5 اشتباه من در اولین سرمایه گذاری در بازار سهام خود

ساخت وبلاگ

آیا اولین تجارت بورس سهام خود را به یاد دارید و چگونه در آن زمان رفتار کرده اید؟درست مثل شما ، حتی من ، در سرمایه گذاری در بازار سهام اشتباهات واقعاً احمقانه ای مرتکب شده ام.

امروز ، من می خواهم برخی از اشتباهات (فقط افراد بزرگ) را که در اولین تجارت خود در بورس سهام انجام دادم به اشتراک بگذارم. ارزش بحث دارد ، چگونه می توانستم از این اشتباهات جلوگیری کنم. شما هم می توانید از آنها یاد بگیرید!

investors mistakes

اشتباه 1: خرید در مورد توصیه های دیگران.

27 نوامبر 2007: من به تازگی حساب معاملات جدید خود را بدست آورده ام و خیلی مشتاق تجارت و کسب درآمد زیادی بودم (نحوه شروع کار در بورس).

من یک جامعه orkut را دیدم که GTC هند را توصیه می کند - توصیه "خرید". چندین دلیل خوب در آنجا مورد بحث قرار گرفته است ، و برون یابی در مورد چگونگی دستیابی به قیمت فعلی 600 تا 2000 در برخی از ماهها وجود دارد. به نظر می رسید مانند یک تجارت "از دست دادن" نیست. من 10 سهام @ 560 خریداری کردم/-.

اشتباه: خرید فقط به توصیه و عدم تجزیه و تحلیل فرصت ، بیش از تکیه به توصیه دیگران ، خرید شرکتی که من به اندازه کافی آن را نمی فهمم.

یادگیری: هرگز بخرید ، فقط به توصیه! مطالعه و تحلیل خود را انجام دهید. هنگامی که توصیه دیگران را خریداری می کنید ، در صورت وجود ضرر ، مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرید ، که در بازارها خطرناک است.

دیگران را بشنوید اما به خودتان گوش دهید. به عوامل دیگری مانند روند بازار ، نمای بخش ، بازارهای جهانی ، چشم انداز آینده و همکاران مراجعه کنید. هنگامی که کاملاً اطمینان دارید که تجارت خوبی است و با آن احساس راحتی می کنید ... به دنبال آن بروید.

اشتباه 2: بیش از حد حریص بودن

بعد از 3 روز: درست بعد از خرید سهام ، در 3-4 روز از 560 به 800 رسید. من فکر کردم که همانطور که انتظار می رود حرکت می کند ، و 10 سهم دیگر را در 800 خریداری کرده است. طی یک هفته دیگر ، بیشتر به 950 رسید! حالا ، من پرواز می کردم!

من دوباره 10 سهام دیگر @955 خریداری کردم تا به هدف 1500+ برسم. میانگین قیمت خرید من اکنون 772 بود. من در ابتدا به دلیل عدم خرید 30 سهام به طور مستقیم @560 احساس بدی کردم.

اشتباه: حرص و آز! خالص و ساده ... این یک اشتباه بسیار رایج است ، یک اشتباه بزرگ در آن - آنقدر بزرگ که در بین اشتباهات برتر سرمایه گذار و بازرگانان قرار خواهد گرفت. خرید بیشتر اشتباه نبود. این قصد خرید بود. هیچ مشکلی در افزایش موقعیت به محض حرکت به هدف شما وجود ندارد ، اما باید با دلایل قوی و مطالعه از آن حمایت شود.

این باید تجارت با احتمال موفقیت بالا باشد. در مورد من ، اینگونه نبود. این فقط توصیه شخصی در یک جامعه orkut بود ، با چند خط ، توضیح داد که چرا آن را بالا می برد.

یادگیری: دیگر نیازی به خرید سهام بیشتر در زمان آن نبود. من فقط باید نشسته بودم و تماشا می کردم. بازار سهام دقیقاً مانند زندگی ما است ، شما باید در زندگی و بازارهای سهام خود سطح رضایت داشته باشید.

