اقتصاد مقیاس بلیط

ساخت وبلاگ

مقیاس بلیط فروش بلیط در بازار ثانویه است. این امر در بسیاری از ورزش ها و سایر برنامه های سرگرمی وجود دارد زیرا زیر قیمت در گیشه تقاضای اضافی ایجاد می کند و از این طریق اجازه نمی دهد بازار پاک شود. با توجه به دفاتر جعبه قیمت بلیط های مصنوعی ، کارگزاران بلیط دارای مجوز و اسکالپرهای خیابانی بدون مجوز در محل به عنوان فروشندگان ثانویه برای پاکسازی بازار ظاهر می شوند. این فروشندگان بلیط بلیط های زیادی را با قیمت پایین باکس آفیس مصنوعی خریداری می کنند و سپس خواسته های خریداران را که مایل به پرداخت قیمت بالاتر برای همان بلیط هستند ، برآورده می کند. شکل 1 نشان می دهد که فروشندگان بلیط قادر به خرید بلیط با قیمت مصنوعی پایین ، PBO و سپس فروش مجدد در قیمت پاکسازی بازار P*هستند. در موارد دیگر ، فروشندگان بلیط از سایر دارندگان بلیط خریداری می کنند که به هر دلیلی قادر به استفاده از بلیط های خود نیستند. این فروشندگان بلیط معمولاً قادر به افزایش قیمت از قیمت خرید هستند و سود را به دست می آورند. به عنوان مثال ، یک بلوک از هشت بلیط برای افتتاح جنگ ستارگان: قسمت من با قیمت 600 دلار ، بسیار بالاتر از ارزش چهره ، دوباره فروش شد (وبر ، 1999).

در حالی که برخی ممکن است ادعا کنند که مقیاس بلیط غیر اخلاقی و غیراخلاقی است ، حتی در برخی از ایالت ها و شهرداری ها نیز غیرقانونی است ، این فقط یک معامله در بازار آزاد است. بیشتر اقتصاددانان با جدیت مخالف قوانینی هستند که بلیط را غیرقانونی می کنند. چنین مقرراتی اجازه نمی دهد که نیروهای بازار سلطنت کنند.

در این مقاله اقتصاد فروش بلیط و فروش بلیط توضیح داده خواهد شد. اول ، توضیحات متعددی در مورد قیمت های باکس آفیس از نظر مصنوعی پایین ارائه می شود. سپس در این مقاله به بررسی اینکه چرا فروشندگان بلیط ضروری هستند و چگونگی خرید بلیط ، خرید و خرید و فروش بلیط هستند ، بررسی خواهد شد. نمونه هایی ذکر می شود. سرانجام ، روش های مبارزه با بازار بلیط ثانویه ، از جمله استفاده از اینترنت برای کارآمدتر شدن بازار ، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

معما اقتصادی: چرا قیمت بلیط از نظر مصنوعی پایین است؟

نظریه 1: دشواری فروش با تقاضای نامشخص

پل کروگمن (1999) سه نظریه را مطرح می کند که چرا دفاتر جعبه تهیه بلیط به طور معمول با قیمتی پایین تر از قیمت تمیز کردن بازار می فروشند. تئوری اول به تصویر تیم ورزشی یا هنرمند موسیقی می پردازد. بیشتر تیم ها و هنرمندان احساس می کنند که برای تصویر آنها بسیار مهم است که محل برگزاری آنها فروخته شود. از این گذشته ، یک مکان فروخته شده ارزش حضور در آن را می دهد. این امر باعث می شود حضور برای مشتریانی که قادر به تهیه بلیط هستند که دیگران نبودند ، جذاب تر شود. ثانیاً ، جمعیت فروش درآمدهای مکمل از پارکینگ و امتیازات را به حداکثر می رساند. با این حال ، برای تضمین جمعیت فروش ، با این حال ، گیشه باید بلیط را به طور مصنوعی پایین قیمت کند ، زیرا غیرممکن است که تقاضای بلیط و بنابراین ، قیمت تعادل شناخته شود.

دلیل دیگری برای تمایل به جمعیت فروش در لیگ ملی فوتبال رخ می دهد. همانطور که اندرو تی. ویلیامز (1994) خاطرنشان می کند ، قانون خاموشی NFL از پخش تلویزیونی محلی بازی که فروخته نمی شود جلوگیری می کند. بنابراین ، عدم فروش یک بازی ، تأثیرات منفی بر درآمد تلویزیون و توانایی تیمی برای گسترش پایگاه فن دارد (ویلیامز ، 1994 ، ص 505).

