به روزرسانی Taproot Bitcoin: آنچه باید بدانید

ساخت وبلاگ

Rakesh Sharma نویسنده ای با 8+ سال تجربه در مورد تقاطع بین فناوری و تجارت است. راکش یک متخصص در سرمایه گذاری ، تجارت ، blockchain و ارزهای رمزنگاری شده است.

Marguerita یک برنامه ریز مالی معتبر (CFP®) ، مشاور برنامه ریزی بازنشستگی منشور (CRPC®) ، حرفه ای دارای درآمد بازنشستگی (RICP®) و یک مشاور سرمایه گذاری مسئول اجتماعی (CSRIC) است. وی بیش از 20 سال در صنعت برنامه ریزی مالی مشغول به کار است و روزهای خود را صرف کمک به مشتریان خود می کند تا وضوح ، اعتماد به نفس و کنترل زندگی مالی خود را بدست آورند.

بیت کوین (BTCUSD) اخیراً مهمترین نسخه در شبکه خود را در چهار سال گذشته اجرا کرده است. با نام Taproot ، این به روزرسانی به منظور ساده سازی پردازش معاملات و کارآمدتر کردن آنها در سرعت و هزینه است. آخرین تغییر در شبکه cryptocurrency با "جنگ داخلی" از انواع پایان یافت و منجر به ایجاد بیت کوین پول نقد (BCSHUSD) ، یک رمزنگاری جدید شد. با این حال ، ارتقاء Taproot یک بحث برانگیز نیست.

در اینجا یک آغازگر مختصر در مورد آخرین به روزرسانی بیت کوین آورده شده است.

غذای اصلی

  • Taproot ، آخرین بروزرسانی بیت کوین ، مهمترین آن در چهار سال است.
  • Taproot Upgrade چندین امضا و معاملات را با هم جمع می کند و تأیید معاملات در شبکه بیت کوین را آسان تر و سریعتر می کند.
  • همچنین معاملات با امضاهای یک و چندگانه را با هم تقلا می کند و شناسایی ورودی های معامله در blockchain بیت کوین را دشوارتر می کند.
  • Taproot می تواند به مقیاس تعداد معاملات انجام شده در شبکه بیت کوین کمک کند.

ارتقاء Taproot چه کاری انجام می دهد؟

کاملاً ساده ، Taproot Upgrade چندین امضا و معاملات را با هم جمع می کند. برای تأیید معاملات ، امضاهای دیجیتالی در شبکه بیت کوین مورد نیاز است. آنها با استفاده از کلیدهای خصوصی تولید می شوند و در برابر کلیدهای عمومی تأیید می شوند.

قبل از اجرای Taproot ، تأیید معاملات در شبکه بیت کوین کند بود زیرا هر امضای دیجیتالی در برابر یک کلید عمومی تأیید می شد. این روش مقدار زمان مورد نیاز برای معاملات پیچیده چند گیگابایتی را که نیاز به ورودی های متعدد و امضا دارند ضرب کرد.

اجرای TAPROOT امکان تجمع امضا را فراهم می کند. به عبارت ساده ، این بدان معنی است که چندین امضاهای را می توان با هم جمع کرد و اعتبار داد. فایده برای معاملات چند گیگابایتی-یا معاملات که نیاز به ثبت نام از طرف های مختلف دارند-حتی بیشتر قابل توجه است زیرا ارتقاء معاملات حاوی بسیاری از ورودی ها ، مانند مواردی که از چندین آدرس در شبکه بیت کوین است ، به یک واحد واحد می پردازد.

ارتقاء Taproot همچنین معاملات تک سیگ و چند سیگ را در یک فرآیند تأیید واحد ترکیب می کند. این به روزرسانی همچنین پیامدهای مربوط به حریم خصوصی را دارد زیرا تمایز بین معاملات تک امضا و چند امضا را دشوار می کند. بنابراین ، تمایز شرکت کنندگان از معامله در blockchain عمومی بیت کوین دشوارتر خواهد شد.

blockchain یک بانک اطلاعاتی توزیع شده است که در بین گره های یک شبکه رایانه ای به اشتراک گذاشته می شود. به عنوان یک بانک اطلاعاتی ، یک blockchain اطلاعات را به صورت الکترونیکی با فرمت دیجیتال ذخیره می کند. blockchains بیشتر به دلیل نقش اساسی در سیستم های رمزنگاری برای حفظ سابقه ایمن و غیرمتمرکز معاملات شناخته شده است.

