مزایا و مضرات بازاریابی سنتی

ساخت وبلاگ

آنها در آنجا می نشینند ، در طرف های مخالف یک اتاق ، با ترکیبی از ظن ، نارضایتی بلکه کمی حسادت به یکدیگر نگاه می کنند.

هرکدام نوبت به فضایل مربوطه خود می پردازند. این نمایش از تبلیغ خود می تواند مدتی طول بکشد ، زیرا فضیلت های زیادی برای استناد به آن وجود دارد. پیام فرعی - مشتاق اما کمی ناامید - اتاق را برق داده است: "مرا انتخاب کن! من خیلی بهتر از جایگزین قبل از شما هستم. "

هرکدام برای دیگری بی تاب است زیرا به پایان رسید زیرا نوبت آنها است که اشکالاتی را که حریف "به راحتی" فراموش کرده است ، ذکر کنند. این نشان از انتقاد می تواند مدتی طول بکشد ، زیرا اشکالاتی راهی برای بیان هر مقایسه ای دارد.

این مسابقه از انسان ها برخوردار نیست ، اما اگر بازاریابی سنتی و "مدرن" یا دیجیتالی شخصی سازی می شد ، تقریباً مطمئناً برخی از این خصوصیات بسیار انسانی را به دست می گرفت. به عنوان یک صاحب مشاغل کوچک ، شما ممکن است دیده اید که این شخصیت پردازی در تیم بازاریابی خود ظاهر شود ، در حالی که برخی از افراد از شما لابی می کنند تا در بازاریابی سنتی سرمایه گذاری کنید در حالی که برخی دیگر پرونده را برای بازاریابی دیجیتال تشکیل می دهند.

همانطور که ممکن است شنیده باشید ، کارآفرینان اغلب به روشهای سنتی بازاریابی می روند. از آنجا که آنها از سوابق آهنگ طولانی و ذخیره شده لذت می برند ، این روش ها برای مصرف کنندگان آشنا هستند. آنها همچنین نسبت به حوزه گاه دیوانه وار رسانه های دیجیتال قابل کنترل تر به نظر می رسند. بنابراین جای تعجب نیست که شما ممکن است در این طرف اتاق قرار بگیرید. علاوه بر این ، در بین صاحبان مشاغل کوچک خود ، شرکت زیادی خواهید داشت.

اما پیروی از بسته به ندرت مسیر مناسب عمل است ، به ویژه به این دلیل که هر دو روش بازاریابی نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان ، منابع و پول شما دارند. به همین دلیل است که شما را به این نتیجه می دهد که یک قدم از عقب برگردید و ارزیابی کنید:

 • بازاریابی سنتی چیست؟مزایای بازاریابی سنتی چیست؟اشکال استراتژی های سنتی بازاریابی چیست؟* بازاریابی سنتی و بازاریابی مدرن چگونه متفاوت است؟

بازاریابی سنتی چیست؟

شما اولین صاحب مشاغل کوچک نخواهید بود که از کلمات "بازاریابی" و "تبلیغات" به طور متناوب استفاده می کنید. اما شما واقعاً نبایدتیم بازاریابی شما ممکن است شما را اصلاح نکند ، اما به بازاریابی فکر کنید که شامل تمام فعالیتهایی است که شما باید برای تبلیغ و فروش محصول یا خدمات خود مارشال کنید. تبلیغات فقط یکی از این فعالیت ها است و همیشه باید هزینه آن را بپردازید. هیچ چیزی به عنوان "تبلیغات رایگان" وجود ندارد. این یک نادرست است.(اگر تیم شما این فاضلاب را ایجاد می کند ، با یادآوری آنها که به تبلیغات اشاره می کنند ، دست بالا را بازیابی کنید ، که این کار را برای شما در زمان کار برای تولید اما قرار نمی دهد.

تعریف روشهای سنتی بازاریابی بستگی به این دارد که تا چه اندازه در تاریخ انتخاب کنید. مصریان باستان از پاپیروس برای تهیه پوستر برای فروش محصولات و ترویج نامزدها استفاده کردند ، اما روشهایی که شباهت بیشتری به کسانی دارد که امروز به رسمیت شناخته شده توسط انقلاب صنعتی ایجاد شده است ، که از اواسط قرن 19 تا اوایل قرن بیستم در یونایتد ادامه داشت. ایالت ها.