Pascal Courty (2003) ادعا می کند که قیمت تمیز کردن بازار ناشناخته است زیرا اغلب اوقات تولید کنندگان نه تنها از تقاضا نامشخص هستند ، بلکه مصرف کنندگان نیز نسبت به تقاضای خودشان نامشخص هستند ، یعنی آنها از اینکه چقدر بلیط را برای قبل از آن ارزش قائل هستند ، آگاه نیستندآنها در حال استفاده از آن هستند. فروش بلیط برای مسابقات بسکتبال مردان NCAA نمونه ای کامل از عدم اطمینان تقاضای بلیط را ارائه می دهد. دو بازی دور سوم و یک بازی دور چهارم در شرکت هواپیمایی هواپیمایی Continental Aia در شرق رادرفورد ، N. J. در تاریخ 25 و 27 مارس در اوایل سال جاری برگزار شد. چهار تیم که در این مکان بازی می کردند از فرصت خود برای بازی در شرق رادرفورد تا یکشنبه ، 14 مارس غافل بودند. حتی پس از آن ، آنها نمی دانستند که تا شنبه 20 مارس به بازی های دور سوم و احتمالاً دور چهارم می روند. هنگامی که آنها در بازی های دور دوم خود پیروز شدند. بلیط های این بازی ها در شرق رادرفورد ، با این حال ، ماه ها قبل از فروش به فروش می رسید. طرفداران خرید بلیط هنگامی که در ابتدا به فروش رفتند ، ایده کمی داشتند که تیم ها در آنجا بازی می کنند ، بنابراین ارزش واقعی بلیط ها در زمان فروش اولیه کاملاً ناشناخته بود. در حقیقت ، ارزش بلیط های بازی دور چهارم در تاریخ 27 مارس تا 25 مارس آشکار نشد که بازی های دور سوم تیم ها را برای بازی در 27 ام تعیین کردند. پوسترها در 25 مارس مشتاقانه منتظر بیرون از عرصه بودند و به امید گرفتن بلیط از طرفداران ویک فارست ، که به تازگی به سنت جوزف گم شده بودند ، می گرفتند. این پوست سر از این واقعیت خوشحال شد که سنت جوزف ، که بسیار نزدیک به محل مسابقات است از ویک فارست ، بازی را به دست آورده بود. مطمئناً ، سنت جوزف طرفداران بیشتری را به عنوان تقاضای بیشتر به ارمغان می آورد ، بنابراین قیمت بلیط را به سمت بالا سوق می دهد (وات ، 2004).

جیمز سوفورد (1999) از ریسک ریسک با عدم اطمینان تقاضا به عنوان یک عامل حامی نظریه اولین کروگمن پیوند می خورد. او استدلال می کند که گیشه ای که بلیط را با قیمت مصنوعی پایین می فروشد ، مایل به تجارت سود برای اطمینان است. این سطح پایین قیمت ، با این حال ، افتتاح شده برای دلالان (یعنی پوست سر و کارگزاران) که با ریسک کمتری روبرو هستند یا از شرکت تولید کننده نسبت به شرکت تولید کننده نسبت به ریسک کمتری برخوردار هستند. به عنوان مثال ، یک خریدار بلیط شخصی ممکن است بلیط هایی را با هدف مصرف آنها در واقع خریداری کند. اگر قیمت آن به اندازه کافی افزایش یابد ، او تصمیم می گیرد که آنها را بفروشد. یک دفتر بلیط این لوکس را ندارد. اگر شرکت تولید کننده قیمت را خیلی بالا تعیین کند ، ممکن است با بلیط های بسیار زیادی گیر کند ، بیشتر از آنکه احتمالاً می تواند از آن استفاده کند یا حتی بدهد (Swofford ، 1999 ، ص 533).

نظریه 2: جذاب به انسان عادی

نظریه دوم کروگمن این است که این یک هدف مهم اجتماعی دفاتر جعبه است که بلیط ها با قیمت متوسط در دسترس طرفداران قرار می گیرند. این امر به هواداران معمولی اجازه می دهد تا در کنسرت ها و رویدادهای ورزشی شرکت کنند ، برخلاف داشتن یک مکان پر از افراد ثروتمند و شاید کمتر مشتاق که تنها کسانی هستند که می توانند در آنجا حضور داشته باشند. این امر "شرایطی را ایجاد می کند که نه تنها ثروتمندان و قدرتمندان همه بلیط ها را دریافت می کنند ، و از این طریق جلوه های روحیه مثبت ایجاد می کنند" (هاپل و جنینگز ، 1995). طرفدار معمولی فوتبال دیهارد شما به طور کلی مدیرعامل یک شرکت Fortune 500 نیست ، بلکه یک کارگر کارخانه یقه آبی است. جذاب کردن این کلاس با ارائه بلیط با قیمت های مصنوعی پایین می تواند برای گسترش پایه فن باشد.

نظریه 3: توابع حداکثر سود متفاوت

سومین تئوری کروگمن به این واقعیت می پردازد که دفاتر جعبه و فروشندگان عملکردهای حداکثر سود متفاوتی دارند. دفاتر باکس همیشه در طولانی مدت در طی چندین رویداد یا فصول تلاش می کنند تا سود را به حداکثر برسانند. با این حال ، فروشندگان بلیط از این تجملات برخوردار هستند که فقط با حداکثر رساندن سود در کوتاه مدت بر اساس یک رویداد به حداکثر می رسند. Swofford عملکردهای مختلف سود را در دفاتر جعبه و عملکردهای متفاوت و کارکردهای درآمد ارائه می دهد. عملکرد هزینه فروش فروش بلیط متفاوت است زیرا ممکن است به دلیل کاهش هزینه های اطلاعات ، هزینه های پایین تر یا مالیات پایین تر هزینه های کمتری داشته باشد (Swofford ، 1999 ، ص 534). به عنوان مثال ، یک فروشنده بلیط که یک بازار محلی کار می کند احتمالاً نسبت به یک تامین کننده بلیط ملی که بلیط های یک تور کنسرت را می فروشد ، از آن بازار خاص آگاه تر خواهد بود. به عبارت دیگر ، هزینه های اطلاعات Scalper پایین تر است. علاوه بر این ، از آنجا که مقیاس بلیط در بسیاری از مناطق غیرقانونی است ، اسکالپر قادر به جلوگیری از هزینه مالیات است (Swofford ، 1999 ، ص 535).