چگونه Taproot تجمع امضا را فعال می کند؟

بیت کوین در حال حاضر از الگوریتم امضای دیجیتال منحنی بیضوی (ECDSA) برای تولید کلیدها و تأیید معاملات استفاده می کند. به روزرسانی Taproot امضاهای Schnorr را شامل می شود ، که امنیت و اجرای آن ساده تر است.

یکی از خصوصیات امضاهای Schnorr خطی است. به عبارت ساده ، این ویژگی شما را قادر می سازد از کل کلیدهای عمومی برای امضای مبلغ امضاها استفاده کنید. بنابراین ، چندین معاملات بیت کوین به جای ارزیابی یک معامله واحد به طور همزمان می توانند به سرعت در دسته ها تأیید شوند.

اجرای Taproot برای شبکه بیت کوین چه معنی دارد؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، ارتقاء Taproot پردازش معاملات را ساده تر می کند ، و تأیید معاملات در شبکه بیت کوین آسانتر و سریعتر می شود. همچنین تعداد معاملات قابل پردازش را افزایش می دهد و هزینه کلی معاملات در شبکه را کاهش می دهد زیرا اندازه معاملات افزایش می یابد.

می توان استدلال کرد که وجود یک فناوری لایه 2 مانند شبکه رعد و برق برای انجام همان کار طراحی شده است. با این حال ، پس از بسته شدن یک کانال ، معاملات موجود در کانال های لایه 2 هنوز هم باید در شبکه بیت کوین تأیید شوند. چنین دسته ای از معاملات تأیید نشده می تواند شبکه بیت کوین را هنگام تصویب برای تأیید قرار دهد. اجرای به روزرسانی Taproot می تواند شبکه بیت کوین را در پردازش این معاملات کارآمدتر کند.

ارتقاء Taproot همچنین برای حفظ حریم خصوصی مناسب است زیرا شناسایی شرکت کنندگان در معامله در blockchain عمومی بیت کوین با مبدل کردن معاملات چند امضاء به عنوان معاملات تک امضا دشوار است.

سرانجام ، اجرای Taproot همچنین پیروزی برای قراردادهای هوشمند در blockchain بیت کوین است. این می تواند در را برای برنامه های مالی خلاقانه تر در شبکه بیت کوین باز کند. به گفته برخی ، ارتقاء Taproot همچنین به این معنی است که بیت کوین می تواند در امور مالی غیر متمرکز (DEFI) به یک بازیکن تبدیل شود. اگرچه blockchain cryptocurrency همیشه توانایی قرارداد هوشمند را داشته است ، اما به دلیل مشکلات مرتبط با مقیاس بندی معاملات ، هرگز از پتانسیل کامل آن استفاده نشده است. اجرای Taproot آن مشکل را حل می کند.

اجرای taproot چگونه بر روی bitcoin cryptocurrency تأثیر می گذارد؟

با مقیاس بیت کوین و در پردازش معاملات کارآمدتر می شود ، شانس افزایش می یابد که به یک رسانه مؤثر برای معاملات تبدیل شود. در گذشته ، ارزش بیت کوین به عنوان یک فروشگاه ارزش به ابزار آن گره خورده است. بنابراین ، قابل تصور است که با افزایش تعداد معاملات مفید در شبکه خود ، ارزش بیت کوین افزایش می یابد.

هنگامی که بیت کوین به حد فرض شده 21 میلیون خود برسد ، درآمد حاصل از پاداش برای معدن بیت کوین برای معدنچیان کاهش می یابد. در آن زمان ، هزینه معاملات بخش عمده ای از درآمدهای آنها را تشکیل می دهد. به روزرسانی فعلی با کوتاه کردن اندازه معاملات و افزایش سرعت پردازش در شبکه بیت کوین ، این واقعیت را نزدیکتر می کند.

پایگاه های معاملاتی...
ما را در سایت پایگاه های معاملاتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فرشته صدرعرفایی بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:42