اگر بیشتر و بیشتر و بیشتر می خواهید ، ممکن است چیزی پیدا نکنید. در واقع ، شما می توانید به شدت از دست بدهید. به دلیل حرص و آز ، من بیش از آنچه که توانستم از دست بدهم سرمایه گذاری کردم. من یک خطر ناخواسته و غیرقابل کنترل را به وجود آوردم ، زیرا فقط سود را دیدم و هرگز خسارات احتمالی را هرگز ندیدم.

اشتباه 3: بدون رزرو سود به موقع

بعد از 1 هفته: قیمت ها اکنون در حال حرکت نبودند. کمی بالا می رفت و دوباره پایین می آمد و در طیف وسیعی از 900-1000 گیر می شد. یک بار به 990 رسید. مدتی در ذهن من شک داشت که اگر تا 2000 حرکت نکند و به سطح قیمت خرید من بازگردد.

اشتباه: بدون رزرو سود. فقط در 2-3 هفته قیمت سهام از 550 به 900 افزایش شدید و این نادر است. این برای هر سهام اتفاق نمی افتد ، این یک بازگشت عالی بود ، اما من سود را رزرو نکردم.

به جای کسب بهترین وضعیت و به دست آوردن سود (نه چندان بد) ، بازار به من پیشنهاد می داد ، من بیشتر و بیشتر می خواستم و حتی آنچه را که می گرفتم از دست دادم. دلیل این حرص و آز بود.

یادگیری: کار بهتری که باید انجام دهم ، رزرو سود ، حداقل تا حدی ... موقعیت ها در بازارها تغییر می کند ، من هرگز پس از خرید سهام ، هیچ خبری در مورد این شرکت را بررسی نکردم و هرگز در مورد آن به روز نشدم. هر بار که سود خوبی کسب می کنید ، ایده عاقلانه ای است که حداقل سودهای جزئی از آن را رزرو کنید (مگر اینکه دلایل زیادی برای نگه داشتن آن برای مدت طولانی داشته باشید).

اشتباه 4: داشتن نفس

در 1 هفته آینده: قیمت ها اکنون کاهش یافته است. ابتدا به 900 رسید ، من ترسیدم و به خودم گفتم که پس از بازگشت به سطح 950+ ، سود را رزرو می کنم. هرگز این کار را نکرد! سپس به 800 بازگشت و من پشیمان شدم که در 900 سود رزرو نکردم و دوباره به خودم گفتم: "من آن را مطمئناً رزرو می کنم که در مورد 850 می آید."

حدس بزن چی شده؟هرگز این کار را نکرد! سپس دوباره کمی بالا رفت و به 850 رفت. من قول خود را به خودم فراموش کردم و اجازه دادم حرص و آز من قول خود را به دست بگیرد. بعد از آن دوباره پایین آمد و اکنون نزدیک به قیمت متوسط خرید من بود. این زمانی بود که احساس می کردم ، "من چه احمق بزرگی هستم ، به خاطر عدم رزرو سود عالی!"

من می توانستم آن را با سود 0 ٪ فروخته ام ، اما من این کار را نکردم ، زیرا به نظر خودم احمق به نظر می رسم. چرا بازارهای سهام جذب و آسان به نظر می رسند

اشتباه: نفس! ترس از از دست دادن بخشی از سود ، اشتباه دیگر ترس از عدم سود و ترس از دست دادن پول بود. ترس! ترس! ترس!

یادگیری: "وقتی قایق شما شروع به غرق شدن می کند ، شما دعا نمی کنید ... فقط پرش کنید" یک بار که شک دارید ، تسلیم بازارها شوید. ببینید چه بازارهایی به شما نشان می دهد ، نه آنچه می خواستید ببینید. بازارها عالی هستند و هیچ کس نمی تواند باهوش تر از بازارها باشد.

وقتی جلوی بازارها می روید ، نفس خود را در خانه خود بگذارید. بازارها به شما می گویند چه اتفاقی می افتد ، نه برعکس. بپذیرید که اشتباه کرده اید و اشتباه کرده اید. سپس حرکت کنید.

اشتباه 5: بدون صبر

بعد از چند روز: پس از آن قیمت ها شروع به سقوط و کاهش به 600 (قیمت اصلی خرید من). حالا من ضرر کردم. من اشتباه کردم ، اما من فقط نتوانستم آن را بپذیرم. من سعی می کردم با نگه داشتن آن ، خودم را درست ثابت کنم و امیدوارم که دوباره برگردد. بله ، شما می دانید ... هرگز این کار را نکرد.