کارکردهای درآمد یک گیشه و یک فروشنده متفاوت است "زیرا تولید کننده ممکن است بیشتر با محصول شناسایی شود تا بلیط اسکالتر یا Arbitrager" (Swofford ، 1999 ، ص 535). بنابراین ، گیشه و فروشنده نگران سود نسبت به بازه های زمانی مختلف هستند. با وجود گیشه ، هرچه مصرف کننده بیشتر و رضایت از محصول بیشتر باشد ، فروش بیشتر در آینده است (Swofford ، 1999 ، ص 536). از طرف دیگر ، این مقیاس با محصول مانند تولید کننده اصلی مشخص نمی شود و بنابراین می تواند در کوتاه مدت سود را به حداکثر برساند "بدون اینکه بر فرصت های سود آینده از مقیاس بلیط تأثیر بگذارد" (Swofford ، 1999 ، ص 536). اسکالپترهای بلیط در محل به طور کلی به مشتریان معمولی نمی فروشند ، بنابراین با فروش با قیمت های خاص هیچ شهرتی برای به دست آوردن یا از دست دادن ندارند. علاوه بر این ، آلن C. دزرپا (1994) خاطرنشان می کند که باکس آفیس باید هنگام قیمت گذاری بلیط ، درآمدهای اضافی مانند امتیازات را در نظر بگیرد.

چگونه فروشندگان بلیط از دفاتر جعبه بهره مند می شوند

زین اسپیندلر (2003) یک تئوری دیگر به لیست کروگمن اضافه می کند. در پاسخ به مقاله Swofford ، اسپیندلر استدلال می کند که هم پوست سر و هم تولید کنندگان از یکدیگر بهره مند می شوند. در عنوان مقاله خود ، او رابطه را به انگل هایی که در خدمت میزبان خود هستند ، تشبیه می کند. اسپیندلر با ادعای Swofford مخالفت می کند که اسکالپرها مازاد مصرف کننده را کاهش می دهند بدون اینکه بر درآمد شرکت تولید کننده تأثیر بگذارد: "احتمال فروش بلیط های ناخواسته مطمئناً بر تقاضای اولیه بلیط به خودی خود تأثیر می گذارد ، در صورت عدم ارائه چنین ویژگی خرید/فروش مجدد" (اسپیندلر ، 2003، ص 695). مطابق شکل 2 ، دفاتر جعبه از تقاضای اضافی بلیط هایی که اسکالپت های بلیط ارائه می دهند ، بهره مند می شوند. این شرکت به جای دریافت درآمد PL X QL (همانطور که در صورت عدم اجازه فروش مجدد) ، شرکت PM X QL را دریافت می کند ، با برخی بلیط ها به مصرف کنندگان معمولی و برخی دیگر به پوست سر می روند. با خرید مقدار QL - Q1 از شرکت در PM PM و سپس فروش مجدد با قیمت متوسط حداکثر pH ، این مقیاس از این امر سود می برد. درآمد ناخالص جمع آوری شده توسط پوسته پوسته سپس (ph - pm) x (ql - q1) خواهد بود. بنابراین ، به گفته اسپیندلر ، هم بنگاه و هم پوسته پوسته از وجود یکدیگر بهره مند می شوند.

ویلیامز پشتیبانی بیشتری از نظریه اسپیندلر ارائه می دهد. ویلیامز استدلال می کند که اگر صاحبان NFL از منافع اقتصادی خود پیروی کنند ، آنها با جدیت مخالف هرگونه قانونی هستند که در فروش بلیط های بالاتر از ارزش چهره دخالت داشته باشد. این امر به این دلیل است که اسکالپترهای بلیط اطلاعات بهتری درباره قیمت واقعی بلیط بلیط بلیط به دست می آورند. به عبارت دیگر ، شرکت Box Office Monopolist در مورد موقعیت منحنی تقاضا مصرف کنندگان بلیط بیشتر می آموزد (شکل 3 را ببینید). براساس تحقیقات وی ، وجود مقیاس گذاری در کالیفرنیا به سانفرانسیسکو 49ers اجازه داده است تا 1. 95 دلار بیشتر از هر بلیط را شارژ کند تا اینکه در صورت عدم وجود اسکالپینگ باشد. درآمد اضافی برای سازمان 49ers بیش از 1 میلیون دلار در سال اضافه می کند (ویلیامز ، 1994 ، ص 507).

فروشندگان بلیط به عنوان نمایندگان پاک کننده بازار لازم

فروشندگان بلیط به طور معمول یا به عنوان کارگزار یا پوست سر گفته می شوند. یک کارگزار بلیط یک فروشنده دارای مجوز است که معمولاً از یک دفتر کار می کند و بسته به اینکه این شرکت چقدر بزرگ است ، ممکن است چندین مشتری معمولی داشته باشد. کارگزاران بزرگ اغلب درآمدهای هفت و حتی هشت رقمی کسب می کنند (Teegardin ، 1998). آنها به عنوان واسطه ها عمل می کنند و از کسانی که مایل به فروش و فروش به کسانی هستند که مایل به خرید هستند (البته با قیمت مشخص) خریداری می کنند. برآورد تعداد کارگزاران بلیط در کشور از 800 تا بیش از 1000 متغیر است و این صنعت بسیار پراکنده و منطقه ای است ، و هیچ شرکت کارگزاری واحد حتی 1 ٪ از بازار را کنترل نمی کند (هاپل و جنینگز ، 2002 ، ص 449). TicketAmerica تخمین زده است که بازار بلیط اصلی در سال 1997 7. 2 میلیارد دلار به ارمغان آورد و کارگزاران بلیط 10 ٪ از بازار اولیه را به طور متوسط دو برابر ارزش اسمی به دست می آورند و منجر به برآورد بازار کارگزار ثانویه به ارزش 1. 4 میلیارد دلار برای همان سال می شود(هاپل و جنینگز ، 2002 ، ص 449).

