ، خط B نیز ممکن است به عنوان یک خط پشتیبانی/مقاومت عمل کند. علاوه بر این ، این واقعیت وجود دارد که هر دو خط مقدم A و B ، با پیش بینی 26 دوره زیر ، به معامله گران این امکان را می دهد تا مناطق پشتیبانی و مقاومت را پیش بینی کنند.

قدرت سیگنال

قدرت سیگنال های تولید شده توسط ابر ایچیموکو به شدت بستگی به این دارد که آیا آنها مطابق با روند وسیع تر هستند. حرکتی که بخشی از روند شفاف تر و قابل توجه تر است ، همیشه از یک سیگنال در جهت مخالف روند غالب قابل توجه تر است.

به عبارت دیگر ، اگر یک صعود همراه با صعود نباشد ، ممکن است این سیگنال گمراه کننده و نادرست باشد. بنابراین ، هنگامی که یک تماس برقرار می شود ، رنگ و موقعیت آن نسبت به ابر ضروری است. حجم معاملات همچنین پارامتر است که باید در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که استفاده از Ichimoku در بازه های زمانی کوچکتر (نمودارهایی با کمتر از بازه های زمانی روزانه) منجر به تولید سیگنال های نادرست می شود. به طور کلی ، بازه های زمانی طولانی تر (روزانه ، هفتگی ، ماهانه) حرکات قیمت قابل اطمینان تر و سیگنال های روند دقیق را تولید می کنند.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 32 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:11