پایین و پایین و پایین تر رفت و من فقط دعا می کردم و امیدوارم که به سطحی برگردد که من از فروش آن خوشحال می شوم. هرگز این کار را نکرد! این به 300 رسید و من آن را با ناامیدی فروختم. سپس ، من دیدم که آن به 250 کاهش می یابد و به 500 نفر برگشتم! اکنون ، احساس می کردم که از بازار تقلب شده ام که به من فرصت صحیحی برای خروج ندادم.

اشتباه: بی حوصلگی ، ترس و عدم قطع ضررهای من. من در یک زمان بسیار بد ، تقریباً با کمترین قیمت از آن خارج شدم. فرصتی برای من وجود داشت که بتوانم از دست دادن کوچک خارج شوم ، اما گرفتن ضرر به نفس آسیب می رساند و این کار را انجام داد. عدم کاهش ضرر در زمان ، نتیجه من بود ، که ضرر من را به اندازه کافی تعریف نکردم.

من باید قبلاً به آن فکر می کردم. سپس ، من فقط یک ماشه را می کشم ، وقتی به آن سطح رسید ، بدون احساسات. ترس بر عقل سلیم غلبه کرد ، ترس از منطق پیشی گرفت.

یادگیری: من باید قبل از تجارت ، هدف و ضرر خود را تعریف می کردم. من باید واقع بینانه و منطقی بودم. من باید منتظر زمان کوچک Mo. re بودم و بعد با قیمت بهتری بیرون می رفتم. من باید با کسی مشورت می کردم ، بهتر از من (در آن زمان ، حتی یک سگ خیابانی می توانست مشاوره بهتری از من داشته باشد :))

قیمت GTC هند پس از این حادثه: هرگز بعد از آن بالاتر از سطح قیمت من نرفت و پس از دو ماه ، حتی امروز (نوامبر 2010) به 55 روپیه رفت ، که فقط زیر 65 روپیه است.

نتیجه گیری و خلاصه

اولین تجارت من به هیچ وجه برنامه ریزی نشده نبود و "هیچ برنامه" "طرحی برای شکست" نیست. ترس! طمع ! هیجانی! نفس ! بی تابی! اینها عناصر عدم موفقیت در بازارهای سهام هستند. آنها را به خوبی مدیریت کنید و بهتر عمل خواهید کرد!

  • این مقاله را به اشتراک بگذارید

113 پاسخ در مورد این مقاله "5 اشتباه من در اولین سرمایه گذاری در بازار سهام خود"

بله ، به توصیه های دیگران نروید. سهام خود را انتخاب کنید ، برخی از تحقیقات اساسی را انجام دهید و سپس سرمایه گذاری کنید. صبور باشید و قیمت سهام خود را در مدت زمان قابل توجهی طولانی دنبال کنید.

با تشکر از نظر شما Surendranath

وای .. چه می شود اگر بگویم من در اولین معاملات من دقیقاً همان تجربه را داشتم .. اما من سهام خود را نمی فروختم .. و هر روز آنها فقط در حال پایین آمدن هستند و بعداً من علاقه خود را از دست دادم و فقط در تمام وقت کار خود را متمرکز کردم. سهام که من خریداری کردم هنوز 2 سال است که در آنجا دراز کشیده اند. و من فکر می کنم دوباره با مطالعه بیشتر و با تمام توصیه های شما دوباره شروع به کار مجدد کنم. توصیه ای دارید که دوست دارید به من بدهید؟

من به شدت فکر می کنم شما باید از همین حالا استراحت کنید. به خودتان 2-3 ماه بدون بازار بدهید!.. فقط پس از آن چیزها را دوباره راه اندازی کنید!

با تشکر و قدردانی از مقاله شما! برنده و از دست دادن دو گزینه است که باید در بازار سهام با اجباری روبرو شود. تجربه و کنترل عاطفی توسط زمان آموخته و مدیریت می شود. سرمایه گذار هوشمند از تجربه دیگران می آموزد ، از آن مراقب باشید و سعی کنید با پیرایش با دانش مقاله ، همان (اشتباهات قدیمی یا جدید) را انجام دهید یا تصحیح کنید. این مقاله به ما کمک می کند تا به بازار اجازه ندهیم که بازار من را فریب دهد (خرس) ، به طور دائم از بازار خارج شود! بازار تقلب (BEAR) را مدیریت کرد و برخی از آنها چگونه سرانجام با توصیه این مقاله روی گاو پریدند.