از دیگر فروشندگان بلیط به عنوان پوست سر گفته می شود. کلمه "scalper" معمولاً به یک فروشنده در محل گفته می شود و یک ننگ خاصی با این کلمه وجود دارد ، به ویژه به دلیل تأثیر مزاحمت آنها در روز بازی ، از جمله مسدود کردن ترافیک ، دارندگان بلیط هکلینگ و فروش بلیط های تقلبیبشربا این حال ، صداقت صادق ، یک سرویس ارزشمند را انجام می دهند زیرا در ساعات منتهی به شروع رویداد در سایت هستند. آنها کسانی هستند که بازار را می بندند ، یک کارکرد ضروری از هر بازار کارآمد.

بسیاری از طرفداران که به دنبال بلیط هستند ، ممکن است وقت خود را برای ایستادن در خط یا تماس با دفترچه در هنگام فروش بلیط نداشته باشند. وارد فروشندگان شوید. کارگزاران بلیط و اسکالپان با پرداخت هزینه های خود در خط یا تماس با افراد در هنگام فروش بلیط ، سهم خود را از بلیط ، گاهی اوقات به صورت عمده ، دریافت می کنند. متأسفانه ، تلاش های تهاجمی خرید بلیط توسط فروشندگان ممکن است فرصت های برخی از طرفداران معمولی را که فقط ممکن است بخواهند بلیط بخاطر مصرف داشته باشند ، به جای فروش مجدد ، از بین ببرد.

علاوه بر این که افراد استخدام شده صف ها و خطوط تلفن را مسدود می کنند ، به احتمال زیاد میزان معامله ای خودی نیز وجود دارد که اتفاق می افتد ، یعنی فروشندگان بلیط که شخصی را در گیشه می شناسند می توانند خطوط را برای بدست آوردن بلیط دور بزنند. این عمل ، "یخ" شامل یک کارمند گیشه است که بلیط های فروشندگان را با هزینه ای هدایت می کند. اخلاق چنین عملی برای گفتن کمترین جای سوال دارد و در سال 2001 "یخ" از یک تخلف به یک جنایت در ایالت نیویورک تغییر یافت (هاپل و جنینگز ، 2002 ، ص 446). گزارشی که توسط دفتر دادستان کل ایالتی نیویورک در سال 1999 منتشر شد ، نشان داد که "عمل پرداخت و دریافت یخ شایع است."این امر تا حدودی به این واقعیت است که کارمندان باکس آفیس معمولاً "گروه کاملاً گره خورده ای هستند که شامل ... روابط خانوادگی" می شود (اسپیتزر ، 1999 ، ص 11).

چگونه فروشندگان فروش را می سازند

پس از به دست آوردن فروشندگان بلیط های گیشه ، آنها باید کانالهایی را پیدا کنند که در آن بتوانند فروش مجدد را انجام دهند. کارگزاران بلیط از طریق دفاتر یا وب سایت های خود روزها یا حتی چند هفته قبل از یک رویداد می فروشند. این کارگزاران دارای مجوز هستند که از طریق قرار دادن تبلیغات در روزنامه ها ، فروشنده و به دست بیاورند. بسیاری از مشتریان کارگزاران ، همانطور که قبلاً گفته شد ، ممکن است منظم باشد.

از طرف دیگر ، اسکالپترهای بلیط دارای مجوز نیستند و دارای دفاتر بزرگ یا وب سایت هایی نیستند که از طریق آنها می توانند بلیط های خود را بفروشند. در عوض ، آنها هر دو طرف بازار را در طول روز این رویداد در سایت کار می کنند ، هم قبل از شروع رویداد ، هر دو خرید و فروش بلیط را تا دقیقه آخر انجام می دهند. هوادارانی که با بلیط های اضافی به بازی می آیند می توانند آنها را در یکی از بسیاری از اسکالپترهای بلیط در سایت تخلیه کنند که سپس چرخانده و آنها را با قیمت بالاتر به کسانی که در جستجوی بلیط هستند ، بفروشند. پوسترها برای کسانی که می خواهند بلیط بفروشند و کسانی که می خواهند بلیط بخرند ، به عنوان واسطه خدمت می کنند. طرفداران معمولی با وسایل اضافی و طرفداران که به دنبال اضافی هستند معمولاً بدون واسطه قادر به ملاقات نیستند زیرا پوست سر بسیار پرخاشگرتر و باتجربه تر از عموم مردم است و قبل از دیدار دو طرف می توانند بلیط ها را بدست آورند. Curry Kirkpatrick از نیوزویک در بازی های همه ستاره بیس بال لیگ برتر در سال 1993 در بالتیمور با پوست سر بلیط مصاحبه کرد. آنها از مشروعیت تمرین خود دفاع کردند و یکی از آنها اظهار داشت: "ما در سیستم نهایی سرمایه داری هستیم. ما به هیچ کس چکش نیستیم. اگر دارندگان بلیط فصلی اوریول و افراد MLB و بازیکنان تمام بلیط های خود را نگه می داشتند ، ما در اینجا نخواهیم بود. اما کسی می خواست صندلی های خود را از بین ببرد تا چند دلار درست کند. ما آن سرویس را ارائه می دهیم. ما واسطه هستیم "(کرکپاتریک ، 1993).