مصرف کنندگان می خواستند بشنوند - و تولید کنندگان مشتاق به آنها بودند - چگونه چنین کالاها و خدمات انقلابی مانند تلفن ، رادیو ، ماشین ، هواپیما و منبع انرژی جدیدی که به عنوان برق شناخته می شود می تواند زندگی آنها را دگرگون کند. تا دهه 1940 ، "هدف به زودی به ترغیب مصرف کنندگان کالاها و خدمات ارائه شده توسط یک شرکت بهتر از آنچه شرکت دیگری ارائه می دهد ،" تعاونی تاریخ می گوید. "

این مفهوم سنتی بازاریابی ، مانند چهار روش بازاریابی که احتمالاً به اندازه خودرو محبوب هستند ، ادامه می یابد:

 • چاپ (مخصوصاً روزنامه ها و مجلات). پخش (به ویژه رادیو و تلویزیون ، که به ترتیب اولین تبلیغات آنها در سالهای 1920 و 1941 بود). نامه مستقیم (با یکی از اولین و محبوب ترین نمونه های کاتالوگ Sears ، که اولین شماره آن در سال 1888 برای مصرف کنندگان ارسال شد).* تلفن (که با گذشت زمان به عنوان Telemarketing شناخته شد).

بازاریابی-مدرسه می گوید: "از آنجا که (بازاریابی) شامل بسیاری از استراتژی های مختلف است ، تقریباً هر شرکتی که یک محصول یا خدمات را می فروشد از یک یا چند نوع بازاریابی سنتی به عنوان بخشی از یک استراتژی کلی تبلیغات استفاده می کند."

مزایای بازاریابی سنتی چیست؟

دلیل خوبی وجود دارد که صاحبان مشاغل کوچک به بازاریابی سنتی متکی هستند: وقتی به خوبی ایجاد و اجرا می شود ، می تواند نتیجه ای کسب کند. دلایل آن به همان میزان با مزایایی که رسانه ها به عنوان تعداد زیادی از افرادی که همچنان به آنها گرایش می یابد ، ارتباطی دارند:

 • چاپ: مطالعات ارتباطی بیشماری بر تأثیر کلمه چاپی تأکید کرده است. در بهترین حالت (و بسته به منبع) ، روزنامه ها و مجلات به عنوان قابل اعتماد و معتبر تلقی می شوند و اغلب وفاداری شدید در بین خوانندگان دیرینه ایجاد می کنند. چاپ همچنین مزایای ارائه مخاطبان هدفمند را با قیمت مناسب ارائه می دهد. و مجله ها می توانند از "ماندگاری طولانی" لذت ببرند. اما این تعداد هنوز هم از سال قبل دو رقم کاهش می یابد زیرا خوانندگان همچنان به صورت آنلاین فریب می خورند. همانطور که مرکز تحقیقات پیو می گوید ، "آمریکایی ها ترجیح روشنی برای گرفتن اخبار خود بر روی صفحه نمایش دارند ، هرچند که کدام صفحه نمایش متفاوت است. تلویزیون همچنان صفحه نمایش غالب است و به دنبال آن دیجیتال است. "در همین حال ، وقتی صحبت از مجلات می شود ، "ما بیشتر می خوانیم ، طولانی تر می خوانیم و بیشتر برای چاپ از دیجیتال مشترک می شویم.
 • پخش: توانایی دستیابی به مخاطبان بزرگ مدتهاست که مزیت اصلی تلویزیون و رادیو بوده است. اما دستیابی به چنین دسترسی می تواند برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک ، که اغلب قادر به پرداخت نقاط تلویزیون و رادیو نیستند ، گریزان باشد. برنامه نویسی محلی می تواند ارزان تر باشد ، اما تعداد بینندگان پایین تر به توضیح دلیل کمک می کنند.
 • این سنت زندگی می کند: تعداد رکورد خانوارهای آمریکایی-119. 6 میلیون-شامل تلویزیون در طول فصل مشاهده 2017-18 ، اگرچه تعداد خانوارهای "پرداخت تلویزیون" همچنان رو به کاهش است. در همین حال ، رادیو "سومین رسانه قدرتمند در ایالات متحده است" که فقط تلویزیون و رسانه های اجتماعی را دنبال می کند.
 • نامه مستقیم: بازاریابان "در دانستن" همچنین می دانند که مطالعات به طور مکرر نشان می دهد که افراد دوست دارند از طریق نامه مستقیم عبور کنند و برای تصمیم گیری در مورد خرید به آن وابسته باشند. مطالعات همچنین حاکی از آن است که چنین "بازاریابی کپی سخت" برای افراد آسان است که پردازش و یادآوری شوند. این کمک می کند که آنها ممکن است زمان بیشتری را برای بررسی نامه مستقیم (از توانایی چرخاندن آن در دست خود ، اغلب در پایان روز) صرف کنند تا پیام های آنلاین.* این سنت ادامه می یابد: بین 80 تا 90 درصد از کل نامه های مستقیمبه گزارش های کوچک Biz Trends ، هر روز در آمریکا افتتاح می شود (از نرخ باز 20 تا 30 درصدی باز می شود). حتی هزاره ها نامه مستقیم را در هدایت تصمیمات خرید خود مفید می دانند.
 • تلفن: به عنوان ابزاری برای ارتباطی ، تلفن احتمالاً بیش از هر رسانه دیگر دچار تحول شده است.(آیا حتی اشاره به "تلفن" در مقایسه با "تلفن همراه" و "تلفن هوشمند" به نظر نمی رسد؟) طولی نکشید که اختراعی که انقلابی در ارتباط بین دو یا چند نفر در قرن بیستم ایجاد کرده است ، تبدیل به یکابزار مورد علاقه افراد فروش و telemarketers. اما درست هنگامی که مصرف کنندگان از "لیست های من تماس نگیرید" ، اپل اولین تلفن هوشمند خود را در سال 2007 منتشر کرد ، با سامسونگ در سال 2009. بیش از راهی برای گفتگو ، این گوشی به یک شکل همه جا زندگی مدرن تبدیل شده است، با افرادی که از آن برای برقراری ارتباط ، خواندن اخبار ، فروشگاه ، تحقیق ، سازماندهی روز خود ، معاشرت ، شایعات و بازی کردن استفاده می کنند.
 • این سنت زندگی می کند: آمریکایی ها تلفن های خود را دوست دارند و 95 درصد از آنها دارای تلفن همراه و 77 درصد جیب تلفن هوشمند هستند. به راحتی می توان این شماره ها را در پیش گرفت ، تا زمانی که در نظر بگیرید که تنها 35 درصد آمریکایی ها در سال 2011 صاحب یک تلفن هوشمند بودند.

همانطور که شما این ویژگی ها را ارزیابی می کنید ، فوربس در مقاله ای با عنوان "آیا بازاریابی سنتی هنوز زنده است؟" پاسخ می دهد: "آیا بازاریابی سنتی هنوز زنده است؟":

 • بازاریابی سنتی هنوز برای مشاغل در هر اندازه کار می کند. این استراتژی ها می توانند روشهای قابل اعتماد برای حفظ تجارت شما در چشم عمومی و ایجاد مشاغل جدید بدون شکستن بانک باشند. فقط اطمینان حاصل کنید که یک USP قانع کننده (گزاره فروش منحصر به فرد) دارید و مشتریان مناسب را پیشنهاد و هدف قرار دهید. و همه اینها را در یک برنامه بازاریابی قرار دهید که شما و تیم خود بتوانید از آن پیروی کنید. "

اشکال بازاریابی سنتی چیست؟

این برنامه بازاریابی ممکن است برخی از اشکالات بازاریابی سنتی را برطرف کند:

 • اندازه گیری چاپ می تواند دشوار باشد - اگر تیم بازاریابی شما را تحت فشار قرار دهد تا بازده سرمایه گذاری در بازاریابی (ROI) را کم کند. فقط به این دلیل که افراد در یک روزنامه یا مجله مشترک هستند به این معنی نیست که آنها واقعاً آن را می خوانند. گردش خون هرگز نباید با خوانندگان واقعی اشتباه گرفته شود ، که همیشه ناشران را برای تعیین کمیت از نظر معنی دار ناراحت کرده است.
 • اگر خارج از دسترسی مالی بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک نباشد ، پخش می تواند گران باشد. و از آنجا که برای رسیدن به "توده ها" طراحی شده است ، این مصرف کنندگان را به شکلی که بسیاری از صاحبان مشاغل معتقدند برای موفقیت آنها بسیار مهم است ، هدف قرار نمی دهد.
 • نامه مستقیم از لحاظ تاریخی میزان پاسخ نسبتاً کمی را ایجاد کرده است - به طور کلی بین 2 تا 5 درصد. اما اینها معمولاً اعداد قابل اعتماد و مداوم هستند که می توانند با اجرای دقیق تقویت شوند. به عنوان مثال ، مطمئن باشید که با یک لیست پستی به روز کار می کنید ، به جای ویژگی ها بر مزایا تأکید می کنید ، یک پیشنهاد قانع کننده را برجسته می کنید و یک کمپین مکرر را تهیه می کنید که در آن مصرف کنندگان چندین قطعه نامه مستقیم مستقیم از شما دریافت می کنند. احتمالاً اگر انتظار داشته باشید یک قطعه نامه مستقیم مستقیم "شگفتی یک شات" باشد ، ناامید خواهید شد.
 • بازاریابی تلفنی ممکن است ارزان باشد ، اما فقط سعی کنید حتی درصد کمی از آن صاحبان تلفن های همراه را برای پاسخ به تماس با شماره ای که آنها تشخیص نمی دهند ، پاسخ دهند. و تعداد تلفن های ثابت با رشد تلفن های همراه به طور کامل کاهش یافته است. در حقیقت ، AARP گزارش می دهد که در سال 2017 ، نرخ "فقط بی سیم" برای "آن سنین 18 تا 24 سالگی 64. 2 درصد بود. برای این 35 تا 44 63. 9 درصد بود. برای این 45 تا 64 47. 1 درصد بود. و برای آن 65 و بالاتر 23. 9 درصد بود. "

بازاریابی سنتی و بازاریابی مدرن چگونه متفاوت است؟

همانطور که سعی می کنید در بررسی خود در مورد مدیریت بازاریابی مدرن ، به طور کامل حلقه کنید ، احتمالاً مردم به شما خواهند گفت که بازاریابی سنتی و دیجیتالی جهان از هم جدا هستند یا از آنچه فکر می کنید شبیه هستند. این می تواند تا حدودی دیوانه کننده باشد ، به خصوص اگر پیشینه بازاریابی برای راهنمایی شما ندارید. اما از آنجا که شما یک "پیشینه عقل سلیم" دارید ، مطمئناً واجد شرایط تصمیم گیری در مورد خودتان هستید که این دو روش چقدر متفاوت یا یکسان هستند.

با دانستن اینکه بازاریاب دیجیتال بازاریابی دیجیتال را اینگونه تعریف می کند ، شروع کنید:

 • "عمل ارتقاء و فروش محصولات و خدمات با استفاده از تاکتیک های بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی ، بازاریابی موتور جستجو و بازاریابی ایمیل."

شما ممکن است در حال حاضر برخی از این نمونه های بازاریابی معاصر را به کار بگیرید ، اما هنوز هم باید خود را برای تعجب مهار کنید: همان منبع می گوید: "وقتی به آن رسیدید ، بازاریابی دیجیتال به سادگی بازاریابی است."