سلام سیوا راما کریشنا

با تشکر از شما برای به اشتراک گذاشتن تجربه خود با همه ما. این یک یادگیری عالی بود.

مقاله عالی آقا ، شما اولین کسی هستید که می بینم در مورد خود حقیقت می گویند ، احترام.

خوش آمدید .. خوشحالم که می دانم آن خشن ..

سلام مانیش عالی عالی. این نشان می دهد که یک سرمایه گذار باهوش است ، همه باید حرص و آز ، احساسات ، ترس و صبر داشته باشند.

من فکر می کنم سرمایه گذاری را در سهام شروع کنم و مقالات آمیز خود را که برای تازه واردان بسیار مفید است ، گذرانده ام. من یک شک دارم ، می توانید کمک کنید:

همانطور که امروز ، هزینه سهم SBI Rs است. 333. 15 بنابراین اگر من حساب DMAT و تجارت را باز کردم و 10 سهم از کل هزینه Rs را خریداری کردم. 3331. 5 پس از چند ماه یا سال هزینه به 500 می رسد (اجازه می دهد) 500 و در آن زمان می توانم سهام خود را بفروشم و سودم را خواهم داشت.(تا زمانی که قیمت مورد انتظار خود را در سهم دریافت نکنم ، من با آن سهام کاری نخواهم کرد)

آیا بازار سهام بسیار آسان است؟صادقانه بگویم ، من نمی خواهم معامله گر باشم اما می خواهم سرمایه گذاری کنم تا بعد از چند سال سود کسب کنم (مانند مثال فوق)

لطفاً در صورت وجود ترفندها یا چیزهای پنهان ، راهنمایی کنید؟

پیشاپیش متشکرم

واقعاً صحبت کردن آن به همان اندازه که به نظر می رسد آسان نیست. آنچه فکر می کنید انجام می دهید چالش واقعی است. هنگامی که قیمت های شما به سمت بالا و پایین حرکت می کند ، شما از هدف اصلی خود منحرف می شوید و مانند فروش در زمان اشتباه تصمیم می گیرید. اگر می توانید محکم بنشینید ، می توانید در بازار سهام درآمد کسب کنید. من فکر می کنم این زمان پرش و یادگیری چند مورد با آزمایش و خطا است.

از مانیش بخاطر پاسخ شما متشکرم و از اواخر متاسفم.

در ضمن پاسخ شما:

من به اندازه کافی اطمینان دارم که تا زمانی که بازده خوبی از سرمایه گذاری سهام خود دریافت کنم ، محکم بنشینم

آیا می توانید سهام خوبی را پیشنهاد کنید که اساساً از همه شرایط خوب هستند. احساس می کنم SBI یکی از سهام خوب برای سرمایه گذاری است.

ما به هیچ وجه سهام را ردیابی نمی کنیم و من شخص مناسبی نیستم که راهنمایی در این باره ارائه دهم. واقعاً

الف) من همان نوع داستان را دارم ... من حدود 2 ماه به صندوق طلا سرمایه گذاری کرده ام ... و اکنون در ضرر گیر کرده ام ... اگر من بفروشم باید با ضرر + هزینه های خروج به عنوان صندوق روبرو شود< 1 year.Don't know where to go….:(

ب) پدر من سهام شرکت Bank of Baroda (تقریباً 1 لخ) را دارد …… 10 سال خریداری کرده و دارای گواهی اشتراک در قالب کاغذ است. من در زیر نمایش داده شد: 1) آیا او می تواند همان را به من منتقل کند ... اگر بله ، پس از آن چگونه این روند را در قالب کاغذ نگه می دارد. 2) طبق درک من ، اگر او سهام را بالاترین قیمت را بفروشد ، بسیار مهم خواهد بود ... و من وقتی قیمت ها پایین است ، خریداری می کنم. حساب DEMAT. آیا می توانید نظرات خود را در همین مورد بیان کنید.

