سرمایه گذاران حرفه ای تحت MIFID

ساخت وبلاگ

London-Stock-Exchange

در مقایسه خود با بازار اصلی و بازار بین المللی اوراق بهادار ("ISM") ، بورس اوراق بهادار لندن بیان می کند که ISM "برای سرمایه گذاران حرفه ای فقط مطابق تعریف MIFID مناسب است". با این حال ، هیچ تعریفی از سرمایه گذاران حرفه ای در MIFID وجود ندارد. یک سرمایه گذار حرفه ای برای بورس اوراق بهادار لندن چیست؟

تعریف سرمایه گذار حرفه ای در AIFMD

هیچ تعریفی از سرمایه گذار حرفه ای در MIFID وجود ندارد ، اما در بخشنامه مدیران صندوق سرمایه گذاری جایگزین ("AIFMD") وجود دارد. AIFMD فروش در اتحادیه اروپا صندوق های تامینی ، صندوق های سهام خصوصی ، صندوق های املاک و مستغلات و سایر سرمایه گذاری های جایگزین را تنظیم می کند. تحت AIFMD ، یک "سرمایه گذار حرفه ای" به معنای یک سرمایه گذار است که به عنوان مشتری حرفه ای در نظر گرفته می شود یا ممکن است در صورت درخواست ، به معنای ضمیمه II به بخشنامه 2004/39/EC "به عنوان مشتری حرفه ای رفتار شود. استناد به MIFID اصلی است که در سال 2007 اجرا شده است ، نه MIFID II که در سال 2018 اجرا شد. AIFMD همچنین "سرمایه گذاران خرده فروشی" را به عنوان "سرمایه گذار که یک سرمایه گذار حرفه ای نیست" تعریف می کند. با توجه به این تعاریف ، می توانیم توضیحات بورس اوراق بهادار لندن را در مورد سرمایه گذاران حرفه ای و خرده فروشی حس کنیم.

تعریف مشتری حرفه ای توسط MIFID و FCA

تعریف AIFMD از یک سرمایه گذار حرفه ای به تعریف مشتری حرفه ای در MIFID اشاره دارد. یک مشتری حرفه ای تحت MIFID II به طور کلی متخصصان در صنعت دارایی ، شرکت های بزرگ شرکت ها ، نهادهای دولتی و کسانی را که واجد شرایط انتخاب انتخاب مشتری حرفه ای هستند ، پوشش می دهد. شکل نزدیک به پایان این مقاله تعریف کامل از MIFID II را ارائه می دهد. اداره رفتار مالی انگلیس ("FCA") این تعریف را برای پوشش افراد کشورهای خارج از اتحادیه اروپا گسترش داد.

نتیجه طبقه بندی مشتری به عنوان "مشتری حرفه ای" این است که آنها طیف کاملی از حمایت های سرمایه گذار را برای سرمایه گذاران خرده فروشی ارائه نمی دهند. لیست های جدید در ISM LSE توسط FCA تأیید نمی شود و از جمله موارد دیگر ، نیازهای گزارش دهی سنگین تری ندارد.

تهیه سلب مسئولیت های قانون اوراق بهادار

اگر به سلب مسئولیت های قانون اوراق بهادار برای ارائه نه تنها در بورس اوراق بهادار لندن ، بلکه Euronext Dublin و بورس لوکزامبورگ نیز مراجعه کنید ، ممکن است منابع نامشخص به سرمایه گذاران حرفه ای وجود داشته باشد ، اما اصطلاحات مشخص شده به تعریف مشتریان حرفه ای در Mifid باز می گرددبشرآنها همچنین معمولاً بیان می كنند كه هدف این پیشنهاد مشتری های حرفه ای و "همتایان واجد شرایط" است و سرمایه گذاران خرده فروشی مجاز به خرید اوراق بهادار نیستند. این امر با توجه به عدم تعریفی از سرمایه گذار حرفه ای در MIFID منطقی است.

تعاریف بیشتر

"همتای واجد شرایط" در ماده 30 (2) میفید ذکر شده است تا سرمایه گذاران زیر را شامل شود:

  • شرکت های سرمایه گذاری ،
  • موسسات اعتباری ،
  • شرکت های بیمه،
  • ucits و شرکت های مدیریتی آنها ،
  • صندوق های بازنشستگی و شرکت های مدیریتی آنها ،
  • سایر مؤسسات مالی مجاز یا تنظیم شده طبق قانون اتحادیه یا طبق قانون ملی یک کشور عضو ،
  • دولت های ملی و دفاتر مربوطه آنها از جمله نهادهای عمومی که با بدهی عمومی در سطح ملی سروکار دارند ،
  • بانکهای مرکزی و
  • سازمان های فراملی.

MIFID وظیفه تعریف بیشتر همتایان واجد شرایط را در رابطه با الزامات ارزش خالص ، به کشورهای عضو سوق می دهد ، این دسته را گسترش می دهد تا اشخاص واقع در خارج از اتحادیه اروپا را شامل شود و رویه هایی را برای محدود کردن دامنه مشاغل واجد شرایط طرف مقابل فراهم کند. FCA آن قسمت ها را در کتابچه راهنمای خود پر کرده است.

تعریف کامل مشتری حرفه ای از ضمیمه II MIFID بلافاصله در زیر است.

v2-Definition-of-Professional-Client-under-MIFID-II

منابع بیشتر

برای مقاله ای در مورد تعهدات مداوم در مورد اوراق بهادار بدهی در بورس اوراق بهادار لندن ، بورس اوراق بهادار لوکزامبورگ و Euronext Dublin به اینجا مراجعه کنید.

برای بررسی آکادمی SMCR ، ماژول های یادگیری الکترونیکی از Simmons & Simmons که از آموزش صدور گواهینامه SMCR FCA پشتیبانی می کنند ، اینجا را ببینید.

برای مرور کلی از مقررات حفاظت از داده ها در اروپا به اینجا مراجعه کنید.

برای توضیحات الزامات ارزیابی تأثیر حمایت از داده ها (DPIA) طبق قوانین اتحادیه اروپا ، اینجا را ببینید.

اطلاعات حقوقی

سرانجام ، یادداشتی در مورد چگونگی استفاده از این مقاله. این مقاله به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نمی شود و جایگزینی برای مشاوره از مشاور حقوقی واجد شرایط نیست. جنبه های مادی بحث در این مقاله ممکن است در هر زمان و بدون اطلاع قبلی تغییر کند. از جمله موارد دیگر ، مذاکرات مربوط به وضعیت انگلیس در مورد اتحادیه اروپا ("Brexit") ممکن است منجر به تغییر در قوانین LSE ، آیین نامه FCA یا سایر قوانین و مقررات مربوط شود.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 46 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:25