شاخص اهرم مالی

ساخت وبلاگ

اصطلاح شاخص اهرم مالی به اقدامی اشاره دارد که به سرمایه گذار-آنالیزور اجازه می دهد تا نسبت بدهی را نسبت به سهام عدالت مورد استفاده برای تولید سود درک کند. شاخص اهرم مالی بازده شرکت در سهام خود را با بازده دارایی های خود مقایسه می کند.

محاسبه

شاخص اهرم مالی = بازده سهام / بازده دارایی ها

  • بازده دارایی ها به عنوان درآمد خالص تقسیم شده توسط کل سهام محاسبه می شود و بازده دارایی با تقسیم درآمد خالص توسط کل دارایی ها یافت می شود.

توضیح

بازده اقدامات سرمایه گذاری به سرمایه گذار-آنالیز اجازه می دهد تا توانایی شرکت در ارائه بازده قابل قبول در سرمایه گذاری خود را درک کند. این معمولاً با بررسی معیارهایی از قبیل ارزش خالص ، بازده سهام یا دارایی ها ، درآمد ، ارزش اقتصادی و سود سهام ارزیابی می شود. بازده معیارهای سرمایه گذاری ، راهی را برای تعیین قیمت منصفانه برای پرداخت سهم سهام مشترک به تحلیلگران ارائه می دهد. یکی از راه های درک میزان بدهی مورد استفاده در تولید سود نسبت به سهام ، محاسبه شاخص اهرم مالی یک شرکت است.

سرمایه گذاران موجود در سهام مشترک همیشه نگران میزان اهرمی هستند که یک شرکت برای تولید سود از آن استفاده می کند زیرا استفاده صحیح از اهرم می تواند بازده سرمایه گذار در سهام را افزایش دهد ، در حالی که وابستگی بیش از حد به بدهی می تواند منجر به مشکلات مالی در طی رکود اقتصادی شود. شاخص اهرم مالی بینش در مورد استفاده از بدهی برای رشد سود را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. این متریک استفاده نسبی از حقوق صاحبان سهام را برای تولید سود (از طریق بازده سهام) با استفاده از بدهی (بازده دارایی) مقایسه می کند. یکی از جایگزین های این رویکرد این است که به سادگی به ترازنامه شرکت بپردازیم تا ببینید آیا بدهی زیادی در کتاب های این شرکت وجود دارد یا خیر.

مثال

یک مدیر صندوق متقابل دوست دارد میزان اهرم مورد استفاده نرم افزار را به عنوان یک صنعت سرویس (SAAS) بهتر درک کند. وی از تیم تحلیلی خود خواست تا از نظر سرمایه ، تعداد نسبتاً زیادی از شرکت ها ، با اندازه های مختلف را ارزیابی کنند. این تیم تصمیم گرفت که با محاسبه شاخص اهرم مالی هر شرکت ، مدیر صندوق را سریع به صنعت ارائه دهد. سپس مدیر صندوق می تواند هر شرکت را نسبت به میانگین شاخص اهرم مالی برای شرکت هایی که این سرویس را ارائه می دهند ارزیابی کند. نمونه ای از این کار در زیر برای شرکت ABC ، که درآمد خالص 7،490،000 دلار ، دارایی 65،700،000 دلار و کل سهام 37. 500،000 دلار دارد ، در زیر آمده است.

بازده سهام به این نتیجه رسید: = 7،490،000 دلار / 37،500،000 دلار یا 19. 97 ٪

بازده کل دارایی ها: = 7،490،000 دلار / 65،700،000 دلار یا 11. 40 ٪

سرانجام ، شاخص اهرم مالی این شرکت به عنوان: = 19. 97 ٪ / 11. 70 ٪ یا 175 ٪ مشخص شد

اصطلاحات مرتبط

مشارکت کنندگان

ویرایشگر Moneyzine

دو دهه است که ما با مخاطبان جهانی خود محتوای بی طرف و متخصص را به اشتراک می گذاریم. درباره ما بیشتر بدانید

لطفاً توجه داشته باشید که برخی از پیوندهای موجود در این سایت شما را به وب سایت های اشخاص ثالث هدایت می کنند ، که برخی از آنها شرکت های وابسته به بازاریابی و/یا شرکای تجاری این سایت و/یا صاحبان آن ، اپراتورها و شرکت های وابسته هستند. ما ممکن است جبران خسارت مالی از این اشخاص ثالث دریافت کنیم. علی رغم هرگونه رابطه ای ، هیچ مسئولیتی برای انجام هر شخص ثالث پذیرفته نمی شود و نه محتوا یا عملکرد وب سایت ها یا برنامه های آنها. لینک لینک به یا اشاره مثبت به یا بررسی کارگزار یا مبادله نباید تأیید شود که تأیید کننده محصولات یا خدمات آن کارگزار یا مبادله است. هشدار ریسک: سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ، سهام ، سهام و سایر اوراق بهادار ، کالاها ، ارزها و سایر محصولات سرمایه گذاری مشتق (به عنوان مثال قراردادهای اختلاف ("CFDS") سوداگرانه است و سطح بالایی از ریسک را به همراه دارد. خطرات. CFDS و سایر مشتقات ابزارهای پیچیده ای هستند و به دلیل اهرم خطر از دست دادن سریع پول را در معرض خطر قرار می دهند. در قیمت ها به طور گسترده ای نوسان می کند و بنابراین برای همه سرمایه گذاران مناسب نیست. تجارت ارزهای رمزنگاری شده توسط هیچ چارچوب نظارتی اتحادیه اروپا نظارت نمی شود. عملکرد گذشته نتایج آینده را تضمین نمی کند. هر سابقه معاملاتی ارائه شده کمتر از 5 سال است ، مگربه عنوان پایه ای برای تصمیمات سرمایه گذاری کافی است. سرمایه شما در معرض خطر است. هنگام تجارت در سهام سرمایه شما در معرض خطر است. گذشتهCE نشانه ای از نتایج آینده نیست. تاریخ تجارت ارائه شده کمتر از 5 سال قدمت دارد ، مگر اینکه به طور دیگری بیان شده باشد و ممکن است به عنوان پایه ای برای تصمیمات سرمایه گذاری کافی نباشد. ممکن است قیمت ها پایین بیاید و همچنین ، قیمت ها می توانند به طور گسترده ای نوسان کنند ، ممکن است شما در معرض نوسانات نرخ ارز قرار بگیرید و ممکن است تمام یا بیشتر از مبلغی که سرمایه گذاری می کنید از دست بدهید. سرمایه گذاری برای همه مناسب نیست. اطمینان حاصل کنید که خطرات و حقوقی درگیر را کاملاً درک کرده اید. اگر مطمئن نیستید ، به دنبال مشاوره مالی ، حقوقی ، مالیات و/یا حسابداری مستقل باشید. این وب سایت مشاوره سرمایه گذاری ، مالی ، حقوقی ، مالیاتی یا حسابداری را ارائه نمی دهد. برخی از لینک ها لینک های وابسته هستند. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً هشدار و سلب مسئولیت کامل ما را بخوانید.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 49 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 13:04