حتی با مجاز بودن بلیط بلیط ، بازار تا حدودی ناکارآمد است زیرا عدم تقارن اطلاعات در بین خریداران و فروشندگان وجود دارد. پوست سر که به طور روزانه در سایت رویداد ورزشی حضور دارند ، چیزهای بیشتری در مورد بازار می دانند تا هوادار که می خواهد بلیط های اضافی خود را فقط یک بار یا یک هواداری که برای خرید بلیط یک بار به محل رویداد می آید بارگیری کند. بشر

با این حال ، اینترنت بدون استفاده از واسطه بلیط Scalper Ticket ، خریداران و فروشندگان را آسانتر کرده است. در سال 2000 ، کمتر از 4 ٪ از فروش بازار کارگزاری ثانویه به صورت آنلاین معامله شد (هاپل و جنینگز ، 2002 ، ص 450). خریداران خیلی اوقات به وب سایت های کارگزار بلیط نمی روند. در عوض ، سایت های حراج اینترنتی ، مهمترین آنها eBay ، به فروشندگان و خریداران اجازه می دهد تا با یک واسطه روبرو شوند. و این تجارت با سرعت در حال رشد است: از ژوئیه 2000 تا مارس 2001 ، حراج بلیط های ورزشی eBay 200 ٪ رشد کرد (هاپل و جنینگز ، 2002 ، ص 451). با این حال ، فروش بلیط در این سایت های حراج های اینترنتی می تواند برای دارندگان بلیط برخی از فصل ها خطرناک باشد. بسیاری از سازمان های اسپرت دارندگان بلیط های فصل خود را از فروش مجدد بلیط های خود برای بسیار بالاتر از ارزش چهره چاپی منع می کنند. عواقب شدید از چنین نقض این توافق نامه پیروی می کند. جان هایزلر ، مدیر اطلاعات ورزشی نوتردام گفت: 1200 بلیط فوتبال که سعی در غیرقانونی بودن در اینترنت دارند ، در سال 2003 توسط دانشگاه مصادره شدند. اغلب اوقات ، این بلیط ها به صاحب اصلی که امتیازات بلیط بلیط آنها می تواند برای این امر بازگردانده شود. بعد از فصل

خریداران در سایت های حراج های اینترنتی به طور کلی با نزدیک شدن به زمان شروع رویداد ، قیمت ها را پایین می آورند. در هر شکل 4 ، قیمت بلیط در حال فروش در ساعت ها و دقیقه ها به زمان بازی کاهش می یابد. این به دو دلیل رخ می دهد. دلیل اول این است که خریداران برای تهیه راحت بلیط قبل از این رویداد ، حق بیمه را پرداخت می کنند. اگر یک هوادار فوتبال میشیگان از آن آربور ، میشیگان قصد دارد برای بازی Rose Bowl به پاسادنا ، کالیفرنیا سفر کند ، او بهتر بود قبل از صرف پول زیادی در زمینه هواپیما و رزرو هتل ، بلیط بازی را داشته باشد. دومین دلیل کاهش قیمت این است که هرچه زمان رویداد نزدیکتر می شود ، اسکالپترهای بلیط بیشتر و بیشتر مایل به فروش هستند زیرا بلیط بلااستفاده پس از این رویداد تقریباً بی ارزش است. به عنوان مثال ، برای بازی Rose Bowl در سال 2004 ، یک جفت بلیط که دو هفته قبل از بازی در eBay به فروش می رسد ، حتی اگر آنها صندلی های منطقه پایانی بودند ، نمی توانند با قیمت کمتر از 800 دلار خریداری شوند. اغلب اوقات ، جفت بلیط برای صندلی های ترجیحی با قیمت بیش از 1000 دلار می رفت. با این حال ، دقایقی قبل از شروع کار ، با وجود تعداد زیادی از پوست سر هنوز بلیط ، یک جفت بلیط خاص فقط با 300 دلار ، نزدیک به ارزش چهره اصلی به نویسنده این مقاله فروخته شد. توجه داشته باشید که قیمت بلیط هرگز به صفر نمی رسد ، زیرا حتی بلیط های بلااستفاده برای رویدادهای خاص ، مانند Rose Bowl ، پس از این رویداد برای کلکسیونرها ارزش دارند.

مبارزه با بازار ثانویه: مقررات ضد مقیاس

مقیاس بلیط توسط بسیاری از افراد غیر اخلاقی تلقی شده است زیرا باعث می شود طرفداران واقعی قیمت بالاتری را برای بلیط نسبت به "ارزش چهره" بیان شده توسط گیشه بپردازند. بنابراین ، اسکالپترهای بلیط به مازاد مصرف کننده مصرف کنندگان کاهش می یابد. این موضوع بحث برانگیز ایجاد می کند: آیا مقیاس بلیط باید غیرقانونی باشد؟در حال حاضر ، 31 ایالت و منطقه کلمبیا مقررات ضد مقیاس در مورد این کتاب ها دارند. با این حال ، اقتصاددانان به طور معمول با چنین قوانینی مخالف هستند زیرا آنها باعث ایجاد ناکارآمدی در بازار می شوند. همانطور که قبلاً گفته شد ، مقیاس بلیط به عنوان مکانیسم لازم وجود دارد که به بازار اجازه می دهد تا پاک شود. بدون مقیاس بلیط ، تقاضا همچنان از عرضه فراتر می رود ، بنابراین یک بازار ناکارآمد ایجاد می کند.