 • "قانون شماره 1 در بازاریابی این است که در زمان مناسب و در جای مناسب پیشنهاد مناسب را ارائه دهید. امروز ، مشتریان شما آنلاین هستند: در رسانه های اجتماعی آویزان شوید ، در سایت ها و وبلاگ های خبری به روز شوید و در صورت نیاز به جستجوی آنلاین بپردازید. "

اگرچه شما آن را به خودتان و تجارت خود مدیون هستید که در مورد بازاریابی دیجیتال با جزئیات بسیار بیشتری بیاموزید ، اکنون بدانید که مزایای مشخصی نسبت به بازاریابی سنتی ارائه می دهد ، از جمله این موارد:

 • در ارتباط با رسانه های اجتماعی ، جایی که بیشتر بزرگسالان هر روز مدتی را صرف ایجاد اخبار و اطلاعات می کنند.).
 • با کمال تعجب و مقرون به صرفه ، بسیاری از افراد را در معرض محصولات یا خدمات خود قرار می دهد تا کسری از هزینه برخی از اشکال بازاریابی سنتی باشد.* به لطف تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال که می تواند یک کمپین بازاریابی را در زمان واقعی اندازه گیری کند ، بسیار قابل اندازه گیری است.
 • سازگار از آنجا که این ارزیابی در زمان واقعی می تواند به شما امکان دهد تنظیمات را به سرعت انجام دهید.

یک شرکت بازاریابی می تواند سؤال بعدی شما را پیش بینی کند: ترکیب مناسب بازاریابی سنتی و دیجیتال برای تجارت شما چیست؟Bear Fox Marketing می گوید:

 • "این به تجارت و اهداف شما بستگی دارد. عاقل باشید و به یاد داشته باشید که از محدود کردن خود در یک کانال بازاریابی خودداری کنید. از متخصصان کمک بگیرید. برنامه خود را تست و بهینه کنید تا بتوانید بهترین تخصیص بازاریابی را برای تجارت خود تهیه کنید. "

سپس شما باید آماده باشید-نه تنها به بازاریابی مشاغل خود بلکه داوری هرگونه چهره بین بازاریابی سنتی و دیجیتالی که ممکن است در ساعت شما فوران کند.

 • تعاونی تاریخ: تکامل بازاریابی - از تجارت تا فناوری
 • بازاریابی-مدرسه .org: بازاریابی سنتی
 • SMBCEO: 5 مزایای بازاریابی سنتی از طریق بازاریابی دیجیتال
 • موسسه بازاریابی آنلاین: 9 تکنیک سنتی بازاریابی که هنوز هم اهمیت دارند
 • دونات دیجیتال: بازاریابی دیجیتال در مقابلبازاریابی سنتی: کدام یک بهتر است؟
 • برگه اطلاعات روزنامه های مرکز تحقیقات پیو
 • مرکز تحقیقات پیو: مسیرهای اخبار
 • Freeport Press: چاپ در مقابل دیجیتال: چگونه ما واقعاً مجلات خود را مصرف می کنیم - نسخه 2018
 • آمار: تعداد خانوارهای تلویزیونی در ایالات متحده از فصل 2000-2001 تا فصل 2017-2018
 • آمار: صنعت رادیو ایالات متحده - آمار و حقایق
 • روندهای کوچک Biz: آمار بازاریابی مستقیم نامه برای مشاغل کوچک
 • مرکز تحقیقات پیو: برگه حقایق موبایل
 • فوربس: آیا بازاریابی سنتی هنوز زنده است؟
 • AARP: بیشتر خانوارهای آمریکایی بدون تلفن های ثابت انجام می دهند
 • بازاریاب دیجیتال: راهنمای نهایی بازاریابی دیجیتال
 • بازاریابی Lyfe: 10 مزایای برتر بازاریابی دیجیتال و چرا بازاریابی دیجیتال برای هر تجارت کوچک ضروری است

ماری Wroblewski با افتخارات بالایی در ارتباطات مدرک کارشناسی ارشد کسب کرد و به عنوان خبرنگار و سردبیر در دو اتاق خبر شیکاگو کار کرده است. سپس او تجارت کوچک خود را که در زمینه کمک به صاحبان مشاغل کوچک با "همه چیز بازاریابی" - از تهیه یک برنامه بازاریابی و نوشتن کپی وب سایت گرفته تا تهیه برنامه های رسانه ای و تهیه کمپین های ایمیل ، راه اندازی کرد. مری در مورد مسائل مربوط به مشاغل کوچک و به ویژه "همه چیز بازاریابی" می نویسد.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 74 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:32