با احترام ، K C Rana

ابتدا او باید آن را به Demat تبدیل کند و فقط در این صورت می تواند آن را به شما منتقل کند

من یک سه گانه سهام قدیمی در خارج از کشور دارم که دیگر تجارت نمی کند. با آن چه کاری می توانم انجام دهمچگونه می توانم از حساب Demat خود خلاص شوم. من به زودی NRI خواهم بود و نمی توانم این حساب DEMAT را ببندم بدون اینکه تمام دارایی های موجود در حساب را منتشر کنم.

ممکن است اکنون شما باید آن را به صورت آفلاین نقدینگی کنید.

MANISH عزیز لطفا 5 سهم را برای سرمایه گذاری Long Turm (10+ سال و APRX 1LAC.) پیشنهاد دهید

ما به هیچ وجه در سهام نیستیم ، لطفاً از آن در http://www.jagoinvestor.com/forum/ سؤال کنید

سلام من یک سوال مربوط به حساب DEMAT دارم. من حساب demat با Icicidirect دارم. در حساب من 1000 نفر از Monalisa Infotech ندارم که معاملات آنها برای مدت طولانی به حالت تعلیق درآمده است. درخواست بازپرداخت برای همین بازگردانده شده است که دلیل "آدرس شرکت پیدا نشده است". حالا می خواهم حساب DEMAT را ببندم. چگونه آن را ببندیم؟شخصی به من گفت که قانون SEBI وجود دارد که هر حساب DEMAT قبل از بسته شدن باید تعادل صفر باشد. اکنون Icicidirect مایل به کمک نیست زیرا من قصد دارم حساب را با آنها ببندم. لطفا کمک کنید. با احترام BKM

این کمی عجیب است .. شما می خواهید از شر حساب خلاص شوید ، اما شما قادر به خلاص شدن از شر سهام نیستید. در درک من راه حل نیست ، ممکن است کسی باشد که در این انجمن ممکن است در این زمینه به شما کمک کند: https://www.jagoinvestor.com/forum

TKS برای به اشتراک گذاری تجربه سال.

وبلاگ خوب Manish ... من تا این زمان از این زمان کاملاً یک سرمایه گذار در املاک و مستغلات بودم ... اکنون که به نظر می رسد در املاک و مستغلات به دست آمده است ... منتظر سرمایه گذاری در سهام هستم ... اولین چیزی که می خواستم بدانم اشتباهات رایج است ... و وبلاگ شما را پیدا کردم وارتباطات ... پس از خواندن کل مطالب اکنون در جاده های متقابل :) ... به نظر می رسد تسلط بر احساسات من را به هر جایی می برد (خوب من سمت من فرض کردم) ... آیا پیام وارن را برای سرمایه گذاران سهام می خواند و او همچنین در مورد کنترل احساسات شما ذکر کرد ... اما شما چگونه شمامی تواند احساسات شما را کنترل کند ... انسان بودن ما از نظر طبیعت عاطفی هستیم ... رمزگشایی یک چیز است که ما همیشه نادیده می گیریم ، حتی به دنبال سیگنال های راهنمایی و رانندگی ... کسب درآمد سریع همیشه برای همه یک چالش است ... اما اگر من آن را به درستی درک کنم ، هیچ کس نمی تواند سریع پول کسب کندبدون کار سخت ... هرچند که ما برای سخت کوشی آماده شده ایم ، اما به ندرت می دانیم که کجا باید آن را به درستی بیان کنیم که نتایج مطلوب را ارائه می دهد ...

فاکتورهای حریص و ترس در سهام به خوبی کار می کنند. اما هنگامی که شما یک سرمایه گذار در Astock مانند Unitech @ 30 سرمایه گذاری می کنید ، Panic باید بیاید. بنابراین تحقیقات مناسب مهمتر است و استخدام یک برنامه ریز مالی مانند خود مانیش

حدود 1. 5 سال عقب من در Unitech در 20 سال سرمایه گذاری می کنم ، در 19 سالگی بیرون آمدم و حدس می زنم که من درست بودم ، زیرا من سرمایه گذار نبودم ، من یک معامله گر بودم و آن زمان این تصمیم خوب بود وقتی که من آن را از Traders Eye می بینم پایگاه های معاملاتی...

ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 11 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:23