شهر ققنوس رویکرد متفاوتی را برای تنظیم تنظیم بلیط بلیط اتخاذ کرده است. آنها به جای اینکه آن را غیرقانونی کنند ، آن را تشویق می کنند. البته محدودیت های خاصی اعمال می شود. این شهر در سال 1995 یک آیین نامه اتخاذ کرد که منطقه ای خاص را برای اسکالپترهای بلیط در خیابان از America West Arena ، جایی که خورشید انجمن ملی بسکتبال و کویوت های بازی ملی هاکی لیگ ملی را تشکیل می داد ، تنظیم کرد. مقیاس گذاری در این زمینه کاملاً قانونی اعلام شد ، اما مقیاس گذاری در هر جای دیگر ممنوع بود. این قانون با تراز کردن زمین بازی به طور قابل توجهی از خریداران بلیط بهره مند شده است. با وجود همه اسکالپترهای بلیط که مجبور به رقابت با یکدیگر در یک منطقه متمرکز شده اند ، عدم تقارن اطلاعات به طرز چشمگیری کاهش یافته است. در صورت تمرکز همه معاملات ، اکنون برای خریداران اطلاعات جمع آوری اطلاعات بسیار ساده تر است. علاوه بر این ، اثر مزاحمت پوست سر از بین رفته است. دیگر پوست سر قادر به هک کردن طرفداران در راه بازی نیستند و قادر به جلوگیری از ترافیک نیستند. علاوه بر این ، این قانون ، گشت زنی در منطقه ای که پوست سر در آن کار می کند ، برای پلیس بسیار آسانتر شده است ، که به احتمال زیاد همه بلیط های تقلبی را از بین برده است.

روشهای جایگزین برای مبارزه با بازار ثانویه

ادعای قدیمی ، "اگر نمی توانید ضرب و شتم کنید ، بپیوندید ،" به خوبی در رابطه بین فروشندگان بلیط و دفاتر جعبه اعمال می شود. از آنجا که آیین نامه های ضد مقیاس همیشه به کاهش میزان فروش مجدد که رخ می دهد کمک نمی کند ، دفاتر جعبه شروع به شرکت در بازار فروش مجدد خود کرده اند. با استفاده از فناوری اینترنت و استفاده بیشتر از بلیط های الکترونیکی (بلیط الکترونیکی) ، این کار آسان تر و شیوع تر می شود. بلیط های الکترونیکی بلیط های کاغذی نیستند که گیشه از نظر جسمی به خریدار ارسال می کند. در عوض ، یک بلیط الکترونیکی برای خریدار از طریق پست الکترونیکی ارسال می شود ، که در آن صورت قادر به چاپ آن یا ارسال نامه الکترونیکی برای دوستی است که ممکن است از آن استفاده کند. بلیط الکترونیکی چاپی حاوی یک بارکد منحصر به فرد است که با ورود به این رویداد اسکن می شود. پس از اسکن ، بلیط دیگر قابل استفاده نیست.

غول های San Francisco از MLB درگیر فروش بلیط های الکترونیکی از طریق "پنجره بازی دو برابر" سازمان هستند. این امر به دارندگان بلیط که قادر به استفاده از صندلی های یک بازی نیستند ، اجازه می دهد تا بلیط های الکترونیکی خود را از طریق وب سایت غول ها دوباره بفروشند. پس از فروش بلیط الکترونیکی ، بارکد اصلی از بین می رود. خریداران با اطمینان از صحت بلیط های خود از آنها بهره مند می شوند. غولها با کسب سود در فروش مجدد ، دریافت 10 ٪ هزینه از فروشنده و خریدار ، دریافت درآمد می کنند که در غیر این صورت به پوست سر و کارگزاران می رود (هاپل و جنینگز ، 2002 ، ص 451). کت های آبی کلمبوس NHL دارای بازار مشابهی برای دارندگان بلیط های فصل خود در Ticketmaster است. همانطور که گری بکر ، اقتصاددان برنده جایزه نوبل ، گفت: "استفاده از اینترنت راهی برای کامل تر کردن بازار است" (آگوین ، 2002).

یک بازار آینده برای فروش بلیط

استفان K. هاپل و ماریانا م. جنینگز (2002) مقاله ژورنالی را نوشتند که پیشنهاد ایجاد یک بازار آتی سازمان یافته ملی را برای بلیط های مهم رویدادها ارائه می دهد. بازار فروش مجدد بلیط امروز بسیار ناکارآمد و پیچیده است ، با مقدار زیادی از عدم تقارن و عدم تقارن اطلاعاتی که وجود دارد. هاپل و جنینگز (2002) در واقع استدلال می كنند كه این واقعیت كه بازار آتی بلیط ها قبلاً سازماندهی نشده است ، یك خرابی در بازار است.

این بازار به اصطلاح معاملات آتی به طور مشابه با یک بورس اوراق بهادار فعالیت می کند. بلیط ها ، که به سادگی ابزارهای تحمل کننده ای هستند ، به عنوان گزینه های تماس مشاهده می شوند: "مانند یک گزینه تماس ، دارنده حق دارد ، اما نه تعهد ، برای اشغال (تماس) یک صندلی خاص در یک دوره خاص" (هاپل و جنینگز ، 2002 ، ص 444). و از آنجا که این بلیط ها که امروزه معامله می شوند اساساً چیزی غیر از گزینه های تماس نیستند ، پس هاپل و جنینگز (2002) معتقدند "چنین ابزارهای دارای ارزش می توانند ، دقیقاً مانند گزینه های سهام ، در یک بازار آینده سازمان یافته ملی رد و بدل شوند" (ص 444)بشراین به هواداران این فرصت را می دهد که تا روز بازی صبر کنند تا ارزش واقعی بلیط ها را تحقق بخشند. آنها می توانند تصمیم بگیرند که آیا گزینه تماس را اعمال می کنند یا خیر.

