4 مرحله فرآیند برنامه ریزی استراتژیک

ساخت وبلاگ

برنامه ریزی استراتژیک بخش مهمی از آینده هر تجارت است. آنهایی که به بهترین وجه برای سازماندهی فرایند برنامه ریزی استراتژیک مناسب هستند ، فارغ التحصیلان مدارس تجاری هستند. به طور خاص ، فارغ التحصیلان MBA. کارآزمایی ریز تنظیم شده آنها به آنها کمک می کند تا مهارت های لازم برای موفقیت را توسعه دهند. فارغ التحصیلان برنامه MBA OLLU می دانند که چگونه برنامه های استراتژیک و چگونگی تصویب آنها را در تعدادی از زمینه های مختلف تهیه کنند.

بزرگترین شرکت های جهان همه یک چیز مشترک دارند - چشم انداز. روند دستیابی به آن دیدگاه برنامه ریزی استراتژیک نامیده می شود. حتی اگر بخواهند یک مدل تجاری با قدرت و ماندگار ایجاد کنند ، حتی کوچکترین شرکت ها نیز باید در برخی از برنامه های استراتژیک شرکت کنند. افرادی که علاقه مند به رهبری مشاغل هستند ، دریافتند که پذیرش چهار مرحله فرآیند برنامه ریزی استراتژیک ، بدون در نظر گرفتن صنعتی که در آن قرار دارند ، بخش مهمی از موفقیت هستند.

بنابراین چهار مرحله از برنامه ریزی استراتژیک چیست؟خواندن را ادامه دهید تا روند برنامه ریزی استراتژیک را بهتر بشناسید و یاد بگیرید که چگونه رهبران مشاغل از چهار مرحله فرآیند برنامه ریزی استراتژیک برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

1. اسکن محیط زیست

اسکن محیط زیست فرآیند جمع آوری ، سازماندهی و تجزیه و تحلیل اطلاعات است. علاوه بر این ، این فرایندی است که داده های مربوطه را برای شناسایی فرصت ها و تهدیدات بررسی و تجزیه و تحلیل می کند. هدف از این مرحله برنامه ریزی استراتژیک ، به دست آوردن درک روشنی از چشم انداز فعلی صنعت شما به منظور اطلاع رسانی بهتر تصمیمات آینده و دستیابی به دید بلند مدت شما است.

نحوه انجام یک شرکت در مورد این فرآیند بستگی به عوامل بسیاری از جمله اهداف و اندازه بلند مدت دارد. یک شرکت بزرگ ممکن است تصمیم بگیرد کمیته کوچکتر متشکل از اعضای تیم متقابل را تشکیل دهد ، در حالی که یک شرکت کوچک ممکن است آن را به تیم اجرایی محدود کند. بسته به اهداف یک شرکت ، این می تواند مستلزم جمع آوری داده های داخلی و/یا خارجی باشد.

به عنوان مثال ، اگر یکی از اهداف اصلی شرکت شما بهبود فرهنگ کلی شرکت و ارتباطات داخلی است ، ممکن است بخواهید چگونگی دستیابی به سایر شرکت های موفق را بررسی کنید - آیا آنها نرم افزار جدیدی را اتخاذ کرده اند ، مناطق مشترک تری را در طراحی دفتر یا ارسال کرده اند. بررسی های سه ماهه کارمندان؟با شناسایی فرآیندهای موجود ، چالش ها و راه حل های بالقوه ، می توانید شروع به تدوین یک استراتژی برنده کنید.

2. تدوین استراتژی

بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده در حین اسکن محیطی، امیدواریم که باید تصویر روشنی از آنچه برای دستیابی به اهداف تجاری خود باید مورد توجه قرار گیرد، داشته باشید. شما همچنین می توانید بر روی چیزهایی که تا به امروز به خوبی کار می کنند، استفاده کنید. از آنجا، می توانید اولویت بندی اهداف خود را آغاز کرده و استراتژی های فردی را برای رسیدگی به هر یک تدوین کنید. این همچنین زمان مهمی برای شناسایی منابع داخلی و/یا بودجه ای است که ممکن است در اختیار داشته باشید، و همچنین منابعی که ممکن است برای بودجه و برنامه ریزی نیاز داشته باشید.

در پایان این فرآیند برنامه ریزی، شما باید فهرستی از اهداف و مقاصد قابل اندازه گیری و مجموعه ای از مراحل طراحی شده برای انجام هر یک داشته باشید. به بیان ساده، تدوین استراتژی فرآیندی است که یک سازمان برای دستیابی به مناسب ترین و معقول ترین مسیر اقدام برای دستیابی به اهداف خود از آن استفاده می کند.

مهارت های اجرایی را با MBA آنلاین به دست آورید

تمرکز خود را در مراقبت های بهداشتی یا مدیریت انتخاب کنید

3. اجرای استراتژی

مهم‌ترین بخش اجرای یک استراتژی ممکن است در ابتدا به طور واضح و شفاف با آن ارتباط برقرار کند. کل شرکت باید درگیر شود و از چشم انداز بلند مدت شرکت آگاه شود. هر فردی باید درک کند که نقش او چگونه به تصویر بزرگتر کمک می کند. هنگامی که همه در سازمان - و به ویژه، ذینفعان و صاحبان اقلام اقدام خاص - همسو شدند، وقت آن است که «کمی گفتگو کمتر، کمی اقدام بیشتر» انجام شود. تمام مراحلی که در طول فرآیند تدوین استراتژی مشخص شده اند باید در طول اجرای استراتژی به حرکت درآیند.

4. ارزیابی استراتژی

هر سازمانی باید برای بهبود مستمر تلاش کند، بنابراین بخشی از فرآیند برنامه ریزی استراتژیک، نظارت و تعدیل در صورت نیاز یک لحظه است. با اعمال پست های بازرسی در برنامه کلی خود، رهبران کسب و کار می توانند تشخیص دهند که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست، و بر این اساس حرکت کنند. ارزیابی استراتژی شامل تعیین و تنظیم معیارها در صورت نیاز، جمع آوری بازخورد و اندازه گیری عملکرد است. نتایج ارزیابی استراتژی می تواند به ایجاد بهترین شیوه ها و اطلاع رسانی استراتژی های آینده کمک کند.

مدیریت صحیح چهار مرحله فرآیند برنامه ریزی استراتژیک برای مدیریت یک کسب و کار موفق بسیار مهم است. در طول دوره برنامه MBA خود، درک درستی از فرآیند برنامه ریزی استراتژیک به دست خواهید آورد و مهارت ها و تکنیک های اساسی برای به کارگیری فرآیند برنامه ریزی استراتژیک در تلاش های تجاری فعلی یا آینده خود را یاد خواهید گرفت. اگر سؤال بیشتری دارید، اطلاعات بیشتری را از برنامه MBA آنلاین دانشگاه Our Lady of the Lake درخواست کنید.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 47 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 13:13