یکی از موانع اصلی ایجاد این بازار آینده ، تفاوت قوانین از ایالت به ایالت است. تعیین مقررات یکنواخت در سراسر کشور دشوار خواهد بود زیرا 31 ایالت و ولسوالی کلمبیا هرکدام قوانین مختلفی را تنظیم می کنند که فروش بلیط را تنظیم می کنند. علاوه بر این ، در برخی از کشورهای غیر تنظیم شده ، شهرداری هایی با احکام محدود کننده فروش بلیط به نوعی هستند. علاوه بر این ، همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، صنعت کارگزاری بلیط بسیار تکه تکه است. هاپل و جنینگز (2002) اعتراف می کنند: "تلاش برای سازماندهی گروهی مستقل از کارگزاران بلیط مانند گربه های گله دار است" (ص 450).

هاپل و جنینگز (2002) مقاله ژورنال خود را با پنج توضیح در مورد اینکه چرا این بازار وجود ندارد نتیجه می گیرند (ص 459). دو مورد اول مشاهدات عمومی است. اولا ، گزینه های سهام یکدست هستند در حالی که بلیط ها نیستند. صندلی های خاصی در محل باید ارزش بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند. ثانیا ، ممکن است بازار به اندازه کافی عمیق نباشد ، زیرا احتمالاً بلیط بسیار کمی به صورت روزانه معامله می شود. توضیح سوم از دیدگاه تهیه کننده ، که قصد دارد نه تنها بلیط را بفروشد بلکه امتیازات تعارف در محل را نیز به فروش می رساند ، همانطور که Deserpa (1994) خاطرنشان می کند. یک بازار آتی کارآمد احتمالاً تعادل قیمت گذاری را که صاحبان آنها به دنبال دستیابی به قیمت بلیط و فروش مکمل پیش بینی شده اند ، ناراحت می کند. بلیط ها با قیمت بالاتر فروش می شوند اما مصرف کنندگان این بلیط های فروش مایل به خرید هر سوغاتی یا غذا در غرفه های امتیازات نیستند ، و در وهله اول هزینه های زیادی را برای پذیرش گذرانده اند. توضیح چهارم به دیدگاه کارگزار می پردازد. در اصل ، یک بازار آتی همانطور که می دانیم صنعت کارگزار را پایان می دهد. دیگر مشتریان به کارگزاران و اسکالپترهای خیابانی وابسته نیستند تا صندلی ها را به رویدادهای خاص برسانند. همانطور که قبلاً اشاره شد ، کارگزاران بلیط و پوست سر در حال حاضر با استفاده روزافزون از بلیط های الکترونیکی و سایت های حراج اینترنتی کمی فشرده می شوند. توضیح پنجم و نهایی از دیدگاه مصرف کننده حاصل می شود. برخی از فعالان حقوق مصرف کننده مطمئناً سعی می کنند سوت را به آنچه که می دانند به عنوان افزایش قیمت بازار ثانویه که فقط ثروتمندان را برای حضور در مسابقات ویژه ورزشی می دانند ، منفجر کنند. مطمئناً ، باید به نوعی هاله یقه آبی برای هر رویداد ورزشی وجود داشته باشد.

نتیجه

دن سلیگمن از فوربس در اواخر سال 1999 نوشت که داشتن قوانینی در برابر مقیاس بلیط در ده ایده برتر قرن است. با این حال ، بسیاری احساس می کنند که مقیاس بلیط شر شر است که می تواند ممنوع باشد. این یک موقعیت نادان است. تا زمانی که دفاتر باکس با اهدافی که در حال حاضر در آن هدف قرار می گیرند ، ادامه یابد ، همیشه بلیط بلیط ، غیرقانونی یا نه وجود خواهد داشت. البته ، شیوه هایی مانند "یخ" مطمئناً باید غیرقانونی و به شدت مجازات شود ، زیرا این شبیه به تجارت غیرقانونی و ناعادلانه خودی در بازار سهام است. اما تا زمانی که اسکالپترهای بلیط وسایل قانونی را برای دارندگان بلیط برای خرید و فروش بلیط فراهم می کنند ، از بیشتر مصرف کنندگان و دفاتر جعبه بهره می برند.

شکل 1 . بلیط های فروخته شده در گیشه اغلب اوقات بسیار کم قیمت هستند. در حالی که P* قیمت تمیز کردن بازار است ، گیشه در این مثال در PBO به فروش می رسد. بنابراین ، تقاضای بیش از حد بلیط وجود دارد که بر بازار ثانویه تأثیر می گذارد.

شکل 2 . تجزیه و تحلیل گرافیکی اسپیندلر در مورد چگونگی سود انگل Scalper از میزبان گیشه خود استفاده می کند. ارزش واقعی بلیط ها در امتداد منحنی ارزش حاشیه ای نهفته است ، اما پوست سر ، قصد تأمین بلیط برای سودآوری ، تقاضا برای بلیط ها را به یک منحنی تقاضای مشترک ، DJ منتقل می کند ، و از این طریق از گیشه بهره می برد ، که اکنون قادر استبه جای PL ، همان مقدار را در PM بفروشید. اسکالپرها مقدار QL - Q1 را در PM خریداری می کنند و همان مقدار را در pH در طول منحنی ارزش متوسط می فروشند. بنابراین ، هم پوست سر و هم باکس آفیس از یکدیگر بهره مند می شوند.

شکل 3. تیم های ورزشی ، مانند افراد موجود در لیگ ملی فوتبال ، از یک مدل انحصاری پیروی می کنند. با این حال ، مشکل چنین تأمین کنندگان این است که آنها نمی دانند منحنی تقاضای مصرف کنندگان آنها در کجا نهفته است.

شکل 4. با نزدیک شدن زمان این رویداد ، قیمت بلیط در بازار ثانویه کاهش می یابد. قیمت بلیط هرگز به صفر نمی رسد زیرا حتی یک خردک بلیط پس از پایان این رویداد برای برخی نیز ارزش دارد.

کتابشناسی - فهرست کتب

آنگوین ، جی. (2002 ، 5 آوریل). Ticketmaster با سیستم فروش آنلاین ، پوست سر و eBay را می گیرد. وال استریت ژورنال ، ص. B1برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده ProQuest.

کوک ، D. (2004). طرفداران پوست سر مدیران درآمد. مجله CFO.com ، 14 آوریل 2004. برگرفته از 14 آوریل 2004 از http://www.cfo.com/article؟article=13261.

Courty ، P. (2003). قیمت گذاری بلیط تحت عدم قطعیت تقاضا [نسخه الکترونیکی]. مجله حقوق و اقتصاد ، 46.

Deserpa ، A. C. (1994). خطا منطقی است: نظریه تقاضای اضافی برای بلیط [نسخه الکترونیکی]. اقتصاد مدیریتی و تصمیم گیری ، 15 ، 511-518.

Happel S. K. and Jennings ، M. M. (1995 ، 23 فوریه). آنها را گله کرده و آنها را با هم پوست سر. وال استریت ژورنال ، ص. A14برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده ProQuest.

هاپل و جنینگز (1995). حماقت قوانین ضد مقیاس [نسخه الکترونیکی]. ژورنال Cato ، 15 ، 65-80.

هاپل و جنینگز (1996 ، 25 ژانویه). فقط بلیط طرفداران Super Bowl. وال استریت ژورنال ، ص. A22برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده ProQuest.

هاپل و جنینگز (2002). ایجاد یک بازار آینده برای بلیط های مهم رویداد: مشکلات و چشم انداز [نسخه الکترونیکی]. مجله Cato ، 21 ، 443-461.

Kirkpatrick ، C. (1993 ، 26 ژوئیه). Scalper Schmalper. نیوزویک ، ص. 56-57. برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده ProQuest.

Krueger ، A. (2001 ، 1 فوریه). صحنه اقتصادی: هفت درس از بلیط Super Bowl. نیویورک تایمز. برگرفته از 27 ژانویه 2004 از http://www.irs. princeton. edu/krueger/super2. htm.

Krugman ، P. (1999). فکر کردن در خارج از گیشه: مقیاس بلیط و آینده سرمایه داری. MSN Slate ، 13 مه 1999. برگرفته از 19 ژانویه 2004 از http://slate. msn.com/id/28017/.

میلر ، R. L. (2001). اقتصاد امروز. خواندن ، توده: آدیسون وسلی ناشران آموزشی ، شرکت

Pulley ، B. (1996 ، 30 مارس). Final Four حرف آخر در مورد آزمایش Scalping نیست. نیویورک تایمز ، ص. 25. برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده دانشگاهی LexisNexis.

Seligman ، D. (1999 ، 27 دسامبر). گنگ ترین ایده های قرن. فوربس ، ص. 94. برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده ProQuest.

اسپیندلر ، ز. A. (2003). چگونه ‘انگل ها به میزبان خود خدمت می کنند: تجزیه و تحلیل گرافیکی از" مقیاس بندی ". بررسی امور مالی عمومی ، 31 ، 694-699.

Spitzer ، E. (1999). چرا نمی توانم بلیط بگیرم؟گزارش در مورد شیوه های توزیع بلیط. 27 مه 1999. نیویورک ، نیویورک: دفتر حفاظت و اوراق بهادار سرمایه گذار ایالت نیویورک. برگرفته از 27 ژانویه 2004 از http://www.oag. state. ny. us/press/reports/scalping/full_text.html.

Swofford J. L. (1999)."داوری ، گمانه زنی ها و سیاست های عمومی در مورد مقیاس بلیط."بررسی امور مالی عمومی ، 27 ، 531-540.

Swofford (2003). تجزیه و تحلیل گرافیکی از "پوسته پوسته شدن": پاسخ. بررسی امور مالی عمومی: 31 ، 700-704.

Teegardin ، C. (1998 ، 5 ژوئن). فروش مجدد بلیط های سخت باعث ایجاد تجارت سودآور می شود. مطبوعات آزاد دیترویت. برگرفته از 26 ژانویه 2004 از http://www.freep.com/sports/redwings/qbroker5. htm.

وبر ، T. E.(1999 ، 14 مه). بلیط های "جنگ ستارگان" به دور ، دور از یک فیلم 8 دلاری. وال استریت ژورنال ، ص. B1برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده ProQuest.

ویلیامز ، A. T.(1994). آیا قوانین مقیاس گذاری ضد بلیط تفاوت ایجاد می کند؟[نسخه الکترونیکی]. اقتصاد مدیریتی و تصمیم گیری ، 15 ، 503-509.

Wolverton ، T. (2002). فشارهای بازار بلیط آنلاین پوست سر. CNET News ، 21 مه 2002. برگرفته از 27 ژانویه 2004 از http://zdnet.com.com/2100-1106-918772.html.

Wyatt ، E. (2004 ، 27 مارس). براکت ها کوچک می شوند. بازارهای سیاه رونق. نیویورک تایمز ، ص. D1< Pan> Weber ، T. E.(1999 ، 14 مه). بلیط های "جنگ ستارگان" به دور ، دور از یک فیلم 8 دلاری. وال استریت ژورنال ، ص. B1برگرفته از 14 آوریل 2004 از پایگاه داده ProQuest.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 15 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 8:06